Королівські архіви: 46-та річниця весілля принца і принцеси Кентських
Пригадуємо та вітаємо.

Літо — час весіль. У червні 1978-го свої долі поєднали член британської королівської родини, онук короля Георга V, двоюрідний брат королеви Єлизавети II — принц Майкл Кентський і 33-річна Марія Крістіна фон Рейбніц. Марія — онука принцеси Гедвіґі Віндіш-Грець, єдина дочка барона Гюнтера фон Рейбніца та графині Марії Анни фон Сапарі.

Сукня нареченої від Bellville Sassoon

Вони побралися 30 червня, рівно 46 років тому, у Відні. Саме у Відні у міській ратуші відбулася громадянська церемонія пари. А ввечері у британському посольстві відбувся бал та зустріч із пресою.

До шлюбу з принцом, Марія Крістіна фон Рейбніц уже була заміжня. З обранцем, банкіром Томасом Траубриджом, були разом чотири роки, а за два тижні до червневої церемонії вона анульована шлюб у католицькій церкві.

Цікаво, що це було складне рішення для принца. Адже, згідно з Актом про королівські шлюби 1772 року, існувала заборона для членів королівської сім’ї укладати цивільні шлюби на території Англії. Через шлюб із католичкою принц Майкл утратив свій династичний статус. Проте кохання вирішило все.

Відповідно до змін, введених Актом про престолонаслідування від 2013 року, його статус у праві на спадкування престолу відновили. Станом на травень 2023 року у порядку спадкування британського престолу він посідає 52 місце.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: