Дорогоцінний експериментаніум: що нового у світі High Jewelry
Обережно, ці витвори ювелірного мистецтва викликають залежність!
Н

айбільші та найрідкісніші дорогоцінні камені, а також довгі місяці роботи іменитих ювелірів — для колекцій High Jewelry завжди використовуються головні ресурси великих ювелірних Домів. Саме ці прикраси залишаються в історії та осідають у приватних колекціях. Незважаючи на уявну традиційність та консервативність цього сегмента ювелірного ринку, у прикрасах High Jewelry є місце для нових технологій та експериментів.

Розамунд Пайк на виставцi Bulgari High Jewelry 2019

Рівно двадцять років тому у Великій ювелірній справі стався головний переворот. Віктуар Де Кастеллан, улаштувавшись в Dior на позиції головного ювеліра Дому, не стала гаяти час, перекладаючи рубіни та сапфіри в стрункі ряди, а відразу влаштувала революцію, плодами якої безліч ювелірних брендів із задоволенням користуються й донині. Тендітна аристократична блондинка майже відразу почала позбавлятися від традиційних технік та нудних дизайнів. Замість класичних схем розстановки каменів для кольє й сережок, Віктуар почала створювати об’ємні прикраси незвичайної форми для колекцій High Jewelry. Нарівні з дорогими дорогоцінними каменями в справу йшли дерево й метал, а також напівкоштовні камені, що для того часу було сміливим та новаторським.

Christian Dior, Fall 2019 Haute Couture

Незважаючи на певні ризики, пристрасть до експериментів у Високому ювелірному мистецтві майже завжди відмінно окупається. Так, наприклад, кольє-браслет Zip Van Cleef & Arpels, створене для герцогині Віндзорської ще в 1939 році і яке побачило світ уже після війни в 1950 році, спершу було задумане як застібка для сукні та досі неймовірно популярне. Його цілком можна назвати одним із флагманів бренду: модель Zip Van Cleef & Arpels із білого золота з танзанітами та діамантами в Provident Jewelry зараз виставлена за ціною 495 тисяч доларів.

Колекція Romeo & Juliet, Van Cleef & Arpels

Надзвичайні експерименти полюбляють і в Cartier. Нова колекція Високого ювелірного мистецтва 2019 року саме про це. У Magnitude дорогоцінні камені з «великої четвірки» (діамант, рубін, смарагд і сапфір) знову зустрічаються з декоративним камінням, таким як лазурит, гірський кришталь та опал.

Моніка Беллуччі, Гала-вечiр Cartier High Jewelry

Ці камені стоять нижче за геологічним ранжируванням та найчастіше служать фоном для своїх більш родовитих «родичів». Однак у колекції Magnitude Cartier вони виступають гідними опонентами діамантам та рубінам. У намисті Aphélie рутірованний кварц займає центральне місце, а від нього відходять промені з рожевих алмазів, коралів, онікса та морганіта.

Намисто Aphélie

У каблучці Yuma жовті діаманти брутально розколюють пластини кварцу відтінку чаю, створюючи ефект вулканічного вибуху. Намисто Équinoxe — це неймовірний жовтий сапфір у 15,48 каратів, обрамлений не лише діамантами та сапфірами, а також намистинами з лазуриту. У намисті Théia гірський кришталь імітує художню «пульсацію» круглих смарагдів, ще більше розкриваючи красу дорогоцінних каменів.

Намисто Équinoxe

Нова колекція Chopard Red Carpet Love, яка традиційно була представлена на Каннському кінофестивалі, також не обійшлася без некласичних поєднань. Наприклад, сет із каблучок та сережок у формі орхідей створений із дуже популярного натепер у ювелірній справі титану, а серед діамантів і сапфірів знайшлося місце аметистам та опалам.

Сережки Orchid Suite

До речі, минулого року для колекції Chopard Red Carpet ювеліри Дому використовували й зовсім нестандартні матеріали. У результаті вийшов неймовірний чокер, який, окрім фіолетових гранатів, яшми та апатитів, прикрашали пір’я страуса і фазана.

Ізабель Гулар, Каннський кінофестиваль 2019

Ще одна вірна прихильниця опалів, аметистів та шпінелей — Віктуар де Кастеллан — цього року показала світу свою наймасштабнішу роботу. Рівно 90 прикрас Gem Dior — на сьогодні це найбільша колекція з усіх, коли-небудь створених Віктуар. Саме ця француженка колись першою почала комбінувати дорогоцінні й напівкоштовні камені, вибираючи їх не за рангом, каратами й вартістю, а за відтінками та прозорістю.

Презентацiя Gem Dior у Венеції

І хоча в цій колекції немає «простих» каменів, нові експерименти Кастеллан у 2019 році вилилися в зовсім лаконічну, майже монохромну колекцію, яку також можна назвати нестандартною для Дому. Gem Dior була представлена в червні на спеціальному показі в Палаццо Лабіа у Венеції. Там же в 1951 році пройшов знаменитий Бал століття, костюми для якого Крістіан Діор створював разом із Сальвадором Далі.

Презентацiя Gem Dior у Венеції

Bvlgari — справжні гіганти високого ювелірного мистецтва — також додали в цьому році новаторської «іскри» до своєї колекції Cinemagia, присвячену кінематографу. Одне з головних кольє колекції називається Action! та за зовнішнім виглядом нагадує стару кіноплівку (данина винайденій у 1885 році целулоїдній плівці), але не це найцікавіше в ньому. Діамантове паве загальною вагою в 32 карати розташоване в Action! не на золоті чи платині, а на чорненому цирконі — металі, який у колекціях Високого ювелірного мистецтва вважається нетрадиційним і не використовується.

Кольє Action

При всьому начебто консерватизмі в Bvlgari з кожним роком впроваджують усе більше сучасних технологій. До речі, у кольє Action! є ще один секрет: під час обертання «плівка» відтворює звук старих проекторів. У цій же колекції є й «кінематографічна» брошка у формі стакана з попкорном, на якій традиційні червоні смуги упаковки зроблені із тонких пластин корала.

Леді Кітті Спенсер, прикраси Bvlgari, колекція Cinemagia

Звичайно, кожна з представлених у цьому році колекцій Високого ювелірного мистецтва сповнена каменів підвищеної каратної ваги, виняткової чистоти та унікальності. У колекції Chopard Red Carpet Love представлений 111-каратний смарагд огранки кабошон, а в намисті Pirates Treasure Bulgari головну роль відіграють сапфіри по 12 каратів кожен, а підтримують їх 94 діаманта, 188 смарагдів, 200 сапфірів та оніксів. Проте захопленість великих ювелірних домів каменями не з «великої четвірки» демонструє тенденцію розглядати всі без винятку матеріали, використовувати та цінувати їхні природні якості та красу, а також гармонію, яку вони здатні привнести в неймовірно дорогі прикраси.

Pirates Treasure Bulgari

Текст: Анастасія Яворська 

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: