Гастрономічна подорож мрії: куди восени вирушають справжні гурмани
Alterego Travel знає, де «полювати» на трюфель, збирати осінній врожай винограду та смакувати оливками.

Фахівці Alterego Travel переконані, що гастрономічні подорожі — окремий вид мистецтва. Коли, як не восени, найкраще відвідати знакові гурме-регіони, долучитися до збору врожаю і дегустації місцевих фірмових страв?! Розповідаємо про найкращі гастрокуточки Європи, куди варто вирушити, аби почуватися справжнім гурманом.

Де «полювати» на трюфель і збирати осінній врожай винограду?

Для пошуку одного з найдорожчих делікатесів обирайте точку на кордоні італійського П’ємонту та Лігурії. Не забудьте, що найважливіше в «тихому полюванні» — це вибір правильного супутника, а саме вірного собаки.

Лісові тури з пошуку підземних делікатесів бувають різної тривалості: година-дві, а можуть затягнутися на цілий день. Варіант «тихого полювання» на цілий день — найпопулярніший, оскільки полювання на легендарний делікатес поєднують із дегустаціями вина і сирів або майстер-класом із приготування трюфелів.

Коли ваш трофейний трюфель знайдено, саме час взяти участь у зборі винограду і нарешті розібратися, що ж таке теруар.

Вартість

Вартість таких турів стартує від 100 євро за особу. Вартість трюфеля сплачується додатково — залежно від ваги знайденого екземпляра.

Де зупинитися?

Belmond Castello di Casole

Справжній замок із тисячолітньою історією в оточенні тосканських пагорбів і виноградників — увесь дух Тоскани в одному місці.

Relais San Maurizio

Готель прямісінько у виноградниках П’ємонту — в колишньому монастирі XVII століття. Розкішний ресторан із зіркою «Мішлен», де готують страви високої кухні.

Four Seasons Hotel Firenze

Справжнє палаццо у самому серці Флоренції. Роскішний сад площею в 4,5 га з віковими деревами. Інтер’єри прикрашені фресками дивовижної краси XVII століття. Неймовірний ресторан тосканської кухні із зіркою «Мішлен».

Де збирати оливки?

Візьміть участь у цікавому зборі врожаю оливок у Хорватії або на озері Гарда в Італії. Наприклад, у вишуканому готелі Grand Hotel a Villa Feltrinelli з оливкових дерев, які ростуть у цьому саду вже понад 60 років, минулого року було зібрано більше 80 кг оливок.

Землі на озері Гарда унікальні за своїм складом, а великий обсяг води в озері пом’якшує місцевий клімат таким чином, що на узбережжі ростуть традиційні середземноморські рослини: пальми, лимонні дерева і, звичайно ж, оливки, які тут вирощують уже декілька тисячоліть.

Врожай збирається винятково вручну. Потім там же виготовляють оливкову олію першого холодного віджиму Extra Virgin. Саме вона славиться своїм м’яким смаком з нотками фруктів і артишоку. А також служить чудовим акомпанементом до місцевої вишуканої кухні, наприклад, ніжної озерної риби, яка подається з різотто і місцевими овочами.

Куди вирушити на дегустацію шампанського?

Звичайно, найправильніший спосіб дегустувати всесвітньо відомі напої — на Батьківщині їхнього виробництва, а ще краще — під час проживання в розкішних готелях.

Осінь знаменує початок збору врожаю на виноградниках Шампані — першого етапу виробництва шампанського.

Після ручного збору виноград сортують і готують до наступного етапу — віджимання. І тільки потім отриманий сік розміщують у спеціальні ємності — чани, де він чекає свого часу.

Дегустаційна екскурсія

Відпочинок у Шампані не уявити без дегустаційної екскурсії по винних погребах. Високі столи, відкриті погреби з величезним вибором сортів і марок: у салоні Fines Bulles розуміються на мистецтві жити по-французьки, де шампанському відведена одна з головних ролей. Також рекомендуємо вирушити в Аї до будинку шампанського Bollinger.

Де зупинитися?

Якщо вам цікавий увесь процес виробництва, наполегливо радимо зупинитися у Royal Champagne Hotel & SPA. Готель, оточений виноградниками, розташований посеред унікальної природної зони — частини Світової спадщини ЮНЕСКО, на одному з пагорбів легендарної Шампані.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: