Бронежилет, бюстгальтер і бездротовий зв’язок: 5 wow-винаходів жінок
Забудьте мем про «жіночу математику» із тіктоку.

Стефані Кволек

З року в рік саме напередодні 8 березня підсилюються дискусії щодо справжніх сенсів цього свята. Попри те, що це День боротьби за права жінок, йому досі помилково надають хибних значень на кшталт свята весни і краси. JS докладає зусиль, щоб зруйнувати такі стереотипи, тож підготував матеріал про 5 винаходів, які вигадали жінки. 

Матеріал для бронежилетів

Кевлар — матеріал, сильніший у 5 разів, ніж сталь. Саме з нього виготовляють куленепробивні жилети, які рятують життя. Винайшла кевлар група хіміків під керівництвом Стефані Кволек, американської вченої польського походження, 1964 року в компанії DuPont. Сьогодні українці, як ніколи, розуміють цінність цього винаходу.

Стефані Кволек

Бездротовий зв’язок — прототип мобільного зв’язку та Wi-Fi 

Геді Ламар — зірка Голлівуду, яка поєднала у своєму житті акторство та винахідницьку діяльність. Гучний кінодебют, втеча від чоловіка-мільйонера на пароплаві з Лондона до Нью-Йорку, шість шлюбів, плітки про німфоманію, судові процеси — на перший погляд, типова драматична історія акторки, яка стрімко здобула кінославу, а потім не хотіла мати нічого спільного з Голлівудом та його інтригами.

Геді Ламар у фільмі «Поживімо трохи»

Однак цій історії зовсім не притаманна кінцівка із самогубством чи нікому невідомим зникненням. Вона знайшла себе в науці. 1942 року Геді Ламар запатентувала систему, що дає змогу на відстані керувати торпедами. По-справжньому систему оцінили лише 1962-го під час Карибської кризи, коли радянський союз таємно розмістив ядерні ракети на Кубі.

Також у серпні 1942 року Ламар і її друг, композитор Джордж Антейл, отримали патент під назвою «Секретна система зв’язку». Без цього ми б нині не могли користуватися мобільним зв’язком чи Wi-Fi. До речі, її батько — банкір єврейського походження зі Львова.

Бюстгальтер

Напевно, ви неодноразово чули історії про те, як колись жінки проходили 9 кіл пекла, носячи на собі металевий корсет. Хоч він захищав груди від зовнішніх подразників, водночас ніс і багато шкоди: груди стискалися та підіймалися, бувши в дуже незручному та шкідливому положенні.

Одного вечора американка Мері Фелпс Джейкобс, збираючись на світський захід, винайшла альтернативу незручним корсетам. Вона з’єднала дві носові хустинки тасьмою, щоб на ній мала гарний вигляд вечірня сукня. Тоді вона відчула, що таке справжній комфорт. Подруги, звісно, забажали й собі таку річ. Тож 1914 року Мері запатентувала свій імпровізований бюстгальтер.

Автомобільний склоочисник

Зимовий Нью-Йорк, 1902 рік. Мері Андерсон (на той момент власниця ранчо та виноградника) під час поїздки міським трамваєм помічає, що машиніст їде з відкритими стулками вітрового скла, бо йому необхідно постійно скидати зі скла сніг, що падає. Після цього вона повертається до Алабами та наймає конструктора, щоб розробити для неї очищувач лобового скла з ручним керуванням. Нині така річ — мастхев для кожної автівки.

Мері Андерсон

Гра «Монополія» 

Любите проводити вечори з сім’єю чи друзями за «Монополією»? Подякуйте Елізабет Меґі. На початку XX століття вона вигадала гру «Землевласник», попередницю тієї самої «Монополії», щоб показати, що монополія на землю несе погані наслідки, тому потрібно сплачувати земельний податок.

Елізабет Меґі

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: