Час лікує: «цілющі» годинники Bulgari, Chopard та Van Cleef & Arpels
Усипані діамантами, рубінами та сапфірами, звісно.
Щ

е п’ять років тому в своїх звітах фахівці консалтингової компанії McKinsey & Company майже не давали шансів розвитку ринку дорогих годинників, фіксуючи стабільні темпи уповільнення. Це стосувалося хронометрів із цінником від п’яти нулів. Але якщо дивитися на популярність жіночих годинників категорії High Jewelry, то їх ніби й не торкнулися песимістичні прогнози. Ба більше, відомі ювелірні бренди зосередилися на випуску жіночих годинників та засипали мініатюрні моделі найрозкішнішими діамантами, рубінами та сапфірами. Такі моделі випускають виключно обмеженим тиражем, іноді в єдиному екземплярі — для них ювеліри іменитих Домів приберігають найрідкісніші камені найвищих показників.

Bulgari

Так, наприклад, цього року в межах колекції високого ювелірного мистецтва Bulgari були представлені нові моделі годинників Serpenti — широкий кафф із діамантів і сапфірів із витонченою головою змії, у пащі якої й розмістили мініатюрний циферблат, а також годинники на м’яких браслетах із сапфірових, смарагдових та рубінових намистин.

Bulgari Serpenti Secret Watch

Ювелірні годинники Chopard із колекції Precious Lace були натхненні неймовірними тканинами, які використовуються в колекціях Haute Couture. Однак свої візерунки майстри Дому «плели» не із мережива, а із найчистіших діамантів грушоподібної форми, а також сапфірів, смарагдів і рубінів.

Chopard

Витончені моделі було вирішено доповнити матовими текстильними ремінцями. Завдяки цьому годинники Precious Lace Chopard виглядають як повноцінна прикраса, а не як практична річ. Хоча слово «практичність» поруч із ювелірними годинниками звучить двояко й не так однозначно.

Chopard

Декілька моделей, які вражають не менше, ніж кольє вартістю у два мільйони доларів, є й у Graff. Так, наприклад, для годинника овальної форми, який був розміщений у віялоподібному корпусі, було використано 42,32 карати найчистіших колумбійських діамантів та майже 28 каратів діамантів. На годинник, повністю усипаний рідкісними жовтими діамантами, витратили цих самих діамантів майже 60 каратів.

Graff, Oval Yellow Diamond Watch

Є у Graff і годинник із білими діамантами, циферблат якого ховається під великою дорогоцінною квіткою, перетворюючи його на блискучий браслет.

Graff, Peony Secret Watch

Якщо говорити про дійсно унікальні одиничні екземпляри, то варто згадати єдиний у своєму роді годинник на золотій манжеті Piaget. Корпус із рожевого золота прикрашений 24 діамантами круглого огранювання (приблизно 1,8 карати). На манжеті розташований циферблат із білого опала. Сам браслет виконаний з 18-каратного рожевого золота та усипаний 30 діамантами ограновування «маркіз» (майже 4,4 карати) та 382 діамантами класичної огранки (майже 14,18 каратів). Над унікальним годинником ювеліри Piaget працювали понад 200 годин.

Piaget, Cuff watch

Колекція ювелірних годинників Folie des Prés Van Cleef & Arpels натхненна красою простих польових квітів. Водночас матеріали використовувалися зовсім непрості. На біло-червону модель (вартістю 269 тисяч євро) витратили 149 діамантів (5,99 каратів), 87 рубінів (16,5 каратів) і перламутр.

Van Cleef & Arpels

На модель усіх відтінків досвітнього ранку знадобилося 149 діамантів (5,99 каратів), 88 рожевих і бузкових сапфірів вагою в 16,26 каратів і перламутр.

Van Cleef & Arpels

Неймовірно витончений годинник Ruban Secret Van Cleef & Arpels (392 тисячі євро) прикрашений великим діамантовим бантом, який так само, як і в годиннику Graff, здатний перетворити хронометр на браслет. Такі хитрощі з годинниками дуже популярні: якщо вже і витрачати пристойну суму, то нехай це буде прикраса із серії «два в одному». Удень — годинник, а ввечері — повноцінна коштовність без натяку на суєтність буднів. На цю модель пішло 1 140 діамантів загальною вагою у 20,66 каратів.

Ruban Secret Van Cleef & Arpels

У Cartier ювелірні годинники створюють майже сто років. Майстри Дому завжди відчували особливу пристрасть до мініатюрних жіночих годинників, відсипаючи на їхню користь найрідкісніші камені. По суті, крихітні дамські моделі з унікальними механізмами й зараз є візитівкою Cartier. Виробнича база легендарного ювелірного бренду розташована в Ла-Шо-де-Фон, що дозволяє Cartier оснащувати свої годинники найточнішими швейцарськими механізмами.

Cartier

Нещодавно бренд придбав для своєї штаб-квартири Métiers d’Art повністю реконструйований сільський будинок. Інколи на створення однієї моделі майстри Cartier’s Maison des Métiers d’Art витрачають понад місяць роботи, тож нова майстерня для праці над такими тонкими механізмами була просто необхідна.

Cartier

Цього року увага ювелірів традиційно була зосереджена на знаковому образі пантери. Діаманти, смарагди, онікс — нова колекція годинників витримана в естетиці ар-деко, а знаменита пантера то ніжно обіймає діамантовими лапами циферблат, то немов намагається наздогнати стрілки, іронічно розташовані на протилежному кінці браслета. Також є моделі з чарівними діамантовими дверцятами, які приховують годинник, — у такий спосіб ви отримуєте тонкий браслет, зітканий із дорогоцінних каменів. Ну а практичність ювелірних годинників з іншого погляду можна оцінити, перераховуючи кількість діамантів і рубінів та нескінченно медитуючи на дивовижної чистоти камені.

 

Cartier

Текст: Анастасія Яворська 

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: