Covid-19 під час вагітності: історія Зої Литвин
Як вірус впливає на малюка, чим лікуватися та яким чином не піддаватися паніці.

Трохи більше місяця тому голова громадської спілки «Освіторія» та засновниця Новопечерської школи Зоя Литвин поділилася щасливою новиною про те, що чекає на другу дитину. Але, на жаль, нещодавно майбутня матуся захворіла на коронавірус. Наразі вона почувається добре, тож розповіла підписникам у Фейсбуці про власний досвід боротьби із хворобою при надії. Зоя не претендує на наукову об’єктивність, але має надію, що її історія може комусь допомогти. Бажаємо дівчині та малюку міцного здоров’я! 

 

Як  захворіла?

Найсмішніше, що це сталося після двох тижнів декретної відпустки вдома. Весняний локдаун я працювала і контактувала з купою людей, влітку подорожувала громадським транспортом і була здорова. І от нарешті здалась під «ласкавим» тиском домашніх пообіцяла ізолюватися вдома до пологів.

Тут хвороба і знайшла мене, дякуючи самим домашнім.

Як впливає ковід на вагітність?

 

З того, що наразі лікарям вже відомо — ніяк. Як і грип, вірус не передається від матері до дитини, і не має впливу на її здоров’я.

Сама вагітність також не погіршує і не полегшує перебіг ковід.

Здорові вагітні переносять цей вірус так само, як і решта здорових дорослих. Ніяких дострокових пологів, лікарі всього світу спокійно рекомендують ковід-позитивним мамам народжувати самим та годувати дитину і ділитися антитілами.

Як лікуватися?

 

Якщо вірус впливу на вагітність не має, то медикаменти (противірусні або антибіотики, які декому доводиться приймати в залежності від перебігу хвороби) — заборонені. Особисто у мене та інших шістьох вагітних, про яких відомо у Києві, перебіг був достатньо легким.

Лікують за міжнародними протоколами — конячими дозами вітамінів та мікроелементів.

Вітамін D — близько 2000 м.о., цинку 80 мг на день, вітамін С — близько 1000. А також багато продуктів з кверцетином: червоні ягоди, синя капуста та кримська цибуля.

Можна хоч все разом, бо запаху і смаку все одно не відчуваєте.

Вже на другий день вірусу в мене розвинувся обструктивний бронхіт, але таке вітамінне лікування та інгаляції з ним чудово впорались, тепер я абсолютно здорова

 

 Які найгірші наслідки вірусу?

А ось це інший бік справи. І він не про здоров’я а про соціум та правила. Якщо мама матиме позитивний ПЛР-тест на момент пологів — народжувати їй можна лише у 3-му пологовому, в обмежених випадках — у 5-му.

Жоден інший державний пологовий або приватна клініка, яку ви обрали, вас не візьме.

На останніх тижнях вагітності важливо регулярно робити малюку кардіограму, тож мій лікар-акушер передала мені величезну валізу з девайсами та датчиками, бо зрозуміло, що у поліклініці мене ніхто не радий бачити. О, і зуби! Усі ж чули, що вагітність впливає на зуби, бо дитина викачує з мами весь кальцій?

Так от, у мене випала пломба, і довелось мені вдома за інструкціями стоматолога самій пломбувати зуб!

Святі люди, ті стоматологи, і в них, як виявилось, нереально складна робота! А ще, мені здається, одне з найгірших «ускладнень» від ковіду —це коли люди починають з‘ясовувати, хто, кого, де, як і заразив. Сенсу у цьому немає жодного, лише псує стосунки між людьми. У нас в команді це заборонено, все одно всі потихеньку перехворіємо.

Які найважливіші висновки?

 

Кожен хворіє по-своєму. Але за всіма статистичними показниками — ковід зовсім не такий страшний, як особисте ставлення деяких людей до нього. Панічний страх створює моральну травму набагато глибшу, ніж сама хвороба. А ще страх та негатив уповільнюють одужання.

Звісно ж, бажаю усім здоров’я, але раптом що — KEEP CALM і напрацьовуємо колективний імунітет! Якщо вже я змогла, вагітна і без жодних ліків, — ви точно зможете! Зуб даю! Власноруч запломбований!

 

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: