45 днів як прем’єрка: чому Ліз Трасс подала у відставку
Вона стала прем'єр-міністром із найкоротшим терміном перебування в історії Великої Британії.

6 вересня, 2022

Тільки нещодавно ми переглядали спільні фото Єлизавети ІI і нової прем’єрки країни Ліз Трасс, як стало відомо, що померла королева. Утім, це не останнє потрясіння для нації цієї осені.

Так, після 45 днів на посаді Ліз подала у відставку. Трасс оголосила, що йде з посади після доволі складних 6 тижнів, у результаті яких вона втратила не лише двох ключових міністрів (подали у відставку міністр фінансів Квазі Квартенґ і міністерка внутрішніх справ Суелла Брейверман), але й довіру Грема Брейді і майже всіх своїх депутатів.

У своїй промові сьогодні Ліз заявила, що наразі період великої «економічної міжнародної нестабільності» і її з партією обрали, щоб змінити це. Дещо врінововажити все ж вдалося, утім глобальні проблеми залишилися. Зрозуміло, що вирішувати їх країна буде вже без її участі. «Я визнаю, з огляду на ситуацію я не можу виконати мандат, для якого мене обрала Консервативна партія», — заявила Ліз та додала, що її уряд скоротив національне страхування.

Своїм рішенням Трасс побила «рекорд короткостроковості» перебування на посаді прем’єр-міністра Великої Британії, що тримався 195 років, коли 1827-го прем’єр-міністр Джордж Каннінґ помер через 119 днів після вступу на посаду.

Трасс зауважила, що вже повідомила короля Чарльза III, і запевнила, що залишиться на посаді прем’єр-міністра, доки не оберуть наступника. До речі, найімовірнішим наступником Трасс називають не Бориса Джонсона, як пишуть вже в мережі його палкі прихильники, а колишнього міністра фінансів 42-річного Ріші Сунака, який програв Ліз попередні вибори лідера партії.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: