Гемолог рекомендує: як правильно вибирати коштовні прикраси
Ірина Омельченко, експертка з дорогоцінного каміння бутика il Cammeo, ділиться ювелірними лайфхаками.

Дівчата обожнюють діаманти – і це беззаперечний факт. Напередодні головного романтичного свята JS зустрівся з гемологом бутика il Cammeo Іриною Омельченко та розпитав її про ключові принципи вибору коштовних прикрас, що допоможуть вам порадувати своїх коханих особливими подарунками. Не дякуйте і занотовуйте!

Кредит довіри

 

Перше і найважливіше при покупці ювелірного прикраси — це кредит довіри — на скільки надійний продавець, у якого ви хочете купити дорогоцінності. Якщо говорити про покупку в інтернеті, то тут довіру зведено до мінімуму, тому що згідно із Законом України, втім, як і у всьому світі, ювелірні прикраси поверненню та обміну не підлягають. І в принципі, часто нечесні дилери видають бажане за дійсне: ви отримуєте кота в мішку, що не завжди відповідає картинці.

Купівля в ювелірних бутиках

 

Головна рекомендація – купуйте в ювелірних бутиках. Таким чином, ви можете переконатися, чи є цей бутик офіційним представником бренда, якщо зайдете на офіційний сайт компанії і знайдете його в переліку.

Орієнтир на класику

 

У ювелірному сегменті є вічна класика, яка ніколи не вийде з моди. Це прикраси з великими діамантами, сапфірами, рубінами. Сюди можна віднести і доріжку з діамантів, хрестики.

Коли потрібна допомога гемолога?

 

Коли йдеться про перевірені модні бренди, гемолог вам не потрібен. Такий спеціаліст потрібен, якщо ви вибираєте великий коштовний камінь: діамант, сапфір чи рубін. Важливо купити не бренд, а саме якість дорогоцінного каменю, коли ціна виробу зосереджена саме на його характеристиках.

Актуальні тренди в прикрасах

 

Не зовсім коректно порівнювати ювелірні прикраси з фешн, але все одно є певні напрями, і багато модних італійських ювелірних домів задають ці тренди.

  •  Золото з полірованою поверхнею

Сьогодні в моді золото з полірованою поверхнею. Законодавцем цієї течії є італійський ювелірний дім Pomellato — один із найпопулярніших ювелірних будинків Італії, який задав тренд на золоті поверхні, випустивши колекцію Iconica — і всі інші будинки це підтримали.

  • Браслети

Наразі актуально носити браслети. Можна кілька водночас та навіть міксувати між собою різні бренди.

  • Сотуари

Ще один напрям у дизайні — довгі кольє, які можна надягати також і на одяг. Вони можуть бути як діамантовими, так і просто із золота.

Компроміси під час вибору та співвідношення ціна/якість

 

Діаманти — це цінність, вони назавжди. При виборі каменів не може бути компромісів. Чому чоловіки обирають високі бренди? Вони розуміють, що ім’я бренду вразить дівчину. Але зараз красуні надають перевагу якості каменю. Завжди більша цінність буде у прикрасах із великими каменями, що не особливо залежатиме від бренда.

Оцінка якості каменю

 

Для оцінки діаманту слід звертати увагу на сертифікати від трьох інститутів, які існують на ринку: сертифікат міжнародного гемологічного інституту IGI, американського GIA і антверпенського HRD. Будь-які інші папери цінності не становлять.

Фактори, що впливають на вартість

 

Ціна прикрас із великим каменем складається з вартості каменю і бренда. У кожного бренда своє ціноутворення і націнка за фінальний продукт. Тут вам вирішувати, чи ви хочете платити за камінь, чи за ім’я.

  • Камені з сумнівними характеристиками

Облагороджені камені, камені з флуоресценцією, з огранюванням, з порушенням пропорцій — ніколи не будуть інвестицією. Справжній якісний діамант — це алмаз, огранований згідно з існуючими стандартами в індустрії. І саме він назавжди зберігає свою цінність.

  • Що важливіше для вас: бути чи здаватися?

Насамперед, необхідно вирішити, що важливіше для вас: бути чи здаватися. Чи хочете ви оточувати себе насправді цінними речами або простобажаєте справити враження на оточуючих.
Можна використати аналогію з автомобільним ринком. Років 10 тому, коли тільки-но зайшли офіційні автомобільні дилери, стояв вибір, купити авто там, чи у сірого дилера за значною знижкою? Дякуючи Богу, ми це вже переросли. Тепер переваги для нас очевидні. Так само і з прикрасами.

Грамотна покупка прикраси — це те, до чого ми приходимо лише зараз.

Сьогодні досить актуальним видається запитання: купити дорогу прикрасу чи віддати перевагу, наприклад, купівлі нового автомобіля. У такому підході прослідковується певний недолік освіти і традицій. Багаті родини завжди збирали колекції коштовностей, що передавалися у спадок.

Коштовності — це ті цінності, для розуміння яких необхідно мати певний рівень розвитку і освіти.

Це ті цінності, які у нас поки не сформовані, бо все ще чути відлуння радянського минулого.

Ми стоїмо біля витоків формування культури, родоначальниками якої є великі ювелірні будинки. Як приклад можна взяти італійський дім Recarlo. Наприклад, в Італії є певна культура пропозиції — обручка з діамантом на заручини, обручка на весілля, при народженні первістка традиційно дарується каблучка з трьома або п’ятьома каменями. Протягом певного періоду формуються цінності, що потім передаються у спадок.

Прикраси найбільшою мірою показують статус. Це те, що завжди з вами і формує сприйняття вас як особистості.

Ювелірні будинки, на які слід звернути увагу

 

Підбираючи колекції прикрас для мережі бутиків iI Cammeo, я керуюся декількома принципами: якість каменів, а також почуття стилю й розуміння сучасних модних тенденцій.
Якщо говорити про дизайн, то це більше справа інтуїції. Я відстежую тренди в моді, адже прикраси ми купуємо під одяг. У різних офіційних представників бренда можуть бути різні колекції одного і того самого бренда.

Pomellato

Pomellato — законодавець моди. Ювелірний дім, який несе філософію бути красивою щодня. Вони створюють унікальні прикраси як High Jewellery, так і коштовності на кожен день.

Мода народжується або в Мілані, або в Парижі — вони законодавці трендів.

І мода, яка народжується в одязі, впливає на моду в прикрасах. По металу чітко відслідковують, що зараз актуально і створюють прикраси, які підходять практично до будь-якого актуального образу.
Саме Pomellato вперше в ювелірному світі застосував концепцію прет- а-порте, представивши елегантні коштовності на кожен день. Сьогодні ці прикраси вибирають знаменитості: Анна Делло Руссо, Кьяра Ферраньї, Джейн Фонда, Кейт Бланшетт, Лора Дерн, Сандра Буллок і багато інших.

Recarlo

 

Recarlo — класичні обручки з одним каменем або каблучки чи браслети із доріжкою з каменів. Саме камені найвищої якості є гордістю цього ювелірного дому. Унікальні великі діаманти вагою понад один карат висловлюють міцність і глибину ніжних та романтичних почуттів. Сьогодні компанія є одним із лідерів ринку ювелірних виробів ручної роботи в Італії та світі.

Chantecler

 

Chantecler — нішевий ювелірний дім. І вони змогли зробити так, що їхні дзвіночки, які є символом удачі, стали всесвітньо відомими, доносячи думку про індивідуальність жінки.


Засновники дому Сальваторе Апре і П’єтро Капуано втілили у своїх прикрасах філософію Dolce Vita і ця традиція залишається незмінною впродовж 70 років! Ювелірний Дім і сьогодні створює дивовижні прикраси з золота, діамантів, кольорових дорогоцінних каменів, коралів, бірюзи, у яких відчувається щедрість барв, незвичайні форми і життєстверджуючий дух Середземномор’я та сонячного острова Капрі.

Mattia Cielo

 

Mattia Cielo — бренд високих технологій, що використовує титан. Прикраси дуже легкі, а дизайн ергономічний. У ньому об’єднано високе ювелірне мистецтво і технології. Прихильницями бренда вже є Тейлор Свіфт, Хейлі Стейнфілд та Дженніфер Лопес.

Правила ювелірного етикету

 

Я не вітаю носіння біжутерії, навіть брендової. Варто сказати, що сьогодні не існує чітких правил, носять усе з усім. Сучасні дівчата сказали окей, ми будемо поєднувати все і будемо носити джинси з футболками та одягати великі дорогоцінні камені на руку, тому що це відображає наш статус і висловлює наш смак, розуміння світу й цінності.

Зараз прикраси з великими каменями доречні на кожен день.

Для вечірніх кольє, звичайно, потрібен вихід. Для урочистих заходів за правилами етикету все-таки більше личитиме класика і масивні прикраси будуть більш доречні. Важливо, щоб це не було over або too much. Має залишатися почуття смаку. Можна одягнути довгі сережки і браслет — вони прекрасно виглядатимуть разом, як і велике кільце з великими сережками. Можна поєднати пусети, велике кольє і кільце.

Прикраси — це те, чим ми до себе привертаємо увагу, та частина тіла, яку ми хочемо виділити. Якщо у вас прекрасне декольте, то краще його прикрасити кольє або чокером. Якщо ви надягнете браслети, то змістите акцент на тендітне зап’ястя. Ювелірні прикраси також доречні і для бізнес-зустрічей.

Тренди в прикрасах для заручин

 

  • Діамант

Вічна класика — це діамант, причому, чим він більший, тим краще . Не намагайтеся заощадити, адже чоловічий мозок завжди шукає таку можливість. Економія і компроміси тут недоречні. Моя порада: купити прикрасу з одиничним діамантом і не гнатися за розміром, а відразу купити правильний камінь, адже це те, що буде з нею завжди, те, що вона буде берегти — ваша перша сімейна реліквія.

  • Кольорові камені

Кейт Міддлтон зробили пропозицію з сапфіром. Сьогодні сапфір дійсно часто розглядають як кільце для заручин.

  • Огранювання

Кругла форма каменю є класикою і завжди буде коштувати дорожче, ніж будь-яка інша форма ограновювання. Зараз дівчата вважають за краще обрати багетну форму, але коло ніколи не поступиться у ціні прямокутнику. Деякі бренди почали активно використовувати в обручках кушони — прямокутні об’ємні камені. Однак кріплять їх таким чином, що візуально вони здаються круглими. Вважаю, що це маркетинговий прийом, тому що круглий камінь коштує дорожче (приблизно на 30%), ніж будь-яка інша фантазійна форма огранки.


Обираючи ювелірні прикраси, завжди звертайтеся саме до бутиків, колекції для яких перевіряє професійний гемолог. Один із небагатьох ювелірних просторів України, де колекції перевіряє та затвероджує гемолог із європейською освітою є il Cammeo.

Бутики il Cammeo:

Київ, Городецького, 10/1, +38 067900 35 00

Дніпро,  Д. Яворницкого, 10, +380675655549

Дніпро, Катеринославський бульвар, 1 +380675620994

Харків, Сумська, 73/75, +380686805775

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: