Фільм дня: «Клеопатра» з Елізабет Тейлор
Прем’єра відбулася рівно 61 рік тому, 12 червня 1963-го.

61 рік тому, 12 червня 1963-го, у Нью-Йорку відбулася прем’єра фільму «Клеопатра».

Епічна історична драма режисера Джозефа Манкевича стала найкасовішим фільмом 1963 року, заробивши 57,7 мільйона доларів у Сполучених Штатах і Канаді, й одним із найкультовіших фільмів десятиліття на світовому рівні.

Це, безумовно, вершина жанру, а також одна з найбільш відомих робіт акторського дуету Елізабет Тейлор і Річарда Бертона. А згодом і сімейної пари. Як добре відомо, зйомки картини почалися з роману, який став головною любовною драмою століття і найкращою рекламою для фільму.

Актори у перервах між сценами

Виробництво зайняло понад 4 років: переносили місце зйомок, змінювали декорації, хворіла Тейлор, і в підсумку на усе витратили шалені $44 мільйони (зараз близько $550 мільйонів). Фільм ледь не збанкрутував студію через бюджет! Що й казати, додала мастила у вогонь й Елізабет: акторка забажала $1 мільйон гонорару, проте всього отримала за участь у зйомках, за деякими оцінками, до $7 мільйонів.

Взагалі-то пошуки майбутньої Клеопатри (яку врешті-решт зіграла саме Тейлор) стали найскладнішою частиною попередньої підготовки.

Побачивши в картині «Місце під сонцем» Елізабет Тейлор, продюсер Волтер Вангер вже тоді, за його словами, «запав» на неї. У листопаді 1958 року він зустрівся з її тодішнім чоловіком Майклом Тоддом і залишив йому книгу про життя єгипетської цариці.

Компанія 20th Century Fox була проти її кандидатури, адже, враховуючи характер зірки, розуміли, що «від неї варто чекати багато проблем». Утім і Тейлор не горіла братися за зйомки: вона була повністю зайнята особистим життям. Спочатку в авіакатастрофі загинув Майкл Тодд, а після вона знову вийшла заміж.

Паралельно із цим, у списку студії серед претенденток на головну роль були культові акторки першої величини: Бріжит Бардо, Софі Лорен (вона хотіла грати Клеопатру, але бажала зніматися лишень в Італії), Одрі Гепберн (яка дала згоду на участь у фільмі) та Сьюзен Хейворд.

Проте Вангер не полишав спроби заангажувати Тейлор, яка була на той момент однією з найоплачуваніших кінозірок світу. Під час першого обговорення контракту актриса обмовила $750 тисяч гонорару та 10 % від прокату, але пізніше переглянула умови та збільшила суму.

Після тривалих дискусій продюсери 20th Century Fox погодилося на участь акторки. За рік після прем’єри стрічки, 15 березня 1964 року, заселившись у готель «Рітц» у Монреалі під прізвищем Сміт, актори менш ніж за годину стали чоловіком та дружиною.

 

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: