Cannes-2019: переможці програми «Особливий погляд» та перша нагорода Квентіна Тарантіно
Очікуємо на церемонію закриття цьогорічного кінофестивалю.
О

динадцятий день Каннського кінофестивалю був ознаменований одразу декількома подіями. По-перше, відбулась прем’єра стрічки «Спокуса», а по-друге — церемонія закриття програми «Особливий погляд».

Журі на чолі з ливанською акторкою та режисером Надін Лабакі свої симпатії віддало фільму «Невидиме життя» бразильського режисера Каріма Айнуза. Історія про сестер, які живуть в Ріо на початку 40-х років, отримала почесний приз. А от спеціальний приз жур у режисера Альберту Серри за роботу «Свобода».

Режисер Альберт Серра та акторский склад фiльму «Свобода»

За роль у французький стрічці «Кімната 212» К’яра Мастроянні визнана найкращою акторкою року, а нагороду за найкращу режисуру отримав Кантемір Балага за стрічку «Дилда», прем’єра якої відбулась 16 травня.

Венсан Лакост та Кьяра Мастроянні

Приз симпатій журі поділили між собою одразу дві історії: робота канадця Муні Чакри «Дружина мого брата» та стрічка «Підйом» режисера Майкла Ковіна.

Монія Шокрі

«Ми чудово провели час, і це була емоційна творча подорож», — зазначила Лабакі у своєму вступному слові. «Журі хотіло б висловити велике задоволення, бо ми занурилися в шалену різноманітність вибору. Ми надихалися, переглядаючи роботи кінематографістів, які освоїли мову, й тих, які все ще шукають свій голос. Ви вже переможці, адже представили свої роботи на одному з найбільших кінофестивалів у світі».

Надін Лабакі

Свою першу нагороду (сподіваємось, що не останню) вже встиг отримати й Квентін Тарантіно. А точніше, пітбуль, який зіграв у стрічці «Одного разу в Голівуді». Йому дісталося почесне звання PalmDog.

На церемонію нагородження, влаштовану американськими журналістами, завітав й талановитий режисер. Він приміряв собаці-актору червоний повідок-нагороду. Ця премія, що вшановує собак, які грають у кіно, є традицією кінофестивалю.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: