Діджитал мистецство XXI століття: який вигляд має нова локація Intense Project
Розробники розповіли JS про особливості унікального дизайну, що символізує колообіг сонячної енергії.

У центрі Києва відкрилася нова локація ресторанно-розважального комплексу Intense Project, яку варто відвідати ще й тому, що це справжній артоб’єкт.

Дизайнером проєкту виступив Руслан Солнарев. В основі його концепції інтер’єру — злиття стилів. Тут футуризм, біоніка та артдеко переплітаються з етнічними мотивами, а враження від альянсу несумісностей підкреслює тепле освітлення і контрастні кольорові експерименти.

Що ж робить це місце цікавим? По-перше, фасад Intense Project прикрашений логотипом у вигляді артінсталяції із діаметром шість метрів, вилитим із суміші синтетичних матеріалів і покритим сплавом золота з епоксидної смоли, щоб досягнути природного освітлення протягом довгого періоду без додаткового підсвічування і реставрації.

Олексій Борданов

скульптор, творець об’ємного логотипу на фасаді

Ми працюємо з Русланом Солнаревим не вперше і щоразу, починаючи готувати новий проєкт, я розумію, що завдання буде цікавим, хоч і складним у реалізації. У випадку із фасадом Intense Project нам довелося створювати, перевозити по місту і монтувати на висоті четвертого поверху артоб’єкт діаметром шість метрів і вагою пів тонни. Для освітлення логотипу ми використовували лінзи, які направляють промені нічного підсвічування в потрібну точку і у правильному діаметрі.

Сам логотип Intense Project — символ вічного тяжіння і взаємодії Сонця і Місяця, завдяки енергії яких все живе на землі росте та процвітає. І поки цей альянс Місяця і Сонця існує, живі і ми. Логотип оточує мурал, написаний аерографічною технікою.

Ярослав Єфремов

розробник муралу, студія Muralmarket

Створення муралу довелося розбити на дві частини, тому що поверхня, на якій потрібно було робити картинку, виявилася нерівною, вицвіла й вигоріла від часу. При чому вигоріла нерівномірно.

Повністю реставрувати поверхню не вдалося, оскільки створення муралу проходило на випнутій поверхні і на пристойній висоті. Тож усі неточності й нерівності покриття були відкориговані антивідблискним лаком, що сприяє прочитанню малюнка в будь-який час доби.

Варто звернути увагу на вхід Intense Project, який прикрашає точна копія ідола з острова Пасхи. Що теж є символічним і розвиває тему життєвої сили.

Адже жителі острова вірять, що в цих ідолів укладена сила предків — «мана». Концентрація мани гарантує всім жителям, які населяють острів, благоденство, процвітання і хороший урожай.

Ще один «вау ефект», що заслуговує на увагу, — рідкокристалічна стела, рівносторонній трикутник із гранями один метр завдовжки. А сама стелла має 15 метрів у висоту.  Аналогів такій в Україні не знайти.

Сергій Васильєв

розробник 3D-стелли, компанія Pixel Media

Спеціально для цієї конструкції ми посилювали підлогу, а технологію монтажу розробляли ексклюзивно для Intense Project, оскільки простір стелли обмежений сходами. Це не тільки екран найвищої якості, який буде транслювати 3D-ролик по всій висоті колони, а картинка наче виходитиме за межі стелли. Таке сучасне мистецтво XXI століття, де майбутнє належить діджитал арту.

Руслан Солнарев

дизайнер Interse Project

Увесь Intense Project — відсилання до ідеї сонячної енергії, енергії життя, завдяки якій нескінченний життєвий колообіг не зупиняє свій біг і на зміну ночі та Місяцю крізь непролазні нетрі починає пробиватися цілюще сяйво вічного джерела життя — Сонця.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: