Epson Digital Fashion-2019: Джованні Оттонелло про тренди та українських дизайнерів
Тим часом журі конкурсу обирає фіналістів.
К

онкурс Epson Digital Fashion проводиться вже вчетверте – задля втілення ідей про створення колекцій на основі цифрового принта на тканині. Організатори приймають роботи як досвідчених дизайнерів, так і початківців. До кінця травня експертне журі конкурсу обере 8 найкращих колекцій, які будуть продемонстровані на подіумі під час Epson Digital Fashion Show у межах Ukrainian Fashion Week SS’20.

Конкурс щороку надає можливість 8 переможцям презентувати видрукувані та пошиті колекції у межах Ukrainian Fashion Week. Переможці отримають у подарунок техніку від
компанії Epson, а один із призерів буде нагороджений сертифікатом на навчання в інституті італійського дизайну Istituto Europeo di Design за напрямками у сфері моди, дизайну, візуальних мистецтв, менеджменту і комунікацій на вибір. Це унікальний шанс отримати знання у дизайнерів, соціологів, маркетологів з досвідом роботи понад 20 років,
менеджерів таких компаній, як Giorgio Armani, Dolce & Gabbana, Louis Vuitton, Brunello Cuccinelli, Geox та інших.

Переможців виберуть члени журі:

• Марія Гаврилюк, ілюстраторка та арт-директорка бренду Lake Studio;
• Іван і Василь Костенки, ілюстратори, арт-студія «Брати»;
• Лариса Лобанова, дизайнерка бренду Larisa Lobanova;
• Марина Рибалко, дизайнерка бренду Rybalko;
• Джованні Оттонелло, креативний директор Istituto Europeo di Design (IED).

Джованні Оттонелло, креативний директор Istituto Europeo di Design (IED) та член журі конкурсу Epson Digital Fashion, розповідає про загальні тренди у fashion-індустрії, про можливості для українських студентів, які пройдуть навчання в Istituto Europeo di Design, і ділиться своїми враженнями про конкурс Epson Digital Fashion.

Джованні Оттонелло

Які основні тенденції в індустрії моди і стилю стануть головними в 2019 році? Чи можете передбачити тренди на найближчі роки? 

Майбутнє моди буде тісно пов’язане з проблемами планети. Особливо будуть популярні соціальні теми про утилізацію відходів і дбайливе ставлення до споживання природних ресурсів. Останнє шоу Вів’єн Вествуд – тому підтвердження.

Які професійні стилі найбільш популярні серед дизайнерів для порівняння в Італії та в Україні? Назвіть основні відмінності у розвитку цих ринків моди. 

Італійська мода складається з поєднання дизайну і майстерності. Успіх цього балансу згодом створив впізнаваність Made in Italy в світі. Місія Ukrainian Fashion Week, нашого ексклюзивного модного партнера в Україні, полягає в тому, щоб допомагати українцям сформувати уявлення про систему моди та ідеї нового одягу. Кожна країна вирізняється
навіть вибором тканини: для Італії – це переважно шовк, для України – це льон. Обидві тканини мають можливість бути прикрашеними, наприклад, традиційними
кольорами або принтом з образами тварин.

Наскільки зараз популярний цифровий принт у світових колекціях? Чи можете назвати кілька найвідоміших колекцій з використанням цифрового принта?

З розвитком технологій у кожній галузі можна зустріти експерименти у створенні нових моделей. Завдяки світу друку у нас є бренди, які розширюють межі моди (наприклад, Jonathan Saunders, Mary Katrantzou і знаменита Атлантида Платона Alexander McQueen). Цифрові технології дозволяють створювати елементи для прикрашання тканини в дуже простий спосіб. Це революція!

Які тенденції в застосуванні цифрового принта будуть головними в 2019 році?

Ефект води, візерунки, що імітують хвилі, океан і світ під водою.

За результатами суддівства конкурсу Epson Digital Fashion протягом 3 років оцініть загальний рівень робіт учасників? І чи бачите ви прогрес в якості та ідейності колекцій дизайнерів, які беруть участь у конкурсі? 

Ми побачили помітний прогрес. Спочатку студенти використовували нову технологію тільки тому, що хотіли бути інноваційними. Наприклад, малюнок на тканині був поверхнею для передачі інформації про потенціал машини Epson, а не навпаки – використання нового інструменту для більш ефективного донесення глобального месседжу колекції. Цифровий принт тепер використовується в колекціях переможців разом із вишивкою або пайєтками, мереживом або нашивками всередині сукні. Молоді дизайнери виросли і стали впевненішими у собі. Можливо, в минулому вони соромилися або не могли точно зрозуміти реальну можливість друку чи створення власної історії за допомогою текстилю.

Ви помітили будь-які особливості стилю в роботах молодих українських дизайнерів? 

Як і інші світові дизайнери, я можу сказати, що вони вважають за краще використовувати зухвалий стиль, силу кольору, комфортний і спортивний/вуличний одяг.

Будь ласка, опишіть ключові критерії, якими ви керуєтеся при виборі найкращих конкурсних робіт.

Я завжди використовую 3 головні критерії: інновації, злагодженість і сучасність.

Розкажіть детально про важливість і цінність премії Istituto Europeo di Design для учасників конкурсу Epson Digital Fashion?

Вони можуть увійти в нашу велику сім’ю, яка підтримуватиме їх з точки зору комунікації та відносин із компаніями, а це допоможе їм у подальшому становленні в обраній професії. Для них це реальна можливість, справжній досвід. У нас є 11 кампусів в Італії, Іспанії та Бразилії, і це ще одна можливість створити зв’язок у міжнародній мережі професіоналів моди, наприклад, Мілана з Барселоною.

Які основні спеціалізації можна отримати в IED?

Основними спеціалізаціями є програми IED Мода (дизайн, комунікації, маркетинг і менеджмент в індустрії моди), IED Комунікації (бренд-менеджмент, цифрові комунікації,
організація заходів тощо) і IED Візуальні мистецтва (звуковий, відео і графічний дизайн, фотографія, ілюстрація тощо).

Чи створюють студенти власні колекції під час навчання або дипломної роботи?

Протягом трирічних курсів студенти вчаться шити, тактильно й візуально розпізнавати тканини, а в фіналі – під час дипломної роботи, – вони керують усім процесом (від ідеї до продукту) і працюють над колекцією, а потім представляють її реальним модним скаутам і представникам італійської Модної палати. Недавні випускники IED Milan з України дуже відрізняються одні від одного, але вони є чудовим прикладом того, як IED допомагає знайти свій стиль: Ангеліна Сідляр з Івано- Франківська представляє вуличний стиль, а Аліна Сидоркіна з Одеси надихається жіночністю і природою.

Який відсоток студентів з України навчається в інституті щороку?

В IED у нас 100 національностей і 10000 студентів з усього світу: в класі з 25 учнів у середньому 10 національностей. Практично в кожній групі (від маркетингу в індустрії моди до дизайну інтер’єру) один зі студентів – українець (це тенденція останніх років).

Розкажіть про найуспішніших випускників інституту? Яких результатів досягли ці дизайнери і в яких напрямках?

Найбільш успішні випускники зазначені у списку Forbes до 30 років у сфері графічного дизайну та нових медіа.

Розкажіть про найуспішніших студентів, які отримали освіту в Istituto Europeo di Design з України? Чи є вже досягнення в їхній кар’єрі?

Українські студенти виграли кілька стипендіальних конкурсів. Однією з таких студенток є Алла Полозенко, вона отримала магістра дизайну одягу в IED Milan. Кілька років тому вона провела виставку під назвою «MIRROR» в Паризькому океанаріумі та створила форму для круїзного лайнера!

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: