Каннський кінофестиваль 2022: які стрічки представляє Україна?
Зокрема й шоуріл для презентації українських фільмів.

Цьогоріч у Франції 17–25 травня проходить Каннський кінофестиваль, на відкритті якого глядачі стоячи аплодували після виступу Володимира Зеленського. У межах Marché du Film Україна представляє кілька стрічок власного виробництва. Про це повідомив The Ukrainian Pavilion at Marche du Film 2022. А JS своєю чергою розповідає вам про деякі фільміи із цього переліку.

Документальний фільм «Маріуполіс – 2»

У 2022 році під час зйомок стрічки в Маріуполі литовського кінорежисера Мантаса Кведаравічуса розстріляли російські військові. Його тіло вивезла наречена Ганна Білоброва. Разом із колегами загиблого їй вдалося змонтувати відзнятий матеріал.

Режисери: Мантас Кведаравічус, Ганна Білоброва.

Драма «Памфір»

«Памфір» — історія про хорошого сім’янина, якому доля дає випробування, за яких він звертає з чесного шляху заради своєї сім’ї.

Режисер: Дмитро Сухолиткий-Собчук.

Пострадянський нуар La Palisiada

Два давні друга, детектив поліції та судовий психіатр, розслідують вбивство колеги, чию вдову вони обоє любили, коли були маленькими. Занурюючись у спогади про минуле, вони несвідомо створюють для своїх дітей майбутнє, де вони пожинають плоди втрачених надій батьків.

Режисер: Філіп Сотниченко.

Наукова фантастика «Свято хризантем»

Стрічка розповідає про молодого лікаря та літню жінку, його пацієнтку. Ці люди таємничим способом вижили після ядерного вибуху. Зйомки відбувалися не тільки в Україні, а у Північній Македонії.

Режисер: Семен Мозковий.

Драма «Редакція»

Юра працює в місцевому природному музеї. Шукаючи рідкісний вид, стає свідком підпалу в лісі. Він приносить фотографії в місцеву газету й отримує там роботу. Завдяки новій професії він розумію, що реальність далека від того, про що пишуть у газеті.

Режисер: Роман Бондарчук.

Документальний фільм «Мир для Ніни»

Це історія про жінку, у якої війна в Афганістані забрала чоловіка, а вторгнення росії на Схід України — старшого сина. Ігор Брановицький був серед українських військових, які останніми покидали Донецький аеропорт. Рятуючи життя пораненим, потрапив у полон, де був убитий ватажком бойовиків Моторолою. Ніна веде власне розслідування обставин загибелі сина, сподіваючись, що ті, хто затіяли цю жорстоку війну, рано чи пізно постануть перед міжнародним трибуналом. Чи зазнає коли-небудь миру людина, яка втратила найдорожче?

Режисерка: Жанна Максименко-Довгич.

Документальний фільм «Лимани: бій за рай»

Кінокартина розказує історію боротьби за збереження заповідної території Національного природного парку «Тузлівські лимани». Це унікальна природна система, розташована на узбережжі Чорного моря. Захисники парку на чолі з Іваном Русєвим борються за збереження Тузлівських лиманів уже багато років. Це суперечливе життя між двома світами: широтами прекрасної природи та простором напруженої й небезпечної боротьби. У цьому житті є все: неземні пейзажі та дикі тварини, і водночас — нічні переслідування браконьєрів, судові справи проти незаконної забудови, викрадення та залякування активістів.

Режисер: Сергій Лисенко.

Загалом до переліку ввійшли 23 фільми українського виробництва. Також Держкіно вже опублікувало шоуріл стрічок для презентації на кіноринку 75-го Каннського кінофестивалю.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: