А як у них? Катерина Дудікова про клініку зіркового лікаря Саймона Оріана в Беверлі-Гіллз
Засновниця клініки Dr.Dudikova — про навчання в улюбленого бьюті-спеціаліста родини Кардаш’ян-Дженнер, Леді Гаги, Дженніфер Лопес та інших селебріті, а також про сучасну індустрію краси.
З

а 13 років у дерматології мені доводилося чимало вчитися в різних лікарів у різних куточках світу, особливо коли після процедур по догляду та ін’єкцій я перейшла до апаратних методик. Навички володіння ними я відточувала, працюючи пліч-о-пліч із Ростиславом Валіхновським, і продовжую вдосконалюватися досі. Ось така медицина: постійно з’являються нові технології, а тому вчитися потрібно безперервно. Головне, аби були найкращі вчителі!

Саймон Оріан та Катерина Дудікова

В Україні є суттєва проблема: придбавши дорогий апарат вартістю в сотні тисяч доларів, немає гарантії, що тебе навчать правильно з ним працювати. А якщо він ще й перший у країні — працювати на ньому не вміє ніхто, але ж це велика відповідальність! Однозначно, це повинен бути авторитетний бренд, затребуваний у всьому світі, з уже розробленими протоколами та підтвердженими результатами. Тому рівнятися потрібно виключно на підхід фахівців зі світовим ім’ям. У США є два провідних лікаря, від яких я просто в захваті та спостерігаю за їхньою практикою вже декілька років, — Джейсон Емер і Саймон Оріан, власники клінік у Беверлі-Гіллз.

Катерина Дудікова та Джейсон Емер

У дерматолога Джейсона Емера я була за програмою обміну досвідом навесні минулого року, а ось ідею потрапити на навчання в клініку Epione до Саймона Оріана — улюбленого лікаря сімейства Кардаш’ян-Дженнер, багатьох голлівудських зірок та «ангелів» Victoria’s Secret, власника багатомільйонного акаунта в інстаграмі, — я виношувала понад три роки. Мені пощастило: нарешті я потрапила на його курс!

У нашій країні є суттєва проблема: придбавши дорогий апарат вартістю в сотні тисяч доларів, немає гарантії, що тебе навчать правильно з ним працювати.

Чому пощастило? Тому що подібні курси він проводить лише раз у декілька років, дуже ретельно, особисто відбираючи претендентів. Разом із заявкою на навчання він розглядав усе: кваліфікацію, досвід, ліцензію клініки, дипломи, навіть соцмережі кожного бажаючого. У підсумку на курс приїхали 48 лікарів з усього світу, і я була єдиною з України. Я почувала себе дуже везучою й щасливою та водночас відчувала величезну відповідальність.

У клініці Epione у Беверлі-Гіллз

Беверлі-Гіллз — це дуже серйозний рівень, незважаючи на те, що більшість «студентів» були лікарями з ім’ям, відомі у своїй країні. Навчання було дуже інтенсивним, розрахованим на досвідчених фахівців. Ми були не студентами і викладачем, а швидше колегами, які обмінюються досвідом. Саймон відверто ділився своїми напрацюваннями та протоколами, демонстрував їх на практиці. Мені дуже близька така політика відкритості, як і здорової конкуренції на ринку б’юті-індустрії, хоча в нашій країні поки що все трохи інакше.

Також Саймон спростував стереотип про снобізм американців, які посміхаються лише про людське око. Дивлячись на нього, ніколи б такого не сказала. Дуже відкритий, інтелігентний, спокійний і, незважаючи на безліч зоряних клієнтів і світову популярність, скромний лікар. Наша перша спільна зустріч відбулася в залі готелю, а на наступний день ми познайомилися з Epione. Клініка невелика, але, як каже сам Саймон, для Беверлі-Гіллз, де кожен метр вартує величезних грошей, місця достатньо! Інтер’єр — стильний, мінімалістичний, без надміру та розкоші. У їхньому розумінні модно — це працювати в Беверлі-Гіллз, а не мати химерний інтер’єр за всі гроші світу.

У їхньому розумінні модно — це працювати в Беверлі-Гіллз, а не мати химерний інтер'єр за всі гроші світу.

Тут перед вами не буде розстилатися в люб’язностях адміністратор, з’ясовуючи, принести чай поміцніше чи каву гарячіше. Усе набагато простіше та демократичніше: є окрема кімната, де всі бажаючі можуть відпочити, приготувати собі чай або каву, перекусити фруктами та різними варіантами сендвічів. Одним словом, самообслуговування. І справа не в рівні, це інший менталітет. Такий підхід у Києві мені поки складно уявити (сміється). Мені ж до душі менталітет цієї нації загалом та американських лікарів зокрема. Як і вони, я вже давно стала фанаткою апаратів — у провідних клініках США їх просто десятки найрізноманітніших.

Саймон Оріан сам активно практикує та особисто займається лікуванням пацієнтів. У клініці він головний лікар, йому асистують помічники. Як я вже говорила, серед його постійних клієнтів — зірки Голлівуду, тож на фото я бачила відомих футболістів, художників, арт-діячів. Але він не хизується цим, його скромності варто повчитися не менше, ніж протоколам (сміється).

Саймон Оріан та Кріс Дженнер

Саймон розпочав свій семінар із надихаючих слів про те, що красива людина завжди успішніша та впевненіша в собі, — це закладено в американській культурі. «Ви — щасливі лікарі, тому що займаєтеся красою. Ви повинні захоплюватися та радіти тому, яку професію обрали, це щастя — робити людей гарними!» — запевнив він. Так і є!

Саймон Оріан на порозі клініки в об’єктиві Кім Кардаш’ян

Знімати фото та відео в процесі навчання нам було суворо заборонено. Мої підписники знають: я намагалася, але всі мої спроби присікли, так що все я привезла у своїй пам’яті та «в руках» — після практичних занять. Усі апарати були зрозумілими для мене та знайомими, але знімати їх, певна річ, теж було не можна. З упевненістю можу сказати: в Україні ми на хорошому рівні в плані оснащення. Проте найважливіше — не наявність апаратів, а вміння на них працювати, мати відповідну освіту та ліцензію.

з Самоном Оріаном, після отримання диплому з навчання

У нашій клініці Dr.Dudikova ми активно використовуємо для шліфування відомий апарат Coolaser CO2 — саме лікар Оріан є автором цієї технології. Спектр можливостей цього апарата набагато ширший, ніж у звичайного лазера: точніший ефект, детальніша кастомізація під пацієнта. Шкода, не всі українські клініки використовують оригінальні Coolaser, часто видаючи за них дешевші китайські аналоги.

У країнах СНД фахівці нерідко використовують деякі препарати, запевняючи, що вони американські. Але зазначених ними заводів-виробників уже давно немає в США або навіть ніколи не було!

Цікава ситуація і з препаратами: у країнах СНД фахівці нерідко використовують деякі препарати, запевняючи, що вони американські. Але зазначених ними заводів-виробників уже давно немає в США або навіть ніколи не було! Американці, напевне, навіть не підозрюють, що таке взагалі є. Проте в Україні з’являється все більше приватних клінік, де все ж таки працюють справжні фанати своєї справи, готові тримати високу планку.

Продовжуючи тему: в Epione є препарати, які створюють справжній вау-ефект. На жаль, привезти їх в Україну поки не так просто. Я можу привезти невелику кількість — зробити ін’єкції для себе, для подружок. Але масово, на потік, для пацієнтів клініки — доки це неможливо, оскільки немає офіційного дистриб’ютора і, відповідно, ліцензії. Доводиться чекати, коли з’явиться той, хто буде готовий вкласти 100-150 тисяч доларів, щоби офіційно привезти препарат у країну та ліцензувати його. Через такі нюанси ми не один рік йдемо за американцями по п’ятах, але ніяк не в ногу.

Доводиться чекати, коли з'явиться той, хто буде готовий вкласти 100-150 тисяч доларів, щоби офіційно привезти препарат у країну та ліцензувати його.

На озброєння я взяла важливу деталь та хочу найближчим часом впровадити її у своїй клініці: в Epione є спеціальна кімната — міні-студія для професійних фото «до» та «після». Тут немає вікон, проте правильно налаштоване освітлення, аби в будь-яку пору року та період доби світло було ідентичним. Саймон каже, що таке обладнання обходиться дуже дорого, але воно не раз його рятувало: пацієнти дуже швидко звикають до себе. Ми та наші пацієнти теж про це знаємо, тож завжди робимо фото до й після процедур, фіксуємо проміжні результати. Навіть якщо апарати найкращі, а лікарі — сумлінні професіонали, людям властиво звикати до свого відображення в дзеркалі та не помічати поточних змін — результатів нашого лікування.

Катерина Дудікова

Підсумовуючи, скажу: я не лише отримала диплом про підвищення кваліфікації та успішно працюю в Києві згідно з протоколами Саймона, але і приїхала з навчання іншим лікарем, іншою людиною, якщо хочете. Скоригувалися цілі, бачення та розуміння перспектив. І, певна річ, є чим радувати наших пацієнтів, у тому числі зіркових — Олю Полякову, Таянну, Ольгу Сумську та багатьох інших.

з командою київської клініки Dr.Dudikova

Катерина Дудікова, засновниця та головний лікар клініки Dr.Dudikova

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: