Амаль Клуні захищатиме права журналістів
Дружина Джорджа Клуні стала спеціальним посланником міністра закордонних справ Великобританії.
А

маль Клуні відома не лише як дружина зіркового актора Джорджа Клуні та подруга Меган Маркл, а і своїми гучними та успішними справами у якості адвоката. На заході G7 у Франції міністр закордонних справ Великобританії Джеремі Гант оголосив Амаль своїм спеціальним посланником із питань свободи ЗМІ.

Разом вони зберуть групу експертів із правових питань для протидії «драконівським» законам, які заважають журналістам займатися своєю роботою. Оскільки статистика невтішна, а 2018 рік став найбільш смертоносним для представників преси у всьому світі: 99 вбитих, 348 затриманих та 60 заручників.

Джордж та Амаль Клуні на 46-й церемонії Gala Award в Інституті американського кіно, 2018

Як адвокат із прав людини з успішним досвідом Амаль ідеально підходить для цієї роботи, вважає Джеремі Гант, довіряючи їй очолити групу провідних юристів світу. Усі вони працюватимуть на безоплатній основі.

Амаль та Джордж Клуні на гала-вечері принца Чарльза в Букінгемському палаці

«Завдяки моїй юридичній роботі із захисту журналістів я на власні очі побачила, як вони стають жертвами переслідувань із метою змусити їх замовкнути та запобігти свободі ЗМІ. Я вітаю увагу уряду Великобританії до цього питання в той час, коли журналістів вбивають та ув’язнюють на рекордних рівнях у всьому світі», — прокоментувала своє призначення Амаль.

Адвокати Джеффрі Робертсон та Амаль Клуні, які представляли інтереси Вірменії в Європейському суді з прав людини в рамках розгляду справи «Догу Перінчек проти Швейцарії», 2015

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: