JS запрошує до Одеської філармонії на перший концерт проєкту «Заради майбутнього»
Нова ініціатива від благодійного фонду «Відкрита музика міста».

Студенти-музиканти зіграють соло з одним із найпотужніших симфонічних оркестрів України — Національним одеським філармонійним оркестром.

18 листопада в Одеській філармонії відбудеться перший концерт нового проєкту «Заради майбутнього» від благодійного фонду «Відкрита музика міста». Мета ініціативи — створити платформу для реалізації молодих талантів української академічної музики.

Воєнний час змушує молодь їхати з України в пошуках нових навчальних закладів і місць для творчої реалізації. Майже 50 % студентів творчих вишів сьогодні навчаються онлайн та перебувають поза межами України. Більша частина з них уже паралельно вступила до університетів Європи. Ще частина — готується до вступу.

«Ми стрімко втрачаємо талановиту молодь, наше культурне майбутнє», — зазначає співініціаторка та продюсерка проєкту Олена Савчук.

Марія Дідковська

Для благодійного фонду Марії Дідковської «Відкрита музика міста» є традиційною підтримка саме класичної, академічної музики в Україні та особливо молоді: «Ми плануємо один концерт на місяць у різних містах України. А фінал — у Києві на День Незалежності. Звісно ж, не знаємо, яку кількість концертів дозволить провести нам війна, але рухаємося вперед.

Це наш внесок у збереження творчого потенціалу, з котрим ми разом будемо відбудовувати культуру України».

Музичним керівником та співініціатором є диригент Андрій Савчук. Саме він буде працювати із солістами та вже займається програмним наповненням концертів: «Проєкт «Заради майбутнього» дасть можливість студентам відчути себе реалізованими та потрібними: отримати можливість та стимул підготувати нову програму, вийти на велику сцену філармоній України в супроводі оркестру чи стати за пульт професійного колективу».

Імена солістів та твори, які вони виконуватимуть, незабаром анонсують на фейсбук-сторінці проєкту. Ідею реалізують у партнерстві з диджитал-виданням JetSetter.ua.

«Ми давно підтримуємо всі ініціативи фонду «Відкрита музика міста» та пишаємося нашою співпрацею у сфері культури та класичної музики», — ділиться керівна партнерка JS Анна Ганопольська.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: