Історія українки, що пережила вибух у Бейруті: «Квартира в руїнах, але, дякуючи Богу, всі живі!»
Марія Араман та її родина дивом залишилися живими.

Вчора весь світ із жахом спостерігав за катастрофою в ліванській столиці – у порту Бейрута вибухнули понад 2 тонни нітрату амонію. Попри чутки та підозри, влада Лівану не підтвердила факт теракту (подейкували, що ціллю був склад із обзброєнням), однак однозначної версії щодо причин цієї масштабної трагедії, в результаті якої постраждали тисячі людей, наразі немає. JS зв’язався з українкою Марією Араман, що була в епіцентрі подій. Дівчина та її родина дивом залишилися живими – «жертвою» стала лише їхня квартира, яка перетворилася на суцільні руїни. Наразі Марія у безпеці, але, звісно ж, шокована. Вона розповіла нам, як усе було, та поділилася фото і відео. 

Марія та її чоловік, ліванець за походженням, живуть у Дубаї, однак літо вирішили провести у Бейруті. Зазвичай вони відпочивають на дачі у гірському передмісті, але саме вчора з були вимушені повернутися до міста по справах на кілька днів. Їхати вони не хотіли, але так склалися обставини.

Відео з квартири Марії після вибухів 

Під час вибухів (їх було 3, а не 2, як пишуть ЗМІ; кожен з інтервалом у кілька секунд) подружжя було вдома, у квартирі, що розташована на відстані 800 метрів від епіцентру подій в елітному житловому комплексі. Цікаво, що більшість будівель у цьому районі оздоблені величезними панорамними вікнами, що, звісно ж, були миттєво знищені вибуховою хвилею.

«Скло летіло звідусіль, а услід за ним все навколо! Описати словами жах просто неможливо, це був якійсь фільм-катастрофа», — зізналася Марія.

Квартира свекрухи Марії після вибуху 

Але, на подив нашої героїні, постраждали не лише вікна — в її оселі вилетіли навіть дубові двері, що ледь не вбили її чоловіка, який працював за своїм робочим столом. Його врятував обіденний стіл, що зупинив двері, які летіли прямісінького на нього. А сама Марія була настільки шокована, що від остраху просто залишилася на місці в куточку. Саме цей острах і врятував їй життя.

«Ефект ядерного вибуху», — коментує Марія свої враження.

Вона дякує Богові за те, що всі залишилися живими, й наразі відходить від шоку на тій самій дачі, яку вони залишили напередодні. Жахливо, що на момент трагедії її маленька донька Анастасія разом із мамою чоловіка знаходилася в іншому місці: буквально за 15 хвилин до вибуху вони вирушили на прогулянку. На щастя, був зв’язок, тож, щойно оговтавшись, матуся додзвонитися до рідних та переконалися в їхній безпеці.

«Найбільше я хвилювалася, аби з донькою все було гаразд. Щойно ми отямилися, одразу ж зателефонували свекрусі, аби впевнитися, що вони у безпеці»

Щодо наслідків трагедії, то Марія впевнена, що Бейрут ще довго оговтуватиметься, адже постраждав історичний центр міста, зокрема, архітектурні пам’ятки початку минулого століття. Безліч людей взагалі залишилися без даху над головою. На щастя, як зазначила наша героїня, тим, хто залишився без домівки, влада надала тимчасове житло у заміських готелях. Стосовно того, чи отримають постраждалі компенсацію за збитки, на даний момент офіційних коментарів немає.

Ситуація в місті після трагедії 

За попередніми даними, унаслідок вибухів загинули близько 100 людей, а тисячі отримали поранення. Точні цифри поки невідомі, адже і досі ведуться рятувальні роботи. Загалом радіус враження склав 15 кілометрів, а найбільш постраждали райони Downtown, Saïfi, Gemmayzé, Achrafieh, Mar Mikhaël та Bourj Hammoud et Dora.

Бейрут сьогодні

Але не менш серйозні наслідки ще попереду, оскільки амоній є токсичним, тож екологічна ситуація в місті також є критичною. За словами Марії, в Бейруті зазвичай ясно, але зараз дуже хмарно, тож варто остерігатися опадів, що можуть бути небезпечними для здоров’я.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: