
Акторки та актори «Партисипативного театру пригноблених» (м. Київ)
На жаль, митці з інвалідністю та інклюзивні мистецькі осередки залишаються майже невидимими для українського суспільства, а негативні стереотипи та упередження про ар-брют (творчість непрофесійних митців) досі існують.
Благодійний фонд «Єврейсько-українська соціальна ініціатива» презентує артальбом «Інклюзивні мистецькі практики в Україні» — електронне двомовне видання про інклюзивні мистецькі практики та творчість митців та мисткинь з інвалідністю в Україні, створене за підтримки Українського культурного фонду.
Анатолій Андржеєвський (м. Кривий Ріг), «Пекельне літо»
Знайомство із сучасними інклюзивними практиками в Україні
Артальбом пропонує українським та закордонним поціновувачам мистецтва познайомитися із сучасними інклюзивними мистецькими практиками в Україні, непрофесійними митцями та мисткинями, які реалізують себе через різні форми творчої діяльності. Видання також є спробою окреслити еволюцію розуміння «норми» в культурі і мистецтві з часів античності до сьогодення.
Василь Клименко (м. Суми), «Стілець художника»
Нариси від поціновувачів безбар’єрного мистецтва
Окрім інформації про художників і художниць, мистецькі колективи і громадські організації, а також візуальні матеріали, видання містить короткі нариси авторства знаних прихильників мистецтва без бар’єрів. Їхні історії — це узагальнення практичного досвіду, покликані «приземлити» питання інклюзії в мистецтві, «помістити» їх у реальний суспільний контекст.
Андрій Клименко (м. Харків), «Психіатрична лікарня»
Чиї роботи можна побачити?
В артальбомі представлено творчу діяльність 18 українських художників та художниць, 6 творчих студій, 10 інклюзивних театрів та 5 громадських організацій, які репрезентують 10 областей України.
Видання містить понад 300 ілюстрацій та 6 есе, написаних провідними українськими фахівцями у сфері інклюзивних мистецьких практик та культурного менеджменту. Це Анастасія Войтюк (музикантка, керівниця організації «Непротоптана стежина»), Костянтин Дорошенко (куратор сучасного мистецтва, член Міжнародної асоціації критиків мистецтва AICA), Анастасія Кузьменко (кураторка мистецької студії Ar/Br у Good Bread Hub, де працюють художники з ментальними порушеннями), Вероніка Селега (кураторка культурних проєктів, директорка креативної агенції Bickerstaff.157), Станіслав Туріна (художник, куратор студії «ательєнормально»), Віталій Любота (режисер, керівник інтеграційного театру «Паростки»).
Артальбом доступний для вільного завантаження тут.
Робота Михайла Ватаманюка (студія Олі Ставникович, м. Львів)
Фото: надані командою ініціативи
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: