Катрін Деньов в Одесі: 11 найцікавіших думок зіркової гості міста
Легендарна акторка відвідала ОМКФ 2019.
С

пеціальною гостею цьогорічного Одеського міжнародного кінофестивалю стала легендарна французька акторка Катрін Деньов.

У свої 75 років вона не втрачає свого знаменитого шарму й творчої енергії, продовжуючи зніматися: цьогорічний Венеціанський кінофестиваль відкриє фільм «Правда» за її участю. Зіркова гостя почула чимало запитань від представників місцевих ЗМІ, тож ми зібрали найцікавіші думки Катрін, озвучені в Одесі.

Про шарм та красу: Насамперед треба розуміти: це дещо, що минає. Не потрібно за це аж надто чіплятися й надавати забагато уваги.

Про дітей: Можливо, я б хотіла, щоб в моїх дітей було інше життя, інша професія, в якій би над ними не тяжів мій образ як їх матері (діти Катрін, К’яра Мастроянні та Крістіан Вадим, – актори. – прим. редакції). Але я ніколи їм цього не забороняла й не казала, що не хочу.

Про жінок, що надихають: Є жінки, якими я захоплююся та милуюся, образи й дії яких викликають велику повагу, які відіграють важливу роль у житті та історії нашої країни. Це історичні постаті. Наприклад, Сімона Вейль.

Про розлучення: Розлучення – це нормальна річ. Навпаки, було б ненормально казати про якийсь єдиний союз на все життя без можливості щось змінити. При цьому я також розумію, що шлюб – це важливий інститут для людей, які надають цьому велике значення виходячи з міркувань їх віри, виховання чи з інших причин. Але ми всі чудово розуміємо, що шлюб сьогодні вже на має тієї цінності й значення, які він мав 100 років тому.

Про режисерів: За свою кар’єру працювала з жінками-режисерами навіть більше, ніж з чоловіками. Складнощі чи хвилювання можуть виникати з будь-ким, не бачу різниці у роботі з режисерами-жінками чи чоловіками.

Про старіння: Для мене найважливіше зберігати свою енергію. А ми розуміємо, що вона не залежить від нашого фізичного стану. Щодо старіння – ми не можемо обирати, старішати чи ні.

Про парфуми: Мені трапляється, особливо в останні роки, підбирати парфум для свого персонажа. Для останнього фільму це був парфум Фредеріка Маля EN PASSANT (йдеться про французько-японський фільм Хірокадзу Корееди «Правда» з Катрін Денев, Жульєт Бінош й Ітаном Гоуком у головних ролях, який стане фільмом відкриття цьогорічного Венеціанського кінофестивалю. – прим. редакції).

Про щастя: Щастя – також те, що минає. Це ніби багато речей, що в якусь мить збігаються. Але воно таке ефемерне. Можливо, якийсь надзвичайний день. Але це не постійний стан.

Про кохання: Мені здається, набагато важливіше кохати, аніж бути коханим.

Про визначальну роль: Найбільше на мене вплинула, в професійному та особистісному сенсі, роль у фільмі Франсуа Трюфо «Останнє метро». Тому що цю роль я грала у такому віці, коли переживаєш поворотний момент у житті. Вона вплинула на тип тих ролей, які мені після неї пропонували. Франсуа тоді мені сказав, що створюючи персонажа, хотів написати історію про жінку, яка в житті несе певну відповідальність за те, що має.

Про сучасне французьке кіно: Кіно – це завжди відбиття суспільства. У нас сьогодні є технічний прогрес, що дозволяє молодим людям створювати фільми, не залучаючи таких великих коштів, як це було раніше. Ба більше, у Франції сьогодні немає ніякої цензури, можна робити, що хочеш. Це дозволяє справді розквітнути талановитим кінематографістам.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: