Коронація Чарльза ІІІ: цікава дата, декілька корон та інші деталі церемонії
Як запевняє пресслужба, захід буде менш помпезним, ніж у Єлизавети ІI.

Принц Чарльз на коронації матері, 2 червня 1953 року

Історія королівської родини Великої Британії розпочне новий етап у травні 2023-го. Пресслужба Букінгемського палацу офіційно оголосила, що 6 травня відбудеться коронація Чарльза ІІІ, який найдовше в історії країни був спадкоємцем престолу (1952–2022 роки) та принцом Вельським (1958–2022 роки), через це більшу частину життя був відомий як принц Чарльз.

Принц Вельський і Єлизавета II. 1 липня 1969-го у Вельсі

Нагадаємо, Чарльз успадкував трон 8 вересня 2022 року у віці 73 років у день смерті матері, ставши найстарішим королем Великої Британії на момент початку правління. Офіційне оголошення відбулося 10 вересня.

Деталі коронації та список запрошених

Відомо, що церемонія коронації пройде у Вестмінстерському абатстві в суботу, а проведе її архієпископ Кентерберійський. Щодо того, чи оголосять у цей день вихідний, поки не оголошено.

За чутками, захід буде дещо скромнішим, ніж коронація Єлизавети II, адже не на часі. Такої думки не лише король, але й уряд.

2 червня 1953 року

Пишні урочистості не планують: усього буде 2 тисячі запрошених. А от 1953-го на коронацію Єлизавети II запросили 8 тисяч гостей.

Серед 2 тисяч запрошених і члени родини, які зараз в опалі. Це зокрема і герцоги Сассекські

Спираючись на традиції, захід демонструватиме роль монарха як у реаліях «сьогодення, так і в майбутньому». Коронована буде і королева-консорт Камілла.

Цікава дата проведення коронації

Прихильники родини звернули увагу на дату — 6 травня. Це день народження онука короля. Маленькому Арчі виповниться 4 роки. Важливо: дату коронації обрали за погодження з урядом та англіканською церквою. Щасливе співпадіння?

Утім, 6 травня також річниця весілля принцеси Марґарет, сестри покійної королеви. І наостанок, Ґеорг VI (дідусь Чарльза) провів свою коронацію також у травні, а саме 12 травня 1937 року.

1937 рік

Трон короля

Пишностей не буде, а от головні елементи коронації виконають обов’язково.
Під час ключової події — помазання святим єлеєм — король зніме мантію і сяде на дерев’яний трон короля Едуарда.

Трон виготовили 1300 року, його використовував кожний (за винятком 2) монарх із 1626 року. На репетиції заходу буде копія!

Щоб помазати короля, архієпископ використає ампулу у формі золотого орла й особливу ложку 12-го століття, яка є ледь чи ненайдавнішим скарбом корони. Наприкінці церемонії коронації король Карл III одягне корону Святого Едуарда.

Корони короля і королеви-консорт

Корону Святого Едуарда виготовили 1661 року. Вона надзвичайно важка (про це особисто розповідала Єлизавета ІІ) і виготовлена з чистого золота. Зараз коштовність перебуває в колекції Crown Jewels у Тавері.

Вже після офіційної частини Чарльз ІІІ одягне корону, більш відому як Imperial crown.

Що стосується королеви-консорта Камілли, то для неї є декілька варіантів.

Згідно з традицією, королівська особа може обрати корону серед коштовностей родини.

Враховуючи тісний зв’язок Чарльза з його бабусею, існує висока ймовірність, що Камілла представить корону, яку раніше носила королева Єлизавета, королева-мати, яку за часів правління чоловіка також оголосили королевою-консортом.

Королева-консорт Єлизавета з принцесами Єлизаветою та Марґарет і король Ґеорг VI у день його коронації на балконі Букінгемського палацу, 12 травня 1937-го

День похорону Її величності королеви-матері, 2002

Інший потенційний, хоча і малоймовірний варіант (із урахуванням витрат і бюджету) — ексклюзивна корона, розроблена спеціально для Камілли. Дізнаємося згодом!

Пізніше королеви-мати носила корону в усіченому варіанті

 

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: