У Києві відбулася церемонія нагородження переможниць загальноукраїнського конкурсу есе «Наука – це вона», творчим завданням якого було розповісти про внесок у розвиток науки та суспільства однієї з 12 видатних українських жінок-вчених. Загалом у змаганні взяла участь 561 дівчина віком від 14 до 21 року з усіх куточків України. А привітати їх особисто завітала перша леді Олена Зеленська. Вона поспілкувалася з дівчатами і обговорила з ними роль молоді та жінок у прийнятті рішень в сучасній Україні.
Фіналістки отримали цінні призи, а також майстер-клас із професійною редакторкою. Володаркою Гран-прі конкурсу стала Анастасія Суворова з Києва, авторка есе про орнітологиню Наталію Атамась. Дівчина отримала грант на навчання у розмірі $4000, наданий проєктом STEM is FEM, а також $31 900, виручених під час аукціону. Лотами на благодійних торгах стали 12 портретів науковиць – героїнь проєкту, створених відомими українськими ілюстраторами. Також серед лотів були ювелірна прикраса від Guzema Fine Jewelry, сукня GUDU, бранч з рестораторами Оленою та Дмитром Борисовими, політ на вертольоті над Чорнобилем з інвестбанкіром Ігорем Мазепою тощо.
Арт-проєкт «Наука – це вона», а також конкурс есе у його межах, проводила благодійна освітня організація STEM is FEM за підтримки ООН Жінки в Україні та Дитячого фонду ООН в Україні (ЮНІСЕФ). Співведучим вечора та «аукціоністом» став ініціатор проєкту – ІТ-бізнесмен, співзасновник Roosh Tech та венчурної студії Pawa Сергій Токарєв.
Проєкт «Наука – це вона» від STEM is FEM реалізовано в рамках глобальної кампанії UN Women «Покоління рівності», що закликає до змін задля досягнення рівноправ’я. Портрети науковиць, разом із дванадцятьма переможними роботами конкурсу есе, стануть експонатами пересувної виставки. Замовити експозицію безкоштовно може будь-який навчальний чи освітній заклад України – школа, університет, бібліотека тощо. Витрати на транспортування організатори беруть на себе.
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: