Гіту Леджеру сьогодні виповнилося б 40 років!
«Дні народження?! Це дощові дні та чорно-біле кіно».
С

ьогодні, 4 квітня, австралійському актору Гіту Леджеру виповнилося би 40 років. За нетривале життя (Леджер помер у віці 28 років) він встиг дуже багато. За 10 років у Голлівуді, окрім продюсування пісень та зйомок у музичних кліпах, він знявся в 19 фільмах, серед яких «10 причин моєї ненависті» та «Горбата гора». До того ж він став другим актором в історії після Пітера Фінча, який був нагороджений премією Оскар» посмертно. За роль Джокера у фільмі «Бетмен: Темний лицар» Гіт отримав не лише нагороду Американської кіноакадемії, але й «Золотий глобус».

2001

Як неодноразово зізнавався Леджер, він не хотів, щоб за ним закріпилося амплуа підліткового кумира, тож після участі в молодіжних картинах актор відмовився від іміджу красеня, кумира підлітків, і став розглядати більш серйозні пропозиції. «Дні народження?! Це дощові дні та чорно-біле кіно», — зізнавався він в інтерв’ю. На честь актора JS зібрав найкращі його цитати, які передають його ставлення до смерті, грошей та професії.

TIFF, 2006

Про доньку Матільду Роуз Леджер

Дитина змінює життя батьків у всіх аспектах — на краще, звичайно. Жертви, безумовно, великі, але натомість ви отримуєте набагато більше. Кожен раз, коли я спілкуюся з дочкою, я стаю ще щасливішим. Це неймовірно! Вона для мене — найдорогоцінніший подарунок долі. Коли щира любов між чоловіком і жінкою проходить, має залишатися те, що стало вінцем їх кохання. І для мене це — Матильда. Я дуже вдячний Мішель Вільямс за турботу.

2007

Про професію

Я вважаю, що грати роль — це означає якомога далі відійти від самого себе. Взяти відпустку від своєї власної особистості. Стати іншим, увійти в шкіру іншої людини. У акторство немає правил, я особисто граю на чистих інстинктах.

TIFF, 2005

Про роль Джокера у стрічці «Темний лицар»

О, це найчудовіший та найзабавніший персонаж, якого мені довелося грати. Він просто не піддається контролю та логіці, він, знаєте, такий собі соціопат-невротик, псих, одним словом.

Кадр з фільму «Темний лицар», 2008

Про смерть та гроші

Звісно, мені не подобається ідея смерті! Але якщо я дійсно помру занадто молодим, я сподіваюся, що зможу виконати досить речей, щоб про мене пам’ятали. У мене ніколи не було грошей, і повірте, я — найщасливіша людина на Землі. Коли я помру, гроші мені вже не будуть потрібні. Мої роботи будуть жити завжди — це найголовніше.

Мішель Вільямс та Гіт Леджер на кінопремії Готем, 2005

Про життя та помилки

У мене не виходить будувати довгострокові плани. Я взагалі ніколи нічого не планую. Наприклад, я навіть не знаю, що буду робити завтра, у мене немає щоденника, немає розкладу. Я живу сьогоднішнім днем, не минулим та не майбутнім. Шкода, що не можна зупинити час та повернути все назад, щоб виправити попередні помилки. Життя не дає другого шансу: так багато тем для роздумів, але так мало часу. Тому варто жити серцем, довіряти йому, робити все, щоб досягти своєї мети. Ніколи не зневірюватися. Я намагаюся жити серцем, робити те, що відчуваю.

Венеційський кінофестиваль, 2007

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: