Фестиваль «ЕТНІКА» їде до Флоренції, де познайомить світ із українськими ремісниками
Стенд України буде представлений на ярмарку MIDA з 23 квітня до 1 травня 2022 року.

Фестиваль «ЕТНІКА», що минулого літа вперше відбувся в Києві на честь 30-річчя Незалежності України, вирушить до італійської Флоренції, де з 23 квітня до 1 травня 2022 знайомитиме європейців з неймовірною красою стародавніх і сучасних ремесел та народних промислів.

Створення українського стенду на ярмарку MIDA ініціювала та організувала громадська спілка Made in Ukraine та її очільниця Юлія Савостіна, а медіапідтримку вже традиційно забезпечуватиме JetSetter.ua. Нагадаємо, наша редакція присвятила спецпроєкт народним художнім промислам за участю 12 зіркових амбасадорів фестивалю «ЕТНІКА».

Маша Єфросиніна — амбасадорка самчиківського розпису у спецпроєкті «ЕТНІКА»

На стенді гості зможуть побачити справжню українську етніку та талановиту, живу та квітучу Україну, за яку ми боремося із російськими загарбниками. На відміну від багатьох західних країн, Україна ще зберегла носіїв автентичної культури, і саме вони стають активними амбасадорами українства за кордоном. На ярмарку буде представлено два види робіт: унікальні народні художні промисли, аналогів яким немає у світі, та сучасні переосмислення народних ремесел у виробах крафтових майстерень.

Учасники українського стенду – не масові виробництва, а народні майстри, які у спадок від своїх предків отримали талант і вміння. Їхні твори, зібрані за сприяння Державного агентства України з питань мистецтв та мистецької освіти, мають світову художню цінність. Європейська спільнота, затамовуючи подих, розглядатиме українську кераміку Сергія Івашківа, ліжники Руслани Гончарук, домоткані килими Валентини Ткач, кобзи Андрія Паславського та народне малярство Андрія та Марії Пікуш.

Ліля Літковська — амбасадорка килимарства на фестивалі художніх промислів «ЕТНІКА»

Окрім цього, у Флоренції покажуть осучаснені традиційні вміння: гончарство, різблення по дереву, скляне виробництво, плетіння та вишивка, інші ремесла. Серед крафтових брендів – колекціі кераміки Saga Pottety, Dyka ceramics та Druzi.ceramic, скло від Yakush, дерев’яні вироби від «Схвалено бобрами» та Woodstuff, ліжники від Gushka wool та плетені ковдри від Vereta, свічки від Wood Mood, Lay Concrete та Zapashna. Ці твори чудово пасують до будь-якого сучасного інтер’єру у будь-якому куточку світу, адже це – автентична українська культура на теперішній лад.

Катерина Осадча — амбасадорка художньої вишивки на фестивалі «ЕТНІКА»

MIDA 2022 відбудеться у флорентійській фортеці Fortezza da Basso вже у 86-й раз. Через ковідні обмеження ярмарок зробив дворічну перерву, але повертається у квітні 2022 року з новими силами і традиційно збере роботи близько 400 ремісників і творців.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: