Berlinale 2020: «Номери» Сенцова і Сеітаблаєва та інші українські стрічки
Фестиваль стартує вже за 2 дні.
B

erlinale, один з найбільш відвідуваних кінофестивалів Європи, щороку проходить у столиці Німеччини. Його головна особливість — фокус на прогресивному та інтелектуальному кіно на гостру соціальну тематику. Напередодні старту ювілейного 70-го кінофоруму ми вирішили ознайомитися з українськими фільмами, представленими у програмі.

У межах спеціальних показів Berlinale Special відбудеться світова прем’єра фільму-антиутопії «Номери», створеного за підтримки Міністерства культури України. Передпоказ відбудеться сьогодні, 18 лютого, хоча сам кінофестиваль розпочнеться 20 лютого. Стрічка була зрежисована дистанційно і є унікальним явищем для української кіноіндустрії. Над нею працював тандем двох режисерів — Олег Сенцов, який під час зйомок перебував у колонії суворого режиму на півночі Росії, та Ахтем Сеітаблаєв, який допомагав втілювати задум на знімальному майданчику разом з продюсеркою фільму Анною Паленчук. Текст п’єси «Номери» Сенцов написав ще до ув’язнення, у 2011 році.

Кадр з фільму «Номери»

У конкурсній програмі Generation 14plus покажуть документальний фільм «Земля блакитна, ніби апельсин» режисерки Ірини Цілик. Світова прем’єра стрічки відбулась у конкурсній секції World Documentary Competition найбільшого фестивалю незалежного кіно в США Sundance Film Festival, де фільм отримав нагороду за найкращу режисуру.

Кадр із фільму «Земля блакитна, ніби апельсин»

Додатково у межах фестивалю заплановані покази фільмів «Мої думки тихі» Антоніо Лукіча, «Віддана» Христини Сиволап, «Захар Беркут» Ахтема Сеітаблаєва та Джона Вінна,  «Забуті» Дарії Онищенко, «LET IT SNOW» Станіслава Капралова та серіалу «Схованки» Ірини Громозди.

кадр з фільму «Захар Беркут»

Текст: Олександра Ганапольська 

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: