«Одягаюся, як ракета»: гардероб дизайнерки Йови Ягер

Власниця та головна дизайнерка студії YOVA YAGER hospitality design про модні табу, мастхеви і те, як пожежа змінила її ставлення до речей.

Улюблений бренд

Жодного

Улюблений колір

Чорний і білий

Ікона стилю

Тільда Свінтон

Сукня індивідуального пошиву, сумка SNAKE BAG, годинник LIP watches

Улюблені речі цього сезону

Кросівки — улюблені під час усіх сезонів. Це ж неймовірно зручно. Можу купити одні восени і проходити в них аж до літа. Цей сезон зустріну з кросівками колекції Puma x Firstmile, створені з переробленого пластику.

Як знайти свій стиль?

Може, у зарубіжній бібліотеці? Це такий собі гумор. У студентські роки ми надихалися походами до бібліотек, адже фейсбуку та пінтересту тоді не було. Зараз усе простіше — соцмережі дозволяють надихатися стилем зірок, контентом домів високої моди чи улюблених дизайнерів щомиті.

А далі справа смакових рецепторів — розвинені вони в тебе чи ні. Якщо ні, не зупиняйся у їхньому постійному розвитку.

Шляпа українського бренда «Капелюх», сорочка UNIQLO, піджак MANGO, кюлоти ZARA, сумка RYBALKO

Масмаркет чи люкс?

Індивідуальне пошиття. Морально не можу віддати шалені гроші за бренди люкс, адже для мене це лише речі. Колись у моєму будинку була пожежа, і я мала терміново залишити житло, взявши лише найнеобхідніше. У такі моменти про вбрання думаєш найменше.

Мені подобається концепція less is more — свідоме ставлення до споживання речей.

Я можу декілька днів або тижнів думати, чи дійсно мені потрібна та чи інша річ. У масмаркеті зручно купувати базові речі, але ще зі школи замовляла індивідуальний пошив одягу і навіть сумок.

Сорочка кастом мейд Recycling RСR Khomenko, кюлоти Uniqlo, взуття Ali Saulidi

Інколи виникають труднощі з розміром та особливостями пропорцій. Роблю так впродовж усього життя. І це не обов’язково повинен бути талановитий український дизайнер, зазвичай навпаки — проста швачка.

Я купую тканину та приходжу з образами, які десь підгледіла. Бути собою і носити те, що ти фантазувала собі сама — кайф.

Мода і стиль. Чи перетинаються ці поняття?

Класно, коли стиль перетинається із модою, але мені здається, що це незалежні поняття. Стиль може бути в будь-якому стані. Можна бути стильним і не відповідати останнім тенденціям. Він або є, або шукай за вітром. Так кажуть, але я б із цим посперечалася.

Топ Zara, сумка Snake Bag, штани індивідуального пошиву, брошка «Біла плиточка», піджак — подарунок від подруги з Парижу

Модні табу

Хутро. Я не можу зрозуміти, що саме треба доводити іншим людям, щоб було бажання одягнути хутро та хизуватися цим, якщо ти не мешканець Верхоянську, де за температури -60 градусів — це питання виживання. У 2021 році, в епоху шаленого розвитку технологій, можна вже таких викрутасів наробити, що тільки встигай одягати.

Допускаю шкіряні вироби з тих тварин, де шкіра не є самоціль, а стає побічним продуктом виробництва.

У цьому випадку штучна шкіра не є альтернативою, бо в її складі є нафта, тобто пластик. Таким чином штучна шкіра — ще один матеріал, який не можна переробляти й коректно утилізовувати, а це нині найбільша проблема у світі. Хочеться навчитися знаходити баланс.

Total look PUMA x FIRST MILE з переробленого пластику

Улюблені аксесуари

Були періоди, коли набридло все і хотілося дикого мінімалізму та відчуття чистоти. Зараз повернулася любов до каблучок.

Віддаю перевагу тим, із якими можна спати, митися та носити щодня. Але є й винятки.

Наприклад, замовила дивну чорну каблучку з кераміки художниці Francoise Oz із Одеси. Надіваю на всі свої виступи. Так за кілометр можна помітити, що я — дизайнер.

Чорна каблучка Francoise Oz, сорочка Zara, шляпа українського бренда «Капелюх», штани Noname

Скільки часу витрачаєте на збори для денного виходу? А для вечірнього?

Я — мінімаліст в одязі, маю скромний за об’ємом гардероб. Багато чого комбінується з іншим. А ще я люблю «чистити» свій гардероб. Речі, які лежать рік без використання, я передаю туди, де вони можуть принести більшу користь.

Чи сумую за речами? Ні, бо коли згадую пригоду з пожежею, то дійсно необхідних речей не так багато, тому одягаюся, як ракета.

Світшот кастоммейд RSR Khomenko — мій портрет та важливі для мене фрази (Sustainability, Responsibility, Zerowaste, All you need is Rethink)

Модні мастхеви

Можна без «модні», просто мастхеви, бо до модної людини мені ще далеко. Спортивна білизна чорного кольору, кросівки, брюки чи джинси, капелюх, крем від засмаги, зручна маленька сумка або рюкзак та пляшка з водою.

Підбори чи кросівки?

Кросівки однозначно, бо це космічно зручно. На плоскій ході я почуваюся впевненіше. У мене й досі немає універсальних класичних дівчачих підборів, так само, як і чорної сукні.

Шляпа українського бренда «Капелюх», кофта індивідуального пошиву, джинси та капці Zara

Джерело модного натхнення

Обожнюю спостерігати за Юлією Пеліпас та Лілею Літковською — надихають.

Ставлення до вінтажу

Вінтаж у світі меблів мене дуже цікавить, а ось до речей ставлюся спокійно. Це ж треба мати натхнення та «глаз-алмаз», щоб віднайти особливу річ. Але Кураж Базар — то інша справа. Обожнюю його.

Це приклад обміну не тільки речами, а й енергетикою.

Якось купила там у своєї подруги дві пари джинсів, досі ношу.

Сукня індивідуального пошиву, сумка SNAKE BAG, взуття Circul, годинник LIP watches

Фото: Вероніка Монакова

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: