Eco-life: відмова від пластику — найважливіший глобальний тренд
Пакет потрібен? — Ні!
П

ластикові стаканчики, пакети й тарілки, ножі та виделки, трубочки для коктейлів та вушні палички — речі, без яких важко уявити щоденне життя. Але чи так вони потрібні людям та яку шкоду завдають довкіллю? Тільки уявіть, процес їх використання складає (у середньому) 10-20 хвилин, а ось розкладаються вони понад 200 років.

Над цим серйозно замислилася влада Грузії й з понеділка заборонила виробництво, імпорт і продаж пластикових пакетів будь-якої товщини. Поетапна еко-програма, окрім низки правил, включає й штрафи за їх виготовлення — близько 400 доларів. Отже, тепер тільки пакети, що можна утилізувати біологічним шляхом — компромісів точно не буде!

Дбайливе ставлення до природи та її ресурсів — стає чудовим трендом, що крокує планетою. Головне,  зрозуміти, що починати піклуватися про навколишнє середовище потрібно з власних мотивуючих вчинків, бо безглуздо забороняти щось в одній країні, коли країна-сусід активно збільшує обсяги виробництва. JS оглянув, хто вже взяв подібні програми до освоєння, та має перші позитивні результати.

У Сінгапурі, деяких штатах Індії та Бангладеші ще у 2003 році ввели повну заборону на використання пластикових пакетів. Особлива система податків на використання виробів з пластику дозволила країнам знизити використання пакетів майже на 90 відсотків.

Зі штрафом у 2000 доларів Південна Корея започаткувала нові правила використання пластику. Наразі придбати одноразові пакети можна буде виключно для упаковки м’ясних й рибних продуктів. Тим часом майже 5 тисяч доларів доведеться заплатити австралійцю, якщо він порушить суворий закон про використання пластикових пакетів.

Закон про використання одноразових пластикових виробів прийняв нещодавно Європейський парламент. Нормативно-правовий акт, що вступить у силу з 2021 року (з метою скоротити кількість відходів), заборонить використання одноразових столових приладів та харчових контейнерів.

З березня 2020 року до Грузії в ініціативі заборони використання одноразових пластикових пакетів приєднається й Нью-Йорк. Жителям міста доведеться шукати альтернативу у паперових пакетах або ж придбати багаторазові тканинні сумки-шопери.

Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак не тільки підтримав законопроект №9507, який повинен ввести обмеження на використання пластикових пакетів в Україні, але й запропонував приєднатися до європейського челленджу #giveupplasticforlent . Метою #велікійпістбезпластіку є відмова від використання одноразового пластику до 28 квітня.

Особливої уваги заслуговує лімітована серія пляшок та сумок багаторазового використання #PassOnPlastic, яку організувавали та підтримали Кейт Мосс, Кара Делевінь, Ріта Ора, Сіена Міллер та принцеса Євгенія. Кожна з них представила авторський виріб, що став не тільки ексклюзивним аксесуаром, але й запорукою активного фінансування програм з охорони навколишнього середовища.

Кара Делевінь

Ріта Ора

Сіена Міллер

Кейт Мосс

Принцеса Євгенія

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: