«Балі стане новим осередком музичної культури»: Серж та Валерія Проше про грандіозний успіх нових проєктів
Нова українська музика, що лунає на увесь світ.

Власники Mantra Production Сергій Протишевский (Serge Proshe) та Валерія Протишевська (Valery Proshe) — українські клабмейкери зі світовим ім’ям, чиї проєкти двічі були відзначені статусом The World’s Finest Clubs. Більше року вони живуть на Балі, реалізуючи там нові ідеї, що вже встигли стати особливими для поціновувачів якісної електронної музики.

Ми вирішили поспілкуватися з парою, аби детальніше розпитати про те, чим вони живуть зараз, а також дізнатися про плани на майбутнє.

Минулий рік став кризовим для всієї клубної індустрії. Провідні локації, такі як Ібіца, не функціонували повноцінно, а Burning Man, як і більшість фестивалів по всьому світу, скасували. Яка ситуація на Балі?

Серж: Цей рік був непростим для клубної культури на Балі, але й не кризовим, радше трансформаційним. Із ринку зникла значна кількість проєктів, орієнтованих на потік туристів. Варто зазначити, що більшість із них не приділяли належної уваги ні музиці, ні якості сервісу.

Зараз на ринку з’являться нові гравці, але вхідний бар’єр буде значно вищим, перш за все, з точки зору рівня та якості послуг. І це, на мою думку, чудово.

Років зо три — і острів може стати новою Ібіцою.

Чому ви вважаєте, що Балі може стати альтернативою Ібіці?

Валерія: Є кілька елементів, які магічним чином поєднуються на Балі. По-перше, він знаходиться в самому центрі між Азією і Австралією, а це два гіганти ринку. По-друге, на острові постійно живе величезна кількість неймовірних митців з усього світу: артисти, дизайнери, айтішники, серфери і просто багато яскравої та стильної молоді, яка хоче танцювати під якісну музику. І, врешті-решт, балійська культура та архітектура разом із неймовірною природою роблять це місце по-справжньому особливим. Крім того, ціни значно нижчі, ніж на Ібіці.

Усі, кому довелося зимувати на острові цьогоріч, тільки й говорять про ваші неймовірні вечірки. Розкажіть, що це за проєкт ?

Валерія: У вересні минулого року ми отримали пропозицію про партнерство в новому проєкті Savaya. І вже 30-го грудня, прямісінько напередодні Нового року, в межах відкриття відбулася перша вечірка MantraPeople. Результат виявився приголомшливим.

Тисячі гостей із різних куточків світу танцювали під українську електронну музику.

Це треки над якими Proshe працював близько двох років, збираючи в унікальний сет українські народні колискові пісні.
А ще справжнім подарунком першої вечірки став захід сонця, який жителі острова назвали найкрасивішими за останні роки.

Сергію, що надихнуло на написання танцювальних треків із українських фольклорних пісень?

Сергій: Мене завжди зачаровувала українська вокальна традиція, особливо — колискові пісні. У певний момент, приблизно два роки тому, з’явилася ідея поєднати всю цю красу з електронною музикою. Я звернувся до мами Валерії — Галини Гаценко, доцента музичної кафедри Національного університету культури і мистецтв, аби вона допомогла мені в підборі потрібного матеріалу.

Валерія Проше з мамою Галиною

Врешті, вона відкрила для мене цілий унікальний архів аудіозаписів, зібраний по всій країні від Галичини до Полтавщини. Так почалася робота над альбомом.

Нині готово сім композицій і ще одна перебуває на стадії завершення.

Зізнаюся чесно, я дійсно хвилювався, коли вперше готувався їх зіграти 30 грудня, але реакція людей перевершила мої очікування. Усі танцювали до останнього акорду, і це був справжній кайф!

Поясніть детальніше,  хто такі MantraPeople?

Сергій: Насамперед — це ком’юніті людей, об’єднаних любов’ю до електронної музики. Визначення MantraPeople з’явилося ще в нашій київській «Мантрі» (прим. Mantra в Arena City) і потім розширилося до «Мантри» в Одесі, після чого стало міжнародним на Балі.

Валерія: MantraPeople — не тільки про ком’юніті та музику, а й про мистецтво в цілому. Ми взаємодіємо з цікавими архітекторами, скульпторами та художниками з усього світу. Новою сторінкою стали балійські майстри, яких ми запросили до роботи над створенням простору. Так з’явилася статуя Ганеші та богині Лакшмі в техніці «ого-ого», хендмейд ловці снів і унікальний артоб’єкт Soul of Bali, виконаний зі ста тисяч бамбукових деталей.

Чого очікувати від власників Mantra Beach Club Odessa цього літа?

Сергій: Час минає дуже швидко, згадую, як ми ухвалили рішення відкривати «Мантру» в Одессі — це було всупереч усім обставинам того часу. Нині це шостий сезон, і наша «мантрочка» (Mantra Beach Club) вже готується зустрічати гостей, розправляє вітрила і зовсім скоро відчалить у нову музичну одіссею завдовжки в літо.

Щиро розраховуємо на сезон вечірок.

У якому форматі вдасться його реалізувати з огляду на карантинні обмеження — час покаже. У цілому, обійдемося без спойлерів, скажемо просто: буде літо, і буде мантра.

Валерія: «Мантра» в Одессі за п’ять років стала улюбленим місцем для киян, одеситів та європейців. За кожним днем одеського проєкту стоїть наша кропітка робота над брендом, який стартував у Києві і якому більше 10 років. Нині він вийшов на світовий рівень нової музичної індустрії. Наші гості — справжні прихильники того, що ми з Сергієм сторюворюємо. Це люди без меж і кордонів.

Ми пишаємося нашими гостями і щороку разом із партнерами удосконалюємо нашу одеську перлину.

Зараз готуємося до нового сезону. Ми дуже скучили за Одесою,тому чекайте, влітку приїдемо і привеземо балійський вайб.

Які плани на найближче майбутнє?

Сергій: У нас зібралася чудова інтернаціональна команда однодумців в Mantra Production. Разом ми готуємо низку нових проєктів, серед яких фестиваль електронної музики на Балі взимку 2022 року.

Мета нового проєкту — втілити концепцію холістичного досвіду, створивши цілісну картину за допомогою звуків, фарб, запахів, смаків і сенсів.

Наші гості на два дні опиняться в неймовірній атмосфері, планується унікальний досвід, який потім буде складно описати звичайними словами і конструкціями. Це буде одна величезна і різнобарвна емоція.

Валерія: А ще Балі прекрасне місце для народження дітей і всього нового, так що грандіозних планів у нас вдосталь.

Фото: Мар’яна Шафро

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: