
Це історія про матерів, багато з яких ще годують. Це історія про дітей, чий світ і майбутнє змінилися назавжди після того, як 24 лютого 2022 року російські ракети стали масово бити по українських містах. Це оповідь про болісний досвід того, як довелося ховатися в бомбосховищах і з’ясовувати, що робити далі в новій реальності; історія важкої евакуації та необхідності починати спочатку.
Зараз у Відні проходить виставка українського сучасного мистецтва Milk and Blood, відкриття якої відбулося 1 грудня.
Захід відвідали: Тетяна Рамус, Тетяна Жиганова, Ліна Христофорова, Аліна Бабенко, Олена Цвєточна, Оксана Павлік, Ірина Приходько, Іраклій Цинцадзе, Бернхард Бойлєр, Стефан Ляйтнер–Зайдль, Hèlénè Litorelle, Анна Петріна, Андреас Веннінґер, Тетяна Штикало, Марічка Рубан, Данило Ковач.
Hèlénè Litorell, одна з художниць-учасниць, у своїй нещодавній серії робіт «Розбиті мрії» ділиться: «Молоко і кров — це про мене. Я годувала свою дитину, переховуючись від бомб у підвалі, та розмірковувала, що все у світі походить від жінки. Зокрема, і кількість любові, яку вона передає своєму малюкові. Від цього залежить здатність дитини відчувати любов і ділитися нею в майбутньому. Нестача цього почуття згодом може перетворитися на знущання з тих, хто має його вдосталь».
Виставка «Молоко і кров» також натхненна новими роботами молодих батьків Дзвині Подляшевської («Сім’я та агресор») та її чоловіка Данили Ковача (серія «Один місяць як день»). Подібні теми знайшли відображення в роботах молодих українських художниць Ксенії Дацюк, Анжеліки Паливоди, Тетяни Рамус, Марічки Рубан, Тані Штикало, Світлани Житньої та художника Леся Панчишина.
Експозицію сучасного мистецтва, яка триватиме до 22 грудня у віденському Маркгофі, організувала Ptashka Art Project — артплатформа, створена Тетяною Питайло з метою популяризації та просування яскравих і талановитих митців з України в Європі. Виставка проходить за підтримки Посольства України в Республіці Австрія.












Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: