Артбук «Із полум’я зродились»: історії Karaya, Арсена Вегана та Леоніда Остальцева
Вони були за крок до смерті.

JS продовжує знайомити вас із надважливою ініціативою, яка допоможе врятувати життя військових. НВМКЦ «Головний військовий клінічний госпіталь» представив артпроєкт для підтримки створення сучасного інклюзивного ургентного відділення госпіталю. Завдяки цьому українські військові матимуть комфортні умови перебування у шпиталі після поранення, а медики — змогу надавати високоякісну допомогу в належний спосіб.

У результаті співпраці з творчою командою — фотографинею Міною Сорвіно та стилісткою Анною Єгоровою — народився артбук «Із полум’я зродились» із художніми портретами військових, їхньою поезією та віршами класиків, а також сюрреалістичними українськими пейзажами. Серед авторів — Ірина Солошенко, керівниця проєкту будівництва. Продюсерами стали полковник Сергій Литвинко, завідувач приймального відділення госпіталю, Володимир Нечипорук та Іраіда Медведєва, яка співпрацює з легендарними українськими митцями та музеями. Назва проєкту є омажем до твору поета Олеся Бабія, який перетворився на легендарний гімн ОУН УПА.


Підтримайте проєкт, придбавши артбук на сайті за донат розміром від 5 000 гривень.


Відкриваємо куліси та щосереди знайомимо вас із героями артбуку. З нас — знайомство, з вас — підтримка ініціативи.

Вадим Олександрович Ворошилов Karaya

Герой України, льотчик-винищувач. Коли 12 жовтня 2022 року літак Вадима було пошкоджено під час виконання бойового завдання над Вінничиною, він відвів його від населеного пункту та встиг катапультуватися. Перед цим один із найкращих пілотів-винищувачів України збив 5 ворожих дронів. Закривавлене селфі, яке Вадим встиг зробити, не знаючи напевно, чи виживе, стало символом тієї ціни, яку сплачує весь український народ за свою свободу та мирне життя. Президент Володимир Зеленський присвоїв пілоту звання Героя України із врученням ордена «Золота Зірка».

Вадим служить в авіації із 2016 року. Звільнився за рік до початку повномасштабного вторгнення. Коли ж 24 лютого 2022 року Україна прокинулася від ракетних ударів ворога, пілот був готовий до захисту неба. До свого літака ставиться, як до живого створіння та цілком вірить у метафізику комунікації з ним як із особистістю.

На борту під номером 10 Karaya здійснив 20 бойових вильотів до того, як сталося найстрашніше 12 жовтня. Однією із мрій Вадима залишається отримання американського винищувача F–16 (розробленого всесвітньо відомою компанією General Dynamics). Побачити одного зі своїх героїв, Вадима Ворошилова, у кабіні цього літака мріє сьогодні вся країна.

Арсен Смик «Веган»

Народився у місті Броди Львівської області. Уперше потрапив на війну 18 грудня 2016 року у віці 19 років. Тоді «Веган» був наймолодшим у своєму підрозділі. Пригадує, як його називали «Малий» і дивувалися, що він був на війні.

«У 2013 році, перед підписанням угоди з ЄС, у моєму місті люди вийшли на Живий ланцюг. Я тоді ще навчався у школі. Школу одразу закрили і не випускали нас із неї, погрожуючи тим, що не віддадуть атестати після закінчення навчання.

Але ми з друзями не послухали і втекли через вікно першого поверху, вийшли на трасу Київ–Чоп із прапором України.

А згодом до нас приєдналися учні інших шкіл. Думаю, саме тоді почалося моє формування як українця та зростання власної небайдужості до долі рідної країни».

Вдруге Арсен потрапив на війну 1 березня 2022 року, знову самостійно завітавши до військкомату. До 24 лютого вів волонтерську діяльність та сприяв руху за права тварин. Від початку повномасштабного вторгнення служив у 93-й ОМБР «Холодний Яр».

Арсен підтримував веганський спосіб життя та запровадив ініціативу, за якою вегани-військові мали отримувати веганські пайки у межах загального забезпечення потреб ЗСУ на державному рівні. У квітні 2023 року «Веган» отримав поранення у складних боях під Бахмутом — травму ока, численні уламки в руку та щелепу. Наразі наймолодший герой нашого проєкту перебуває на лікуванні.

Леонід Остальцев

Рядовий патрульної поліції. Леонід народився в Узбекистані, але зростав у вільній Україні. Брутальний і водночас веселий, суворий, але чуйний і добрий до тих, хто не несе зла в серці. Ветеран 30-ї бригади.

Леонід дав присягу у 13 років та закінчив Київське суворовське училище. Коли у 2014 році почалася війна на Сході України, Леонід знав, що хоче бути на фронті. За внутрішнім покликом вирушив добровольцем у Донецьку область у складі 30-ї окремої механізованої бригади. Отримав позивний «Кульбабка».

Після демобілізації заснував у Києві піцерію Pizza Veterano. Згодом справа розквітла до цілої мережі закладів Veterano Group, доєднатись до якої можуть військові ветерани з власними бізнес-ідеями створення закладу. Піцерія приваблює надзвичайно смачною їжею, камерною атмосферою та вражаючою колекцією військових шевронів. Заклад припав до душі багатьом людям, серед яких прем’єр-міністри та посли союзних країн, письменники, композитори, режисери та військові. Раз на тиждень волонтери привозять пораненим у військовий шпиталь піцу з ресторану.

Сьогодні Леонід несе службу у складі патрульної поліції України. Особистостями, які надихають його, називає Вінстона Черчилля та командира свого батальйону і начальника штабу територіальної оборони України Героя України Сергія Собка.


Фото: Міна Сорвіно

Стиль: Анна Єгорова

Продюсери: Сергій Литвинко, Володимир Нечипорук, Іраіда Медведєва

Авторки проєкту: Міна Сорвіно, Анна Єгорова, Ірина Солошенко

Детальніше про проєкт: сайт, фейсбук, інстаграм

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: