«Гутництво нагадує балет»: Катерина Кухар стала однією з 12 амбасадорів фестивалю художніх промислів «ЕТНІКА»
21 серпня найкращі майстри країни познайомлять усіх охочих зі своєю творчістю на подвір’ї Національного музею історії України.

Напередодні старту фестивалю художніх промислів «ЕТНІКА», що відбудеться 21 серпня з нагоди Дня незалежності на подвір’ї Національного музею історії України, JS запустив спецпроєкт, присвячений різним ремеслам, які представлятимуть 12 медійних персон. Першою амбасадоркою стала Катерина Кухар, прима-балерина Національної опери та директорка Київського державного фахового хореографічного коледжу.

Катерина Кухар, посуд YAKUSH

Автентичність, національна ідентифікація, ручна робота та безумовний талант — саме про це «ЕТНІКА». Місія фестивалю — розкрити сучасний потенціал народних промислів і проілюструвати їхню актуальність для сьогодення. Адже, на відміну від багатьох західних країн, в Україні збереглися носії традиційної культури і майстерності. Використовуючи оригінальні техніки, вони створюють вироби, які актуальні в сучасному контексті: інтер’єрах, дизайні одягу, сервіруванні тощо.

Організаторами фестивалю виступили Міністерство культури й інформаційної політики України, Державне агентство України з питань мистецтв та мистецької освіти за підтримки проєкту Made in Ukraine та Офісу з розвитку креативних індустрій, а також за медіапідтримки JetSetter.ua. До того ж його амбасадорами стали 12 медійних персон та інфлюенсерів (Саша Заріцька, гурт Go_A, Катя Сільченко, Аліна Паш та інші світські герої), кожен з яких представляє окремий вид промислів — від різьбярства до кераміки та гутництва. Зіркові герої на власні очі переконаються, що українські майстри виготовляють унікальні вироби, які здатні конкурувати на світовій арені.

Зі свого боку Катерина Кухар переконана, що «пам’ять про коріння, унікальність нашої культури дають відчуття сили, натхнення у майбутньому». Зокрема, прима пояснила, чому обрала саме гутництво:

«Гутництво в мене асоціюється із силою та водночас крихкістю.

І цим нагадує балет. Як у балеті, так і в гутництві, щоб отримати щось ідеальне, унікальне та витончене, треба докласти неймовірних зусиль, знань і сили.

Зараз також, немов скловар, працюю з дітьми у Київському державному фаховому хореографічному коледжі, створюю для майбутнього нашої держави коштовне намисто українського балету».

Між іншим Марія Якуш, засновниця бренду YAKUSH, що створює скляний посуд за сучасно переосмисленою стародавньою технікою гутництва та відповідав за «декорації» для зйомки Катерини, розповіла про свій шлях:

«6 років тому ми із чоловіком відкрили агенцію ресторанного консалтингу, а згодом я вирішила наповнити ці ресторани гарним посудом. І створила власний бренд. Спершу це біла кераміка, а кілька років тому спробувала скло – й воно захопило мою увагу. Наразі 90% нашої продукції зі скла, а з 2020 року ми почали працювати із переробленими матеріалами і стали дійсно екологічним брендом.

Увесь наш скляний посуд створено за переосмисленою технологією 15 століття. Наша місія – виробляти гарні речі для дому й водночас турбуватися про довкілля. Гутництво унікальне, адже предмети створюються шляхом вільного видування.

Гута походить від німецького слова hutte – склодувна майстерня. Через трубку видувається розплавлена куля, яку підправляють дерев’яними брусками, щипцями. Те, що вийшло, знімають з трубки, поміщають на залізний стрижень і продовжують обробку. За необхідності майстер розкриває верх або розгортає нижню частину й ріже в’язке скло за допомогою спеціальних інструментів. Також перед створенням предмета ми переплавляємо бите скло (беремо його у заводів, що вже не функціонують) і даруємо нове життя уламкам».

Докладніше про програму фестивалю читайте на сторінці івенту.

Фото: Катерина Ніколайчук

Продюсерка: Діна Проценко

Стилістка: Анастасія Яценко 

Візаж та зачіска: Vitalia 

Образ героїні: ЦУМ

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: