Історія весільної діадеми леді Ді
Спеціально до 40-річчя із дня весілля принца Чарльза та принцеси Діани.

Леді Діана з батьком

Рівно 40 років тому, 29 липня 1981, відбулося найгучніше королівське весілля століття — одружувався принц Філіп, старший син Єлизавети ІІ. Обраницею принца була (тоді 19-річна) Діана Спенсер, яка згодом стала королевою мільйонів британських сердець.

У той день особливим було геть усе — від кількості запрошених до канонічної сукні з 8-метровим шлейфом та довжелезною фатою. Втім, найбільшої уваги в образі заслуговує весільна тіара леді Ді.

Попри пораду королеви, дівчина обрала фамільну прикрасу своєї родини. Відомо, що Єлизавета пропонувала наречній безліч прикрас зі своєї скарбниці, але наречена вчинила по-своєму. Подейкують, для Діани було важливо показати своє знатне походження й діамантове надбання родини.

Основа коштовної прикраси — брошка бабусі принцеси Діани — Синтії Спенсер. Наприкінці 30-х майстри Asprey & Co трансформували брошку в тіару. Варто зазначити, що Діана обожнювала цей аксесуар і часто-густо демонструвала його на світських заходах та під час офіційних турне, зокрема до Австралії.


Цікаво, що попри трагічну долю Діани та її невдалий шлюб, ця прикраса не стала доленосною для Спенсерів. У тіарі виходили заміж й інші представниці родини. [related_posts id="212373"]

Так 16 червня 2018 року в селищі Сток-Рочфорд, що в околицях Грантема, відбулася весільна церемонія Селії Маккоркодейл, племінниці леді Діани. І, як заведено в сім’ї Спенсерів, наречена пішла під вінець саме з фамільною діамантовою прикрасою.

Селія Маккоркодейл

А от інша представниця родини, 30-річна Кітті Спенсер (весілля якої відбулося цими вихідними у Римі), відійшла від тієї традиції. Чим вмотивована відмова — невідомо. Може, справа у сумних спогадах, а чи то наречена злякалася трагічної долі тітки?.. Це залишиться таємницею.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: