Казкова та екзотична Замбія очима Євгена Хмари — ексклюзивно для JS
Про сусідство із дикими звірами, небезпечну фотозону біля водоспаду Вікторія та штрафи для туристів.

Ділимося тревел-ґайдом від композитора Євгена Хмари та співачки Дар’ї Ковтун, які розповіли про свої екзотичні пригоди у Замбії та поділилися ексклюзивними фото.

Чому для подорожі обрали саме Замбію?

У Замбію я поїхав за натхненням перед гастрольним туром по Україні. Неймовірна країна, яку варто відвідати попри складний переліт та чотири пересадки. Тільки-но ми прибули до готелю, тут же забули про усі попередні складнощі. Готель розташований у природному мальовничому парку, де відразу відчуваєш африканський дух та могутність природи.

Перед твоїми вікнами постійно випасаються антилопи, зебри, гуляють жирафи. У Замбії це норма, що дарує неймовірні відчуття єднання із природою.

Про сусідство із бабуїнами-пакосниками

Звірі нікого не бояться, вони тут господарі, особливо бабуїни. Ці мавпи дуже заповзяті й нахабні. Якщо зебри та жирафи просто ходять по готелю, то бабуїни-пакосники так і норовлять щось вкрасти. Із ними постійно потрібно бути на сторожі. При заселенні персонал відразу ж дає чіткий інструктаж —не годувати бабуїнів.

Інакше, потім їх нічим не відвадити. Вони цупитимуть їжу, речі й постійно приходитимуть у гості у твій номер.

Головна причина поїздки — водоспад Вікторія

За кілометр від нашого готелю був всесвітньо відомий водоспад Вікторія. Це одна із головних причин поїздки в Замбію. Там є дуже інстаграмні локації, де всі фотографуються. Ми з Дашею теж не втрималися від цієї спокуси.

Небезпечна інсталокація

Якщо раніше там було безпечно, тепер, за словами гіда, камінь, за який усі тримаються ногами, поки фотографуються, будь-якої миті може зірватися у прірву. Тож ніхто не знає коли саме це трапиться.

Зйомка із дрона та хабар для рейнджерів

Люблю знімати такі екзотичні місця, тож на водоспад Вікторія взяв із собою дрон. Однак, як з’ясувалося, для зйомки треба було мати ліцензію, про що я не знав… Запустив дрон, його засікли рейнджери. Тільки тоді наш гід сказав про ліцензію й запропонував не платити високі штрафи, а дати хабаря. За таке задоволення довелося викласти 80 доларів, але воно того варте.

Ціни по-африканськи

Багато хто думає, що в Африці можна все купити за долар. Але це взагалі не так. Треба бути дуже обачним за межами готелю. Наприклад, у кафе у ваш чек можуть включити те, що не замовляли, або ви заплатите за найменші дрібниці, скажімо, за зарядку телефону у розетці чи похід у туалет. Я вже не кажу про космічні ціни. Канапе може коштувати від 50 до 100 доларів.

Вони розуміють, що ми тут, ймовірно, вперше й востаннє, тому плату просять максимальну. Такого ставлення не бачив у жодній країні.

Замбійські делікатеси

Щодо делікатесів, у Замбії вперше скуштував крокодила під час екскурсії до міоценів-аборигенів. На вигляд він нагадував рибу й за смаком теж. Нам пропонували й інші делікатеси, зокрема комах, але ми не наважилися їх скуштувати.

Як жартує Євген, рояль завжди його знайде. Під час мандрів вони відвідали один захід, де разом із дружиною влаштували справжній концерт із замбійськими музикантами. Женя грав, а Дар’я співала з місцевою дівчиною пісню двома мовами. Кожна виводила слово «кохаю» рідною — вийшов справжній хіт, який згодом почують і українці. Ось так посеред Африки дві культури злилися в одну.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: