
krainian Fashion Week за підтримки Українського культурного фонду презентує другу історію Action: Sustainable Fashion – Gunia project
Gunia Project – бренд виняткових речей. Це лозунг і маніфест, оскільки саме винятковість є одним із ключових аспектів відповідального ставлення до ресурсів природи та людей, що нас оточують. Основною місією бренда Gunia Project є інтерпретація культурної традиції та інтеграція елементів народної спадщини в сучасні функціональні об’єкти.
Засновниці бренда Марія Гаврилюк та Наталя Каменська
Засновниці бренда Наталія Каменська та Марія Гаврилюк до моменту створення Gunia Project багато років працювали в модній індустрії. Наталія була співзасновницею і дизайнеркою одного з найуспішніших фешн-брендів в Україні Lake studio (раніше kamenskakononova). Марія поєднувала кар’єру успішної fashion-ілюстраторки з позицією арт-директорки бренда Lake studio.
З 2017 року бренд існував у форматі некомерційного творчого експериментального проєкту. Група однодумців на волонтерських засадах співпрацювала з Центром народної культури «Музей Івана Гончара», організовувала експедиції для дослідження артизанальних технік і пошуку майстрів. Першими виробами, які були створені учасниками проєкту, були шуби-гуні, від назви яких і пішла назва бренда.
У 2018 році вийшла перша колекція шовкових хусток з орнаментами, натхненними вишитими українськими рушниками ХVIII століття з архіву Музею Івана Гончара.
У 2019-у Gunia project офіційно став брендом із постійною командою та чіткою ідеологією. У лютому того ж року бренд випустив першу повноцінну колекцію з виробами із кераміки, гутного скла та хусток, а також запустив власну керамічну майстерню, налагодив повний цикл виробництва та створив нові робочі місця.
Однією з основних цілей, що їх дизайнерки ставили перед собою, засновуючи компанію Gunia Project, була популяризація нішевого виробництва та демонстрація того, що ручна праця може бути добре оплачуваною, комфортною і перспективною.
Gunia Project розвиває культуру дбайливого ставлення до речей, ремесел, матеріалів і традицій. Культивує вдумливе споживання та емоційну прихильність до речей.
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: