
же зовсім скоро голлівудські зірки у вишуканих дизайнерських вбраннях зберуться на 92-й церемонії вручення «Оскара». Раз на рік ми споглядаємо щасливих володарів відомої позолоченої статуетки, але мало що знаємо про цю найпрестижнішу кінонагороду. Починаючи з її ціни і закінчуючи викраденням із вантажівки: JS представляє 10 цікавих фактів про культову статуетку.
«Оскар» коштує лише $1
Деякі статистичні дані повідомляють, що ціна коливається від $400 (собівартість статуетки) до $1,36 мільйона, але не факт, що володар нагороди отримає такі гроші від продажу. Академія видає «Оскар» лише після того, як переможець підпише договір, згідно з яким він зобов’язаний перед перепродажем на ринку запропонувати статуетку Академії за ціною $1.
Кінопремія не завжди мала таку назву
Початкова назва — The Academy Award of Merit, а щодо походження сучасної існує декілька версій. Згідно з першою слово «Оскар» вимовила акторка Бетт Девіс, адже сама статуетка нагадувала її чоловіка Хармона Оскара Нельсона. Іншим потенційним автором назви вважається Маргарет Геррік, виконавча секретарка Академії: їй статуетка здалася дуже схожою на дядю на ім’я Оскар.
Лицарський дизайн статуетки
Ви коли-небудь помічали, що «Оскар» тримає меч? Це тому, що в оригінальному дизайні статуетки зображений лицар, який стоїть на котушці плівки, втілюючи «хрестоносця» кіноіндустрії. З роками концепція спростилася, але меч залишився.
Потрібно 10 днів, щоб виготовити один «Оскар»
…і три місяці, щоб зробити всі 50. З 1982 до 2016 року виготовленням статуеток займалася чиказька фабрика R.S. Owens & Company. До цього їх виробляли у Батавії (штат Іллінойс), а сьогодні виробництво розташоване поблизу Нью-Йорка.
У 2000 році статуетки викрали з вантажівки
Пізніше вони були знайдені у смітнику. Відтоді щорічно Академія робить додатковий комплект, який надійно замикає у сховищі — про всяк випадок.
Не золотий, а позолочений
Спочатку статуетку виготовляли з бронзи і покривали золотом. Пізніше технологія змінилася: її почали виробляти зі сплаву олова, сурми і міді, а покривати тонесеньким чистим 24-каратним золотом.
Під час Другої світової війни статуетки робили з гіпсу
Протягом трьох років нагороди виготовляли з пофарбованого гіпсу, але після завершення війни переможцям видавали заміну з металу та позолоти. Варто визнати, що тоді вони мали коротший термін життя, ніж сьогодні.
Одрі Гепберн започаткувала фото «Цілування «Оскара»
Класичні фото переможців «Оскара». Сьогодні всі лауреати охоче цілують предмет своєї гордості, але так було не завжди. Саме Одрі Гепберн вперше поцілувала свій «Оскар», коли отримала його у 1954-му за роль у «Римських канікулах».
Академія видавала «Міні-Оскарів»
Церемонія вручення кінопремії впровадила Academy Juvenile Award, щоб нагородити талановиту акторську молодь без конкуренції з дорослими акторами. У 1935-му Ширлі Темпл отримала нагороду за роль у фільмі «Сяючі очі». «Міні-Оскарів» не видавали щорічно, оскільки на них не завжди були претенденти. Врешті-решт Академія припинила виготовляти спеціальну нагороду в 1962 році.
Загалом з першої церемонії, що відбулася у 1929 році, було вручено понад 3000 «Оскарів». Тож чекаємо на чергове поповнення у 2020 році!
Текст: Олександра Ганапольська
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: