Оголошення переможців кінофестивалю «Миколайчук OPEN»
Офіційна нагорода отримала назву «Залізний Миколайчук».

Режисер Леон Прудовський, Дмитро Майстренко (керівник промовідділу FILM.UA DISTRIBUTION) та режисер Олексій Радинський

Церемонія нагородження переможців кінофестивалю «Миколайчук OPEN» відбулась у Культурно-мистецькому центрі імені Івана Миколайчука, який є основною локацією заходу.

Офіційна нагорода кінофестивалю отримала назву «Залізний Миколайчук». За словами генерального продюсера Олексія Гладушевського, назва народилась у розмові з програмним директором Алексом Малишенком. Дизайн нагороди натхненний роллю кіномитця Івана Миколайчука у легендарній українській картині «Пропала грамота» режисера Бориса Івченка 1972 року. Створили нагороди майстри Дмитро Шиянов та Євген Сопко з Hisoshi Art Studio.

Лауреатів обрали глядачі шляхом голосування. У міжнародному конкурсі змагалось 8 ігрових стрічок з України, Румунії, Польщі, Ізраїлю, Італії, Франції тощо.

Переможцем першого в історії кінофестивалю міжнародного конкурсу став фільм «Хто ти, Філіпе?» (Filip) режисера Міхала Квечинського (Польща, 2022). Саме цю стрічку глядачі та глядачки визначили як найкращу. Тож «Залізний Миколайчук» та грошова винагорода у розмірі $ 1000 вирушить до Польщі.

Спеціальну відзнаку та статуетку «Залізний Миколайчук» отримала стрічка, що за підсумками глядацького голосування опинилась на другому місці. Це фільм «Мій сусід Адольф» (Ізраїль, Польща, Колумбія, 2022). Нагороду отримав особисто режисер фільму Леон Прудовський, який приїхав до Чернівців представити фільм та поспілкуватись із глядачами.

Переможцем Національного конкурсу, у якому змагались українські або копродукційні короткометражні стрічки, став документальний фільм «Чорнобиль 22» (Україна, 2023). «Залізного Миколайчука» та грошовий приз у 500 доларів отримав режисер Олексій Радинський, який відзначив, що йому особливо приємно отримати визнання від глядачів.

Єдина нагорода, яку вручали не глядачі та глядачки — грант від Південно-шведської кінокомісії. Його отримала команда ігрового фільму «Річниця» режисерки Анни Гончарової (Україна, 2022).

Церемонії передував благодійний аукціон, який провів Український мистецький фонд. Серед лотів були плитоноска, яку підписали 19 гостей минулорічного фестивалю, а виготовив кіноактор Дмитро Сова; прапор України, підписаний цьогорічними учасниками; фестивальний мерч із підписами зіркових учасників. Зібрано 65 тисяч гривень на потреби ЗСУ. Загалом протягом усього фестивалю сума зборів склала 172 510 гривень. Усі кошти передадуть на дрон для підрозділу кіноактора Руслана Коваля, який боронить нашу державу від початку повномасштабного вторгнення.

Оголошення переможців кінофестивалю «Миколайчук OPEN»
Оголошення переможців кінофестивалю «Миколайчук OPEN»
Оголошення переможців кінофестивалю «Миколайчук OPEN»
Оголошення переможців кінофестивалю «Миколайчук OPEN»
22.06.2023

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: