Український актор Ілля Волох про кар’єру в Голлівуді, гонорари і співпрацю з володарями премії «Оскар»
Інсайдерська інформація в ексклюзивному інтерв’ю для JS.

Ілля Волох

Нещодавно JS поспілкувався із голлівудським актором Іллею Волохом, який народився в Києві, а згодом побудував кар’єру у США. Він працював на одному майданчику із Бредом Піттом, Томом Крузом, Г’ю Джекманом, Віллом Смітом та іншими зірками. До речі, у ситкомі «Друзі» йому також випала нагода зіграти.

Нині Ілля живе в Лос-Анджелесі, але на кілька тижнів прилетів до України на зйомки, тож JS вирішив розпитати актора про найцікавіше.

Про приїзд в Україну

Для мене як актора дуже почесно долучитися до зйомок фільму в Києві, адже це мій перший досвід роботи в українському кіно. Три роки тому познайомився із продюсером Віктором Сокуренком. Нещодавно він запропонував долучитися до роботи над новою кінострічкою «Скажені на волі». Я тут завдяки нашій співпраці.

Дебют в українському кіно

Це моя перша українськомовна роль. Потрібно долати мовний бар’єр: окрім гри, слід думати про вимову. Інколи потрапляють русизми, але загалом цікавий досвід. Знав, що зможу це зробити, але потрібен був час на підготовку.

Про зйомки

У цьому фільмі виступаю в ролі актора та продюсера англійського дубляжу (цим займатимуся, коли повернуся в Лос-Анджелес). Це комедія з дуже красивою візуальною картинкою, елементами гротеску та непередбачуваною кінцівкою. Усе відбувається в одному місці, при цьому головні герої потрапляють у низку перепитій. Серед відомих українських акторів — Володимир Горянський. Щодо моєї ролі, то вона не головна, але поєднує всі епізоди та допомагає зав’язати інтригу.

Подальші плани щодо кіно в Україні

Для цього проєкту потрібно приблизно 25 знімальних днів. Smartmovie production планує зробити ще декілька кінокартин, тому приїжджатиму сюди ще в лютому та березні.

Як часто відвідуєте Україну?

Мої батьки розлучені, тому мама поїхала до мене у США, а тато залишився жити в Україні. До 2014-го мене не було тут 13 років, потім почав приїжджати ледь не щороку. Востаннє був у Києві ще до початку пандемії.

Місця дитинства в Києві

Я виріс на Чоколівці, навчався у школі №164, тож ця місцевість пов’язана зі спогадами про дитинство. Усі фільми, які виходили в ті часи, дивився в кінотеатрі «Супутник». Проводив час на дачі, що на Нижніх садах. Ці спогади живуть у мені.

Зараз по-новому відкрив для себе центр. А він, до речі, пов’язаний із сім’єю по лінії матері, яка проживала поблизу театру «Сузір’я», де у 2018-му я проводив виставу. Моя гримерка була в тій кімнаті, де мешкали родичі. Справжній сюрреалізм.

Приїхавши в Україну, також захотів відвідати Андріївський узвіз, погуляти біля Києво-Печерської лаври, пройтися до площі Льва Толстого, неподалік якої до 2018 року жив мій батько.

Початок кар’єри в Голлівуді

Коли приїхав, не розмовляв англійською. Ніколи не хотів працювати в масовці. Тож спочатку був різноробочим: робив бутерброди, прибирав на кладовищі. І тільки через три роки отримав першу роль.

Відмінність між зйомками в Україні та Голлівуді

У Голлівуді будь-який проєкт — незалежно від бюджету — створюється за певним стандартом, тому організація на високому рівні. Усе контролюють профспілки акторів і режисерів США. Наприклад, якщо в команди не було обідньої перерви, за це продакшн виплачує штраф (meal penalty), компенсуючи працівникам відсутність обіду. Продюсери намагаються уникати таких ситуацій, щоб не витрачати зайві кошти, тому весь процес зйомок добре налагоджений.

Такі умови породжують чіткість і чудовий результат. В Америці живу 31 рік, а впродовж 28-ми — знімаюся в кіно, тому звик до цього.

В Україні теж є професіонали. Основна різниця полягає в тому, що в Америці всі кіностудії працюють за єдиним стандартом, а тут у кожного свої правила.

Зйомки в Голлівуді під час пандемії

Дуже суворий контроль над дотриманням правил індивідуального захисту у зв’язку з пандемією коронавірусу. Актори із гримом ходять у прозорих щитках, а не в масках. Відкритих кейтеренгів уже немає, обід видається в індивідуальному порядку.

Режисери-фаворити

Враховуючи рівень впливу режисера на роботу Голлівуду, його внесок і поради, виділяю таких фаворитів.

Девід Фінчер

Працював із ним на зйомках стрічки «Загадкова історія Бенджаміна Баттона». Він уважний до деталей, любить знімати по 30 дублів, прискіпливо ставиться до кожного кадру.

Олівер Стоун

Під час роботи з ним над фільмом «Поворот», де грали також Шон Пенн і Дженіфер Лопес, отримав цікавий досвід.

Стівен Спілберг

Наша робота була недовготривалою, але я зрозумів, що він інтелігентна людина із м’яким характером.

Енг Лі

З Енгом Лі були хороші контакт та енергетика.

Коли починав, мені все здавалося недосяжним. Коли вливаєшся у процес, почуваєшся на рівні з ними і розумієш, що і сам можеш щось дати проєкту. Уже дивишся на них не як на Богів, а як на співпрацю, оскільки ростеш як професіонал.

Українські режисери-фаворити

Сергій Лозниця — драма «Донбас», Ахтем Сеїтаблаєв — воєнна драма «Кіборги».

Про дружбу в Голлівуді

Багато хто питає, чи завів я з кимось дружні стосунки, чи маю контакти. У Голлівуді переважають професійні взаємини. Інколи, якщо проєкт довготривалий, буває таке, що актори зближуються.

Після зйомок стрічки «Пароль “Риба-меч”» Вінні Джонс, колишній англійський футболіст, який згодом став актором, запросив на свій день народження. Там були всі відомі голлівудські продюсери, а також Стінґ та Клаудія Шиффер.

А потім кликав у гості до Мадонни та Гая Річі, але цього не сталося.

Про вечірки та наркотики в Голлівуді

Голлівудські тусовки є, але потрібно розуміти, що люди, які «рухають» цю індустрію, працюють, а не відпочивають. Тому зазвичай вечірки організовуються по закінченню зйомок проєкту. Звичайно, є так звані bad guys, які вживають наркотики, але такі люди загалом руйнують цим свою кар’єру. Якщо вони зривають процес, ніхто з ними не панькається. Бувають винятки для великих зірок, але вкрай рідко.

Чому зірки можуть стати ніким?

Нині існує поняття «культури скасування» (cancel culture) для публічної людини, коли ідол стає ніким. Так, наприклад, відбулося з кінопродюсером Гарві Вайнштейном через те, що він чіплявся до жінок. Особливо це питання загострилося в часи руху #MeToo проти сексуального насильства та домагань, який розпочався у 2017 році. Це був справжній переворот у Голлівуді.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: