Ирена Карпа: йога, шопинг и музей вуду перед родами
Путевые заметки

Ирена Карпа: йога, шопинг и музей вуду перед родами

19.08.2010
Ирена Карпа, которая, как известно, родила дочь, готовилась к обретению статуса матери активно и не слишком традиционно. Йога в Карпатах, шопинг в Мюнхене и музей вуду в Берлине уже успели вызвать эмоции у малышки Корены...

Вчора я була тьолкою. Психанула й скупила пів магазину Desigual, беззастережно певна того, що мій XS до мене вернеться після пологів, як з вирію журавлі на рідну землю. Це в мене був, до речі, перший безстресовий шопінг за останній час. Знімаю капелюшка перед тими moms-to-be, що вибирали щось для своїх майбутніх нащадків холоднокровно, логічно, згідно перевіреного поколіннями баб-повитух списку корисних товарів. Натомість, мені розібратися в безмежному асорті бебі-гаджетів спорадично помагали самаритяни у фейс-буку і найсміливіші з німецьких родичів по телефону.

Результат – фьюжн-асортимент із медведиків, ляльок-вуду (перша іграшка, куплена нами дитинці в Jugend Mode), бульдогів, моряцьких смужечок, черепочків, єнотів, крокодилів, гітар і одного навіть слова kitty. Все це на одязі, колясці, сумках, рюкзаках і тоннах іншого непотребу. Найти би майбутніх спадкоємців нашого берлінсько-ліхтенштейнського добра – так уже всі тьотьки породили і нічого їм не нада.

 

Моє дітьо вже навіть має ім’я. Довге таке, дивне. За нього мене її бабця з материнського боку точно приб’є. Але щось чи то рожевого в гардеробі доні малувато, чи хотілося б їй для себе якогось імені для всіх понятного (від моєї мами версія була - Скарлет, ужжас!), та щось вона надто активно тусується в темних водах і не хоче на світ Божий поки. Передаю їй трубку.

- Хе. Куку. Чи як там у вас прийнято, коли ви дітей за ідіотів маєте – агу? Нічо-нічо. Співала ж колись дочка Емінема: “I think my dead has gone cra-a-azy!” Так ото ж. Тільки я не про тата, а про мою маму. Вона, звісно, там надворі нічого не чує, тільки про мої танці щось варнякає. Типу, ага, мала там тусується, значить, їй скучно – понесу її в гори! Думає, я тут, всередині неї, сплю спокійно, коли вона на свіжому Гімалайському (Карпатському, Альпійському) повітрі, на скалах зависає то по три, то по дві (вже слава Богу) тисячі метрів. А шо, як мені банально стрьомно?! Що, як я зачаїлась, заникалась і дихнути зайвий раз не наважуюсь? От виросту, всьо бабі Лесі розкажу. Не факт, що як мене в Мустангу виготовили, то я тепер принцесою Ліхтенштейну стану і корів за роги підніматиму-му-му. Може, я буду собі дітя бальшова горада? Одним словом, сама вирішу, де і коли мені на світ цей їхній хвалений з’являтися.

Розумно рекомендована тьотьою Лесею Мальською (а синок який у неї, ммм!) йога надихнула мою матір до стояння на одній нозі з задертими руками над водоспадом у Карпатах.

Потім взагалі ці дивні йогнуті люди повезли мене через Польщу, крізь ліси й озера на Берлін. До дяді Сірьожі Жадана. Геніальний, до речі, письменник. Моя б мамаша такі вірші писати вміла. Я би була тихесенька і тільки слухала. З сімейством Жаданів нам було добре – валялися у парках на траві, пили сіцілійське Неро д’Авола, португальське Віно Верде, жерли оливки там всякі і сири смердючі, дивилися чорно-білі кіна під відкритим небом, гуляли в музеї старих хороших художників і гамняних нових контемпорастів. Мама кричала, що фіг більше піде на сучасне мистецтво кудись. (але пізніше пішла ще і в Мюнхені, і там також кричала і плювалась навіть. Мабуть, від захвату. Найстрашніше слово, почуте мною там – „концептуалізм”). Зато на Фріду Кало нас пустили без черги. А так, якби не я в животі, стояли би мамуня під сонцем години 3-4, не менше. Так тоді зраділа вона, що ледь не вирішила Фрідою мене назвати. Ага, канєшно. Кармен Елєктра ще назви. Потім, правда, Берлінське щастя кінчилося, і мене попхали в Баварію. Там живе купа, як їх мама кличе, анальних задротів – коли тато виносить сміття, вони визирають із вікон, чи в правильні відра тупий ауслендер повисипав окремо папір, пластик і об’їдки. В об’їдковому відрі живе багато гарних білих черв’ячків, до речі. Ага, мама в Мюнхені ще жерла вайс-вурст і пила пиво в бір-гардені. За це її прокляли серйозні йоги і правовірні вегетаріанці, здається. Задовбала вона мене шопінгом. Думає, аж так мені важливо, який колір носити – рожевий, синій, білий чи в смужечку. Собі, правда, теж не забула пару дизайнерських суконь і чобіт намутити – егоїстка. На памперси б радше відклала! Хоча, да – памперси б не влізли. Багажник нашої машини схожий на кузов вертольота з гуманітарною допомогою постраждалим Гаїті. До речі, веселі там люди – вуду на всю силу займаються. Мама он сходила зі мною на їхню виставку в етно-музейчик, ледь в обморок не завалилася. Лялечки там всякі зі стразами і з людськими черепами, дзеркала люцифера, фігурки з тіста, перероблені пупсіки, свічки – клас! Мені сподобалося. Мамі - ні. І люди навколо щось торочили, що мертва енергетика. Зате які веселі кольори! І зовсім це не так страшно, як їхати в тумані через гірські перевали, а потім мимо цвинтаря, що ним оточений роддомчик в Ліхтенштейні, до доктора на ім’я Вольфінгер...

Єдине добре, що не попхали мене до діда з бабою на Каліфорнію. Там, кажуть, зараз якась епідемія дика немовлят косить, як було оті слуги Ірода після народження Джізаса. Ну, й ліпше вже альпійські тумани, ніж київська спека. Мені дуже-дуже шкода всіх, хто там почувається вареним раком. А ще більше шкода лісів, що горять... Якщо хочете, приїздіть до нас. У нас он гостьова кімната вільна. І недалеко кафе з індійською їжею. Ми вам покажемо хоч Берлін, хоч Швейцарію, хоч рідний Ліхтенштейн. Правда, від того князівства до найближчого магазину нормального через три країни їхати прийдеться. І все одно, не везіть з собою харчі, бо вони тут втричі дешевші... 

Текст и фото: Ирена Карпа

19.08.2010

Комментарии

Для того, чтобы добавлять комментарии к статьям, вам необходимо авторизоваться на сайте.
amina_ne
 • 08.09.2010 15:42
 • Карпа - умна?!
  "Вчора я була тьолкою" (телка - в народе корова) - Такое может сказать умная!?
famegold
 • 27.08.2010 20:40
 • Ирена! Ты чудо! Сама в пору глубокой беремености путешествовала в базовый лагерь Эвереста и пустыни Лукаса в Тунисе.Здоровья бэби!!!!
strelka
 • 30.08.2010 21:29
 • Вы большая фантазёрка, famegold.:)))

  И Влада Литовченко Вас хотела, и бизнесмен западный Вас хотел ***, и Ашион Вам денег должна за туфли, и кто чей кокс "кушает" Вы знаете, и живёте Вы на Саксаганского... и тем же маршрутом, что Карпа ездили в пору беременности.

  ...........:)))
aqua
 • 31.08.2010 15:47
 • ))))))))) стрелка, дай лапу))))
bapakus
 • 26.08.2010 05:12
 • согласен с предыдущими ораторами..покупать ребенку куклу вуду?...это полный здец...с головой телочка не дружит.. она это подружка Осадчей?..что-то много новостей про эту великую певицу...
grethen
 • 26.08.2010 12:09
 • да бросьте - видно же, что там стилизация под куклу вуду. смешная, кстати. а сама Карпа - одна из самых продаваемых украинских писательниц, группа - это скорее развлекуха. еще - в защиту Карпы - она умна, не жлобиха, как большинство героинь сайта и укр. светской хроники, и она путешественник со вкусом. так что идите все лесом:)
bapakus
 • 27.08.2010 13:13
 • да Вы что....а не могли бы еще и ссылку на рейтинг продаж скинуть..что-то не верится, что ее книги кто-то покупает.. судя по языку написания этого опуса..
amina_ne
 • 25.08.2010 21:16
 • Ну нужно же хоть чем то выделяться! Жаль что в ее случае это не мозг!
marlboro_smoooth
 • 27.09.2010 11:20
 • Потрібно ж чимось виділятись, обсираючи Карпу. Шкода, що у Вашому випадку це не аргументи)
dolce_vita
 • 25.08.2010 15:39
 • Ой-ой, Иреночка, душенька, нафига ж ты по скалам-то с дитем под сердцем? люблю Карпу - и за Добло и Зло, и за песни душевные-телесные, но вот это скалолазанье на 9 месяце больно нервы щекочет...
gossipgirl
 • 25.08.2010 13:12
 • Очень трудно читать это ,,ломаный-западенский украинский,,..
eto_ja
 • 27.08.2010 15:38
 • Внимательно прочел и нашел только два слова, которые (с очень большой натяжкой) можно было бы назвать "западенскими": бабця и липше.

  Все остальное - намеренное вставление русизмов как литературный прием.

  Вы этого не понимаете? Вы малообразованны?
gossipgirl
 • 03.09.2010 13:26
 • Уважаемый eto_ya ! Учась с Ирэной в одном ВУЗе и на одном факультете, читала очень много разной литературы, как зарубежной, так и украинской, но такое обращение с украинским языком я не встречала. Очень люблю украинский, и очень не люблю ломаный суржик. Ирэна очень умна и талантлива, но ее ,,украинский,, для меня непонятен.
  Конечно, я не так образована, как Вы, подозреваю, что заканчивали лучшие школы Европы. Но вот указывать женщине на ее необразованность, это mauvais ton.
marlboro_smoooth
 • 27.09.2010 11:24
 • А тепер зато є чим хвалитися))). Учась с Ирэной в одном ВУЗе и бла-бла... Враховуючи той факт, що пишете російською, безперечно, Ви маєте право дискутувати на тему укр мови)). Ніфіга.
famegold
 • 27.08.2010 20:52
 • Обороболо!(
gossipgirl
 • 03.09.2010 13:26
 • femmegold! Это Вы кому?
dolce_vita
 • 25.08.2010 15:40
 • трудно, но вкусно, если уж разгрызешь. мало у нас людей со стилем, беречь их нужно.
amina_ne
 • 25.08.2010 10:23
 • Не адекватна тьолка

Вам так же может быть интересно

Burning Man 2017: первый лагерь украинцев
Путевые заметки

Burning Man 2017: первый лагерь украинцев

На Burning Man 2017 впервые свой лагерь разбили украинцы: о том, как это было, редакции JS рассказали идейный вдохновитель...
Поездка основательницы пространства ХХ? xxwhyism Юлии Полищук на Art Basel в Гонконге
Путевые заметки

Поездка основательницы пространства ХХ? xxwhyism Юлии Полищук на Art Basel в Гонконге

Для меня посещение Art Basel Hong Kong — это не только отлично проведенное время и возможность побывать в тех местах, где...
Продюсер ​MOZGI Entertainment​ Ирина Горовая на Средиземноморье
Путевые заметки

Продюсер ​MOZGI Entertainment​ Ирина Горовая на Средиземноморье

Ирина Горовая поделилась с JS впечатлениями о средиземноморском круизе на яхте вместе с детьми, няней, капитаном и коком....
Совладелица студии Red Glass Яна Алтухова в Калифорнии
Путевые заметки

Совладелица студии Red Glass Яна Алтухова в Калифорнии

Город серферов и ковбоев, знаменитое место из телемыла, идеальный городок для миллионера на пенсии и еще несколько...
Материалы данного сайта не могут быть использованы на других сайтах и изданиях без письменного подтверждения редакции JetSetter.
С более детальными правилами вы можете ознакомиться в разделе «Правила использования материалов портала JetSetter.ua»
© 2017