Червона доріжка: як елегантно порушити дрес-код і чи варто його порушувати взагалі?
Напередодні ОМКФ поспілкувалися про фестивальний дрес-код з Анной Чаплигіною, спеціалістом з етикету та моделювання поведінки.

12 липня стартує головна кіноподія літа — Міжнародний одеський кінофестиваль. Напередодні масштабного форуму ми розпитали Анну Чаплигіну, спеціаліста з етикету, про те, як вдягтися на червону доріжку й не виглядати безглуздо, навіть якщо ви вирішили порушити кілька дрес-кодових правил.

Анна Чаплигіна

За лічені дні своїх гостей зустрічатиме ювілейний десятий Одеський кінофестиваль. Його червона доріжка одна з найвагоміших у країні, й гостей на ній чекають ошатними та вбраними за відповідним дрес-кодом — Black Tie. Чому гостям все ж таки варто напружитися та прийти при повному параді? Але давайте почнемо з однієї реальної історії, яка мені не просто подобається, а й надихає. Без імен, адже йдеться про чоловіка, якого в нашій країні знають дуже добре. І знають, і поважають, і люблять.

Наталiя Денисенко , Вiкторiя Акунiна, Катя Сiльченко та Анна Пiскунова, ОМКФ, 2018

Одного разу його запросили на прийом. Чоловік запрошення прийняв і підтвердив, що буде. За кілька днів виявилося, що його не попередили про однин важливий нюанс — на заході буде дрес-код Black Tie. Той самий, що і на червоній доріжці Одеського кінофестивалю. Чоловік, якого люблять, знають, поважають, який міг би дозволити собі прийти у будь-чому,  відмовився. Вибачився і сказав, що у нього, на жаль, немає смокінга, а за два дні такий, щоб сидів, він не знайде. Дозволити собі зневажити організаторів іншим одягом він не захотів. Виявляється, так буває. І нарешті так буває у нас. Я подумки аплодувала стоячи, а моя любов і повага до цього чоловіка стала абсолютною, як космос.

Отже, що ж таке Black Tie? Як витримати дрес-код і при цьому вирізнитися серед інших гостей? І чому взагалі варто дотримуватись дрес-кодів? Black Tie — це смокінг для чоловіків і вечірня сукня для жінок. Вечірня сукня — це не просто сукня з блискітками і прикрасами. Це в першу чергу про довжину. Вечірня сукня — це довга сукня, що повністю закриває ноги. Є тонкощі. Сукню «в підлогу» не вдягають, якщо жінка не в супроводі чоловіка. Ніяких гендерних стереотипів і обмежень, але елементарна техніка безпеки. Чоловік потрібен для підстраховки, якщо раптом щось піде не так.

Пріянка Чопра та Нік Джонас, Каннський кінофестиваль, 2019

Окрім вечірньої сукні (довгої), дрес-код Black Tie дозволяє жінкам вдягнути коктейльну сукню. Але обов’язково нижче коліна. Щодо взуття, то в класичному розумінні мають бути закриті туфлі. Але етикет гнучкий, тож дуже важливо, щоб усе було гармонійним — відповідним не лише до рівня заходу, але й обставин. А це і пора року, і взагалі саме місце. Зважаючи на літо, море і спеку, відкриті туфлі (навіть босоніжки, але будьте обережні) виглядатимуть доречно. Сумочка вечірня — клатч.

Кендалл Дженнер — гарний приклад порушення дрес-коду в контексті довжини сукні. АmfAR, 2019

Чоловікам і простіше, і складніше водночас. Black Tie — це смокінг. Смокінг, так смокінг — особливо не розженешся. Смокінг чорного або темно-синього кольору  — це класичний варіант. Від цього стартуємо. Можна погратися з кольором, якщо дуже хочеться. Але за однієї умови, яка взагалі є основною небезпекою і мукою смокінга, — він має сидіти бездоганно. Спочатку треба вирішити саме це питання, а вже потім гратися з деталями.

Ірина Шейк та Бредлі Купер, «Золотий глобус», 2019

Тепер увага до деталей. Взуття — ідеально відполіровані шкіряні туфлі. Це вже не просто шкіра, але ще й не лак. Лаковане взуття — це під фрак, тобто White Tie. Але можна дозволити і лаковане взуття — шикнути, так би мовити. Але це точно класичні туфлі зі шнурками. Не лофери! Якщо вам на згадку спадає взуття принца Вільяма на прем’єрі «Зоряних війн», то також не забувайте, що він все ж таки принц .

Річард Медден та Терон Егертон демонструють як класичний, так і креативний підхід до вибору взуття. Каннський кінофестиваль, 2019

Ще кілька деталей! Під смокінг не вдягають годинник. Тому що годинник — це про бізнес, а ви прийшли не працювати, а відпочивати. Разом з годинником лишаємо вдома шкіряні паски. Під смокінг вдягають пасок-кушак. І обов’язковий шик — краватка-метелик. Він має бути не на застібці, а такий, щоб зав’язати. Розмір метелика — орієнтуємося за зовнішніми кутами очей. Щоб і грамотно, і гармонійно. Всі пропорції вам уже дала природа.

Бред Пітт та Леонардо Ді Капріо, Каннський кінофестиваль, 2019

Отже дрес-код — це форма. Витримайте її, а далі грайтеся з кольорами, фактурами і аксесуарами. Так ви і дрес-код витримаєте, і себе в усій красі покажете. Принципове зневажання дрес-коду — це не прояв свого «багатого внутрішнього світу». Це елементарна неповага до організаторів. Уявіть, що це ви організували свято. Ви не просто вибирали місце, прикрашали простір. Ви в це вклали і час, і гроші (дуже конкретні та немалі). Усе, що вам потрібно, щоб свято було саме таким, як ви задумали, це щоб гості відповідали цьому простору. І ви їм даєте підказку — дрес-код.

Єдине, чим вони можуть виявити свою вдячність, — це не подарунки і не гроші за квиток. Це навіть дорожче. Заплатити своїми увагою і часом, що необхідні на підготовку відповідного вбрання. Ось ваша плата за честь бути обраними і запрошеними. Ще раз, отримати запрошення на захід — це вже велика честь. За це і подякуємо. Своїм виглядом. І без зайвих слів

Текст: Анна Чаплигіна

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: