Берлінале-2019: три головних стрічки кінофестивалю
Чекатимемо на них в прокаті.
Ж

урі 69-го міжнародного Берлінського кінофестивалю на чолі з французькою актрисою Жюльєт Бінош 16 лютого оголосило переможців. Головну нагороду — «Золотого ведмедя» — отримала картина «Синоніми» ізраїльського режисера Надавові Лапіда. Гран-прі дістався Франсуа Озону і його фільму «Милістю Божою». Третім фаворитом можна назвати італійську кримінальну драму за реальними подіями «Піраньї Неаполя». Цікаво, що основні призи отримали картини, в яких, за суттю, переосмислюється роль чоловіка в сучасному суспільстві.

Кадр із фільму «Піраньї Неаполя»

«Синоніми» – третій повний метр ізраїльтянина Надавові Лапіда. Стрічка викликала суперечливу реакцію, але, безперечно, це самобутній та свіжий фільм на фестивалі цього року. Вперше про Лапіда дізналася мейнстрімна публіка, тож дивимося трейлер «Синонімів» та чекаєіо фільм в українському прокаті.

Друге місце, Гран-прі, отримала драма Франсуа Озона «Милістю Божою». Важлива за своєю тематикою картина, бо ж наразі в підвішеному стані знаходиться доля антигерою фільму – батька Прейна, ліонського священика-педофіла. Також не ясна доля цього фільму: від рішення суду залежить, чи вийде він на екрани наступного тижня. В цій стрічці також остро постає питання про роль чоловіка в сучасному суспільстві.

Італійські «Піраньї Неаполя» – кримінальна драма за реальними подіями. Її герої – підлітки-старшокласники, які у пошуках кращого життя змалку вчаться грабувати і вбивати. Все заради того, щоб здаватися справжніми чоловіками. Стрічка отримала «Срібного ведмедя» за найкращий сценарій, співавторами якого стали Мауріціо Брауччі, Роберто Савіано та Клаудіо Джованнезі. Останній також виступив режисером фільму.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: