Держкіно України вимагає виключити російський фільм із програми Каннського фестивалю
У розпал війни давати змогу представникам країни-агресора бути присутніми на міжнародній культурній арені – неприпустимо.

Голова Держкіно України Марина Кудерчук звернулася до очільника Каннського кінофестивалю П’єра Лескюра в офіційному листі із закликом виключити із основної програми 75-го ювілейного кінофоруму фільм Кіріла Сєрєбрєннікова.

Марина Кудерчук

«Незважаючи на заклик України до світових кіноспільнот бойкотувати російський кінематограф, в основну конкурсну програму Каннського кінофестивалю включена робота російського режисера Кіріла Сєрєбрєннікова «Дружина Чайковського». А українські режисери та інші кінематографісти у цей час змушені або воювати проти російського нападу, або ховатися в бомбосховищах, або волонтерити в тилу. Хоча, звісно, теж обрали би можливість знімати кіно, як Сєрєбрєнніков, та Росія позбавила їх такої розкоші.

Держкіно знову звертається до Каннського фестивалю із закликом не допускати фільми російського виробництва до участі у фестивалі. Зараз, під час активних бойових дій на нашій території, одночасне представлення країни-агресора та України на одному майданчику є неприпустимим та призведе до зміщення фокусу з жахіть війни та боротьби українців за свою ідентичність на привернення уваги до російської пропаганди щодо примирення через культуру».

Сподіваємось на швидку відповідь та відповідні дії з боку керівництва Каннського кінофестивалю.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: