Комендантська година та режим ЧС: жорсткі протиковідні заходи в Іспанії, Бельгії та Франції
Новий етап обмежень в Європі.
З

більшення кількості випадків захворювання на коронавірус змусило європейські уряди ввести чергові обмежувальні заходи. Так, прем’єр-міністр Іспанії ввів режим надзвичайного стану.

Мадрид

Упродовж наступних 15 діб громадяни мають право залишати домівки у нічний час (з 23:00 по 6:00) лише з поважних причин. «Ми бачимо велику кризу в наданні медичних послуг, на мою думку, найсерйознішу кризу за останні десятиліття», — запевнив іспанський прем’єр Педро Санчес.

Мадрид

Тим часом уряд сусідньої Франції також вводить комендантську годину з 21-ої по 6:00. Рішення було прийнято у зв’язку з новим антирекордом — майже 42 тисячі нових підтверджених випадків Covid-19 за минулу добу.

На думку прем’єр-міністра країни Жана Кастекса, комендантська година наразі вкрай необхідна на сході на півночі Франції: карту з червоними зонами він опублікував у власному Твіттері, додавши, що уряд передбачає санкції за порушення правил.

Париж

Сума першого штрафу складає трохи більше 100 євро, а от за повторне порушення доведеться заплатити майже 4000 євро. Нагадаємо, що з початку пандемії у Франції діагностовано понад мільйон випадків зараження — країна наразі знаходиться на 7-му місці в списку держав з найбільшою кількістю випадків Covid-19 у світі та на 3-му в ЄС.

Брюссель

Віднедавна нові обмежувальні заходи також діють у Бельгії. В країні на місяць ввели комендантську годину з 00:00 до 5:00, а також тимчасово закрили бари, кафе і ресторани. Жорсткий карантин ввів і уряд Чехії.

Прага

Тим часом прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький заявив, що поширення коронавірусу в країні досягли неабияких масштабів — Польща перебуває в «червоній зоні». Щоденно підтверджують понад 13 тисяч нових випадків зараження.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: