Історія знакової лінійки Serpenti від BVLGARI: змія як символ сили, мудрості та трансформації
Усе, що ви хотіли знати про найвідоміший мотив римського ювелірного дому.

Годинник Serpenti, 40-ві роки ХХ століття

Історія

Недивно, що саме змія дала назву культовій колеції BVLGARI. Йдеться про лінійку Serpenti, натхненну повоєнним виявом модернізму в італійському дизайні й презентовану наприкінці 40-х років. Згодом (для прикрас зі стилізованими кільцями у формі змій) майстри Дому віднайшли ювелірну техніку tubogas: на виготовлення гнучких цільнометалевих трубок без слідів спаювання їх надихнули (відома з римських часів) техніка виття мотузки з ниток дорогоцінного металу.

Основа гнучких браслетів tubogas — тонка пружина, «одягнена» в пластичний золотий панцир.

Годинник Serpenti, 60-ті роки ХХ століття

Першим виробом BVLGARI, виконаним у цій техніці, став годинник — золотий ремінець, стилізований під тіло плазуна, що двома витками обіймав зап’ясток. Згодом дорогоцінний панцир-ремінець стали прикрашати діамантами, смарагдами, сапфірами, зробленими під луску плазуна пластинами із перламутру, чорного дерева та бірюзи. А мініатюрний механічний корпус годинника сховався під пласкою зміїною головою: для того, аби дізнатися час, необхідно було натиснути на непомітний важіль — після цього голова плазуна відчинялася, показуючи циферблат.

Браслети й годинники Serpenti стали предметом загального бажання в 1962 році (після публікації фотографії Елізабет Тейлор у промо фільму «Клеопатра»). На ній зап’ясток кінодіви прикрашає золота змійка, інкрустована дорогоцінним камінням.

Елізабет Тейлор на зйомках промо стрічки «Клеопатра», 1962 рік

Із годинником Serpenti акторка відмовилася розлучатися навіть під час зйомок в історичній епопеї «Клеопатра». Тейлор переконувала продюсерів: змії мали особливий вплив на долю єгипетської цариці, що любила носити браслети з їхнім зображеннями.

Коли на знімальному майданчику в Елізабет спалахнув роман із партнером за фільмом Річардом Бертоном, закохані ховались від очей папараці в бутику BVLGARI на Віа Кондотті: «Ми приходили туди після обіду, роздивлялись прикраси й могли годинами спілкуватися з Джорджо Булгарі в маленькому технічному приміщенні», — зізнавалась акторка у своїх мемуарах.

Годинник Елізабет Тейлор BVLGARI Serpenti, 60-ті роки ХХ століття

За наступні півстоліття «змійки» Serpenti неодноразово змінювали шкіру, адаптуючись до умов: з годинників та браслетів вони переповзли й на інші прикраси, обернулися кольє, каблучками та поясами.

Рекламна кампанія BVLGARI Serpenti, 70-ті

Serpenti Tubogas

На початку 1970-х років, вдосконалена концепція годинників-пружин стала основою однойменної колекції Tubogas. Яка, своєю чергою, поклала початок ері модульних прикрас. «Змії» Tubogas були сучасними, модерністськими, більш сконцентрованими на формі, ніж на декорі: їх практично не прикрашали коштовним камінням. Втім, незвичний формфактор годинника вимагав найвищого рівня майстерності: механізми для «зміїних» годинників Bvlgari до кінця 70-х років створювали Jaeger-LeCoultre та Vacheron Constantin. Незвичний октогональний корпус годинників Tubogas, які випускалися до 1978 року, придумали в майстерні Vacheron Constantin.

Новий виток історії стався у 2009-му, коли на честь свого 125-річчя Дім представив оновлений дизайн годинників Serpenti Tubogas. У пошуках натхнення римські ювеліри переосмислили ранні моделі годинників Serpenti, виконані в техніці tubogas.

Символічно, що володаркою першого екземпляра нового годинника стала Елізабет Тейлор, з якої фактично й почалася світова слава годинників-браслетів BVLGARI.

Годинник BVLGARI Serpenti Tubogas, 2021 рік
Serpenti Viper

Лінія Serpenti Viper, натхненна візерунками зміїної шкіри, була представлена у 2018-му році. До її складу увійшли браслети, годинники та каблучки з білого й рожевого золота, прикрашені діамантовими паве, перламутрами та коралами. Але вже через декілька років майстри Дому звернулись до модерністської геометричної стилізації. Центральним предментом оновленої колекції Viper стало гнучке кольє із лусочками, скріпленими між собою за допомогою крихітних пружин. Обвиваючи шию, вишукана й розкішна прикраса заворожує блиском й пластикою зміїного тіла.

Кольє BVLGARI Serpenti Viper, 2019 рік

 

Serpenti Seduttori

Одне з останніх важливих оновлень Bvlgari — Serpenti Seduttori. Флагманська модель лінії — годинник Serpenti Seduttori, був презентований у 2019-му, у рамках всесвітньої виставки BaselWorld. Тонкий корпус впізнаваної краплеподібної форми вінчає дорогоцінний кабошон, встановлений в коригувальну голівку. Для оновленої моделі також був створений м’який браслет абсолютно нового дизайну з шестигранними ланками, що нагадують про класичний мотив колекції Serpenti — стилізовані лусочки зміїної шкіри. «Одна з констант Serpenti, яка обумовлює її популярність — зручність й функціональність моделей. Годинники, наскільки б незвично вони не виглядали, завжди залишаються надійними й зручними у використанні», — каже Лючія Сільвестрі, креативний директор ювелірного напрямку Bvlgari.

Годинник BVLGARI Serpenti Seduttori, 2019

Технології

Сьогодні Рим залишається серцем і головним офісом Дому, проте його майстерні зосереджені по всій Італії та у Швейцарії. Неподалік від столиці Італії залишився чи не найменший з усіх хабів BVLGARI — він має неофіційну назву «Майстерня високих ювелірних виробів». Тут вузькоспеціалізована команда створює найрідкісніші та найскладніші з ювелірних прикрас: інкрустує дорогоцінні карати у золоті вироби та вручну викладає камінням надтонкі візерунки на прикрасах.

Впізнавані каблучки, сережки та браслети лінії Serpenti, виконані у техніці tubogas, виготовляються у Валенці — регіоні Північної Італії, що відомий довгою історією золотарства. Відкритий у 2017 році хаб BVLGARI є найбільшою у своєму роді ювелірною майстернею в Європі: над створенням ювелірних творів тут працюють 620 кваліфікованих співробітників.

Тут BVLGARI використовують відому ще з античних часів техніку точного лиття: у її сучасній версії, де кожен окремий елемент ювелірного виробу видруковується у 3D на воску.

А от емалеві вставки, застібки для сумок у вигляді змійок та шкіряні деталі до виробів BVLGARI виготовляються у Флоренції: «Адже так історично склалося, що флорентійські майстри краще за всіх знаються на вичинці шкіри, — додає Лючія Сільвестрі, креативний директор BVLGARI, — а ми у BVLGARI насправді одержимі якістю деталей та майстерності».

Майстерня BVLGARI, розташована у швейцарському місті Невшатель, сповна використовує досвід регіону для створення годинників.

«Циферблат — це обличчя годинника, — пояснює Фабріціо Буонамасса Стільяні, креативний директор напряму годинників, — його оздоблення та якість не менш важливі, ніж точність. Це вимагає безперервної співпраці ювелірів із майстрами-механіками, які перетворюють ескізи на детальні креслення».

Саме тут знакова для годинників Serpenti форма циферблату у вигляді зміїної голови спочатку штампується в пластині, на якій, щоб створити вільне місце для механізму, фрезерується спинка. Циферблат вставляють у корпус безпосередньо перед поліруванням. Яскравість поверхні — результат кропіткого процесу лакування, який вимагає декількох шарів кольору.

Годинник Serpenti Spiga, 2021
Фінальний етап — нанесення на годинник логотипу BVLGARI та маркування «Made in Switzerland». І, нарешті, впізнавані тривимірні маркери на циферблаті — їх обережно додають на годинник перед остаточним поліруванням.

Так звана «зміїна історія» довжиною майже в 70 років триває й досі. Знову сяють на червоному хіднику коштовності, що колись належали Елізабет Тейлор. Тепер там у них з’являються сучасні амбасадори BVLGARI. Завзято поповнює колекцію вітнажних «змій» Наомі Кемпбелл. А нові моделі Serpenti регулярно з’являються на шиях та зап’ястках Шарліз Терон, Наомі Воттс, Ніколь Кідман, Кейт Вінслет та Карли Бруні-Саркозі.

З новинками лінії Serpenti можно ознайомитися у бутіку Bvlgari за адресою: Київ, вул. Басейна, 6, Mandarin Plaza

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: