Час модних змін: як відбувається розбір гардероба від персональних стилістів
Вартість, тривалість процесу, етапи, формати тощо.

На вулиці вже весна, тож саме час для кардинальних змін. Можливо, оновлення стилю чи ревізія гардероба? JS поспілкувався з персональними стилістами та дізнався детальніше про їхні послуги Не дякуйте, а готуйтеся до перевтілень.

Ліна Христофорова

Ліна Христофорова

Вартість послуги

Вартість послуги залежить від кваліфікації шопера, від досвіду, від відчуття, врешті-решт. Хтось усе життя свою роботу оцінює однаково, а хтось підвищує вартість системно. Дуже великий діапазон цін.

Тривалість процесу розбору гардероба

Тривалість зазвичай залежить від розміру гардероба. Я поділяю ревізію по сезонах: осінь-зима і весна-літо. Середній час — майже 2 годин.

Етапи розбору гардероба

Розбір гардероба складається з таких етапів: перегляд речей, примірка тих, що під питанням, і коментарі, що з ними робити (наприклад, часто річ потрібно просто доопрацювати) та рекомендації щодо поєднань в образи тих, які залишилися після ревізії.

Формати проведення

Можливо, хтось і примудряється робити ревізію онлайн, але у мене на це не вистачає ні часу, ні нервів. Усе ж таки найефективніше — офлайн-формат.

Додаткові послуги

За 10 років роботи з клієнтами я систематично надаю чотири основні послуги:

 • Індивідуальна консультація зі стилю, так зване знайомство людини з собою і тими елементами одягу, що їй близькі.
 • Ревізія гардеробу.
 • Супровід шопінгу в Києві і за кордоном.
 • Складання луків.

Причини відмови клієнтам

У мене, мабуть, дуже добре побудовані внутрішні кордони і до мене потрапляють винятково «мої» люди, зазвичай за рекомендацією.

На етапі першого спілкування я вже розумію, вийде у нас взаємодія з клієнтом чи ні. Стиль, із яким я працюю, це ж про внутрішній зміст людини, відповідно, дуже важливо відчувати кожного, хто звертається.

Нещодавно був випадок, коли я не довірилася собі. Була впевнена, що мене вже складно чимось здивувати або вивести з рівноваги, але помилилася. Однак усе сприймаю як круті уроки, що дають можливість рости, скільки б років досвіду не було за плечима.

Тетяна Подакіна (експертка з чоловічого стилю)

Тетяна Подакіна

Вартість послуги

Розбір гардероба коштує від 600 доларів і складається з аналізу одягу, рекомендацій щодо покупок та готових луків для клієнта. Вартість залежить від сезону та кількості речей.

Тривалість процесу розбору гардероба

Аналіз гардероба триває до 3-5 годин, це залежить від кількості речей та завантаження, а також від того, чи буде шопінг, який необхідний для формування луків. Усе проговорюється індивідуально.

Етапи розбору гардероба

 1. Знайомство з клієнтом.
 2. Обговорення запиту та моїх послуг, які мої можуть підійти клієнту.
 3. Визначення побажань, цілей та лайфстайлу.
 4. Розробка мудборда для кожного стилю, що визначений у процесі обговорення.
 5. Аналіз гардероба.
 6. Список для закуплі.
 7. Готові луки.

Пропозиція для клієнта

Формати та вимоги до місця проведення

Можливі як офлайн, так і онлайн-формати. Місце проведення — зазвичай у клієнта вдома. Вимоги — вільний час до 30-40 хв, хоча розбір займає набагато більше часу.

По-перше, в мене є клієнти з інших міст і країн. По-друге, я і живу на дві країни. Через пандемію онлайн-формат для багатьох став звичним. Існує дуже багато змішаних форм. Дружини чи домогосподарки клієнтів фотографують усі речі, а потім ми розбираємо і робимо луки. Клієнти, які люблять самостійно ходити по магазинах, фотографують все, а потім ми разом затверджуємо покупки.

Є варіант, коли я надсилаю посилання, що поміряти, клієнт приміряє, надсилає фото або відео чи телефонує. Крім цього, є варіант доставки примірки додому, де я можу бути як офлайн, так і онлайн.

Пропозиція для клієнта

Додаткові послуги

 • Лукбук клієнта (онлайн-формат чи друкований);
 • На мені повний аутсорс гардероба клієнта. Я менеджерю закупки, взаємини з хімчисткою, збір луків у поїздки, коли що потрібно купити;
 • Супровід клієнта;
 • Онлайн-супровід шопінгу;
 • Офлайн-супровід шопінгу;
 • Закупка без клієнта в іншій країні;
 • Закупка без клієнта у Києві;
 • Навчання дружин чи супутниць щодо чоловічого стилю, аби вони були відповідальні за гардероб чоловіка;
 • Роудмеп зі стилю — файл, розроблений під клієнта, як йому самостійно розібрати гардероб, сформувати стиль (на які речі чи кольори звернути увагу).

Причини відмови клієнтам

Так, я відмовляю клієнтам, якщо в нас різні цінності і якщо у замовника насправді немає запиту (це може бути нав’язана кимось думка щодо стилю, а насправді його все влаштовує і він не відкритий до змін).

Лукерія Покровська

Лукерія Покровська

Вартість послуги

Ціна послуги «Персональний розбір гардероба» залежить від часу, який витрачено на неї. У середньому вона коштує 200 доларів.

Важливість послуги

Більшість жінок недооцінює подібну послугу, не до кінця розуміє її суть. Ідеться не про організацію простору і впорядкування речей, а про ретельне формування вашого стилю, виходячи з того одягу, який у вас вже є. Нові поєднання кольору, стильні й ті, що личать саме вам, ансамблі. Тільки об’єктивний і професійний стиліст може чітко визначити, що саме вам пасує, а чого необхідно позбутися.

Ні картинки в журналах, ні справжня подруга, ні дівчина, яка проходить повз, на якій «ах, як сидить ця сукня», не можуть дати вам рекомендацію, оскільки одна і та ж річ на різних людях здатна «вбити» або «оживити». Стиль — це унікальна, радикально індивідуальна штука.

Вимоги до місця проведення

Зрозуміло, що розбір гардероба краще проводити там, де цей гардероб розташовано. Краще, щоб під час процесу не було моментів, які відволікають, зокрема чоловіка, дітей, собак, робочих дзвінків та іншого — тільки ви, одяг і стиліст.

Формати проведення

Я віддаю перевагу офлайн-формату, оскільки мені важливі тактильні відчуття речей, найтонша різниця відтінків і текстур. Такі нюанси часто спотворює екран комп’ютера, але онлайн-формат, у разі необхідності, теж допускаю.

Причини відмови клієнтам

Не практикую шопінг без клієнта — можливі закупи лише з безпосередньою присутністю замовника.

Якщо клієнт дозволяє собі хамство, виявляє неповагу, психічно неврівноважений, не готовий змінюватися, а просто хоче, щоб я навела порядок у гардеробі, або не готовий позбутися речей, які я пропонуватиму негайно ліквідувати, можу відмовити в допомозі.

Василина Шишова

Василина Шишова

Вартість послуги

Вартість послуги, звичайно ж, у всіх різна. Вона залежить від рівня професійної підготовки, кількості клієнтів, упізнаваності, але стиліст — це більше не про досвід, а про бачення і відчуття речей.

Ви повинні подивитися на роботи стиліста, його стиль і зрозуміти: відгукується вам чи ні, імпонує вам таке бачення чи ні. Саме моя послуга коштує 200-300 доларів. Ціна залежить від обсягу вашого гардероба, адже потрібно переглянути кожну одиницю одягу, а також аксесуари.

Етапи та тривалість розбору гардероба

Процес розбору гардероба виглядає так: ви дістаєте абсолютно всі речі та аксесуари, і ми починаємо працювати. Із чимось прощаємося, оскільки ви не одягали це 2-3 роки і не особливо хочете далі носити. Також ліквідовуємо те, що втратило свою актуальність назавжди.
Якісь речі знаходять друге життя. Усе-таки моя мета в розборі гардероба — допомогти клієнту побачити звичні для себе речі з іншого, більш модного, стильного боку.

Найчастіше люди не бачать, як може «заграти» річ, якщо поєднати її в незвичному для них образі. Коли є розуміння, що залишається, а що — ні, починається етап складання луків. Це найдовший процес. Створюємо образи з речей клієнта на всі випадки життя, фотографуємо їх, щоб замовник завжди мав під рукою «шпаргалку», що одягнути сьогодні. Сумарно розбір гардероба займає орієнтовно 6 годин.

Карта стилю для базового чоловічого гардероба

Формати проведення

Звичайно ж, для зручності розбір гардероба краще робити офлайн. Однак за бажання, терпіння та з великим ентузіазмом в онлайн-форматі все теж можна здійснити.

Додаткові послуги

Як і будь-який персональний стиліст, я надаю послуги шопінг-супроводу, складання карти стилю, супроводу онлайн-шопінгу. Якщо ви хочете оновити гардероб, його розбір  — це перша послуга, якою потрібно скористатися. За якісного аналізу часто виходить так, що вам потрібно докупити всього лише пару футболок та ідеальні джинси, адже решта, виявляється, у вас вже є.

Розширена карта стилю для жіночого гардероба

Причини відмови клієнтам

На своєму досвіді я ніколи не відмовляла клієнтам у послугах. Усі, хто пише мені, заочно ознайомлені з моїми роботами в соцмережах і розуміють для себе, що хочуть працювати зі мною. Саме тому контакт налагоджується відразу, а робота відбувається в задоволення.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: