Кінорекордсмени церемонії «Оскар»: 10 культових стрічок
Стрічки, які (раптом ще не бачили) обов’язково потрібно додати у свій список must see!

Найвідоміша, найпрестижніша, найбажаніша… Так, це все про головну кінопремію — «Оскар». Отримати золоту статуетку означає назавжди залишитися в історії кінематографа. Та серед переможців є й справжні рекордсмени, яким присудили вражаючу кількість нагород.

Серед культових — «Бен-Гур» (1959), «Титанік» (1997) та «Володар перснів» (2003). Вони отримали 11 статуеток. Останній фільм також дістав нагороди у всіх номінаціях, у яких його представили. Як і став першим фільмом у жанрі фентезі, що отримав «Оскар» у номінації «Найкращий фільм». А от «Бен-Гур» — єдиний із трійки фільм, актори якого відзначилися статуетками за виконання своїх ролей.

Напередодні 96-ї церемонії «Оскар» пропонуємо згадати й інші фільми, які мають найбільше омріяних відзнак.

«Англійський пацієнт» (1996)

Повільно спливають останні хвилини життя «англійського пацієнта». Він став жертвою збитого німецькими солдатами літака. Вмираючи, чоловік розповідає про своє таке коротке, але таке яскраве життя молодій медсестрі. Драматична історія достукалася до мільйонів глядацьких сердець, тому була нагороджена 9 золотими статуетками.

«Моя чарівна леді» (1964)

Чарівна Одрі Гепберн у не менш чарівній музичній комедії. Що може бути краще? Хіба що 8 премій «Оскар», які отримав цей фільм. У центрі сюжету — парі між двома інтелігентними чоловіками.

Професор філології Гіґінс посперечався з полковником Пікерінгом, що зможе за три місяці перетворити просте вуличне дівчисько на справжню леді. Та доля приготувала для них ще багато сюрпризів.

«Вестсайдська історія» (1961)

Екранізація бродвейського мюзиклу не залишила байдужим жодного критика, тому фільм отримав одразу 10 нагород. В основі сценарію покладена класична п’єса Вільяма Шекспіра «Ромео і Джульєтта». Проте її трохи переосмислили, а героїв перенесли до Нью-Йорка минулого століття. Чуттєва історія закоханих Тоні та Марії, чудова музика та запальні танці, немов машиною часу відправляють глядача в атмосферне минуле.

«Відтепер і на віки вічні»  (1953)

Гавайський острів 1941 року. Та це не ті Гаваї, які ми уявляємо зараз. Війна… Японія готує напад на Перл-Харбор. Фільм про історію Роберта Лі Прюїтта, колишнього успішного боксера, а тепер рядового американської армії. Його особистими ворогами стають зовсім не японці, а єдиною розрадою — Карен, дружина капітана. Драматичний чорно-білий фільм у 13 номінаціях переміг 8 разів.

«Звіяні вітром» (1939)

Незабутній любовний роман часів американської громадянської війни, що отримав 10 «Оскарів». Це історія про кохання та відданість, про життя та смерть, про дружбу та зраду, про щастя та горе.

У центрі сюжету — уперта, трохи егоїстична, юна красуня Скарлетт. Вона звикла використовувати чоловіків, та тільки не Ретта Батлера…

«Бен-Гур» (1959)

Успіх цього фільму перевершити доволі складно. Кінокартина за біблійськими мотивами завоювала перемогу в 11 найпрестижніших номінаціях! Це вічна історія про дитячу дружбу громадянина Юди Бен-Гура та римського трибуна Мессала, яку перекреслили ідеологічні переконання. І нехай доля вирішила відправити Бен-Гура на тяжкі роботи на галерах, вона ще віддячить йому за доброту та сміливість.

«Титанік» (1997)

Усіма улюблену стрічку номінували рекордну кількість разів. 14 номінацій та 11 «Оскарів»! Мільйони людей наче насправді пережили з героями фільму загибель легендарного лайнера «Титанік».

Нехай юний красунчик Леонардо Ді Капріо омріяну відзнаку за роль Джека не отримав, проте його палке кохання до Рози світ запам’ятає назавжди.

«Володар перснів — 3: повернення короля» (2003)

Вчергове гобітам потрібно доводити усьому світу, що вони сильніші за Саурона. Але цього разу повелитель темряви аж занадто самовпевнений. Він ще не здогадується: представники людської раси хитрі й завжди перебувають на крок попереду. Кому дістанеться Єдиний Перстень, — інтрига, а кількість «Оскарів» цієї стрічки — ні для кого не секрет. 11 номінацій і перемога в кожній.

«Ґанді» (1982)

Екранізація життя легендарного Магатми Ґанді отримала 8 «Оскарів». Саме цей чоловік розпочав кампанію за права всіх індійців. До цього його спонукав один випадок. 1893 року Ґанді висадили з потягу за його приналежність до кафірів. Не зважали навіть на те, що він їхав у першому класі. Так, йому вдалося змінити ставлення влади до свого народу. Велике кіно про велику людину.

«Кабаре» (1972)

Вона розважає увесь Берлін своїми запальними піснями і танцями. Але за кулісами кабаре «Кіт-Кат» у молодої співачки вирують не менші пристрасті. Саллі намагається спокусити Браяна, проте безрезультатно. Та в їхньому житті з’являється третій персонаж, якого навряд чи можна назвати зайвим. Ця історія точно заслуговує на 8 отриманих нагород.

Текст: Альона Шевченко 

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: