Куди на лижі? Улюблені зимові курорти героїв JS
Поради українських джетсетерів у розпалі сезону.

Фанів лиж і сноуборду серед героїв JS чимало. І  у кожного є свої улюблені локації для зимового відпочинку. Куршевель, Ла-Тюіль, Валь-д’Ізер, Церматт: якщо наразі ви обираєте напрямок, приклади та поради українських джетсетерів вам неодмінно допоможуть!

Наталя Гоций цієї зими повернулася в Куршевель вже вдруге, а перед поїздкою на Всесвітній економічний форум в Давосі туди завітала й дизайнерка Юлія Магдич.

Наталя Гоций

Юлія Магдич

Обожнює цей курорт і топ-модель Аліна Байкова: «Куршевель – це одне з моїх улюблених місць у світі. І найкраще для лижників: ви з готелю на лижах і назад до готелю також. Це дуже зручно, і жоден гірськолижний курорт такого не пропонує. Дуже милий віладж, відмінний сервіс, гарні ресторани. Для мене це одне з місць, де я себе відчуваю як вдома і намагаюся раз на рік обов’язково відвідувати».

Аліна Байкова

Засновниця платформи EatDressTravel.com Анастасія Масюткіна теж регулярно буває в Куршевелі, але саме італійський Ла-Тюіль займає особливе місце в ії серці: «Ла-Тюіль я дуже люблю. Люблю в першу чергу за те, що це Італія. У п’ятнадцяти хвилинах на машині від нього знаходиться містечко Курмайор з дуже смачними ресторанами, мережею мультибрендових бутиків G&B Negozio і великою кількістю п’ятизіркових СПА-готелів. Основні траси Ла-Тюіль знаходяться на висоті 2000 метрів, тож сніг там є практично скрізь. Протягом дня ви можете потрапити на територію Франції в Ла Розьер і повернутися назад, а на тому місці, де раніше була межа між Італією і Францією, зараз всі займаються сноукайтом і відбувається посадка на гелікоптери для тих, хто любить Хелі-скі».

У Ла-Тюіль красиві гори і незвичайний розсипчастий сніг, так що це місце ще й #instagramable.

«У Ла-Тюіль катається дуже багато людей, але їх майже не видно, адже самі траси широкі та їх досить багато. А ще красиві гори і незвичайний розсипчастий сніг, так що це місце ще й #instagramable. А ось, якщо ви вже втомилися від лиж, то я пораджу два своїх улюблених місця, які знаходяться хвилинах в двадцяти на машині від Ла-Тюіль. По-перше, це долина Валь-Ферре, де можна ходити на лижах за допомогою снігоступів або просто прогулятися протоптаними стежками. Звичайно ж, пам’ятайте, що там є безліч смачних ресторанів, а деякі з них є в гіді Мішлен. А по-друге, я всім раджу піднятися на самий верх гори Монблан на новому підйомнику Skyway Monte Bianco, який відкрили в червні 2015. Він просто космічний».

Анастасія Масюткіна

Телеведуча Ольга Фреймут з усією родиною вирушила до Церматт, де цієї зими вперше поставили дітей на лижі: Валерію – 2.8 років,  Євдокії – 1.5.

«Ми обирали зимовий відпочинок не випадково. Лікар порадив не забирати таких маленьких дітей в іншу пору року. Бо минулі канікули Євдокія та Валерій два тижні хворіли у теплих Еміратах (різка зміна клімату). Мій чоловік любить теплі краї: екзотичні острови та безмежні океани. Щоб мало валіз: кредитна картка, шорти та футболка. Але цього разу полетіли за моїм маршрутом: коляски, лижі, сумки з гардеробом на нас і трьох дітей, ще й декілька нянь… Ми зайняли пів-літака. Відпочинок у Швейцарії мій улюблений. Він без сюрпризів. Там, здається, можна залишити на лавочці книжку, скажімо, і знайти її наступної зими. Ніщо не змінюється».

Відпочинок у Швейцарії мій улюблений. Він без сюрпризів.

«Церматт ми з чоловіком любимо, каталися там без дітей. Місто знаходиться біля гори Матархое. Славиться найдовшими лижними трасами Європи, які об’єднують Італію (регіон Червінія) та Швейцарію. Так привабливо: з’їхати з гірки – і ти вже в іншій країні п’єш капучіно. Ми ж поїхали з дітьми туди заради свіжого повітря: у Церматті нема машин, а з поїзда тебе зустрічає карета. Або електрокар».

«У нас з Володею там улюблений і зовсім не характерний для Швейцарії готель Omnia. Сучасний аскетичний інтер’єр: скло , каміння, дерево. Його сконструював видатний американський архітектор Алі Таяр. Готель скрипучо чистий. Я бачила, як менеджер готелю, не підозрюючи, що я за ним спостерігаю, натирав до блиску скляні двері ліфту. Величезне щастя – Церматт не спокусить шопінгом. Все, що можна привезти звідти, дорогий годинник, дизайнерський шоколад, книги. Я рекомендую пошановувачам літератури зазирнути до книгарні на головній і єдиній вулиці Церматта. Там придбала кулінарні книги, дитячі казки розкішному виданні – «Хайді» та «Баррі».

Величезне щастя – Церматт не спокусить шопінгом.

«У порівняні з французьким Куршавелем та Санкт Моріцом, Церматт не курорт – вискочка. Там ви не побачите «загублену душу» у розкішній шубі до п’ят на лижах, яка піднялася на підйомнику гордо, а спускається на сідницях із круч, бо їздити не надто може. У Церматті не треба комусь щось доводити: якщо ти там, то вже не бідний. Бо наш рахунок не відрізнявся від цін у 5-зірковому готелі Санкт-Моріца (я не маю на увазі готель “Кульм”)».

«Церматт – курорт не на кожен день. Там дуже дорого і від цього дуже добре: бо ціни відповідають якості їжі та ідеальному сервісу. Серед ресторанів, які не розчарують: Cervo Puro, особливо дивно і смачно картопля фрі з трюфелем та Bone Marrow (місцева страва – запечена середина кістки), Findlerhof».

Телеведучий Олександр Педан є прихильником сноуборду, і цієї зими він також обрав Церматт: «Я вперше катався на італійській стороні, хоча Альпи для зимового відпочинку я обираю вже років 10. Головна принада цього курорту — це висота підйомників, більше 3000 метрів. Тим паче, що це льодовик і тут завжди можна розраховувати на свіжий сніг, при будь якій погоді. Але є й мінуси — холодніше, ніж на більш низьких точках, та й січень виявився вітряним місяцем, а тому весь пухкий сніг розвіювався. Розповім вам невеличкий лайфхак — європейські курорти краще відвідувати, коли у закінчуються зимові свята, після 7-го січня. Тоді людей стає менше і не доводиться стояти по пів години у чергах на підйомник».

Невеличкий лайфхак — на європейські курорти краще їхати, коли у Європі закінчуються зимові свята, після 7 січня.

«Сам Церматт мені дуже сподобався. Це ідеальне місце для тих, хто дійсно полюбляє атмосферу зимового альпійського відпочинку. Сюди можна просто спуститися, випити каву, з‘їсти швейцарського шоколаду та роздивитися вітрини дорогих магазинів. А ще він унікальний своєю екологічністю — сюди не можна заїхати на бензиновому чи дизельному авто, тільки електрокари та електроавтобуси. Машини з бензиновим двигуном є тільки у поліції та лікарні, але використовувати їх можна лише за призначенням. Тут дуже комфортно кататися з дітьми, бо є окремі дитячі траси та підйомники, а ще траси для санок. Але можна знайти й екстремальні варіанти, наприклад free ride чи круті чорні траси».

Ольга Олексенко цієї зими у своїй стрічці з’являється, здається, виключно на лижах. Як шанувальниця цього виду спорту вона встигла побувати на різноманітних курортах, знаючи плюси та мінуси кожного з них: «Для мене найчарівнішим, найвишуканішим, найсмачнішим та найелегантнішим лижним місцем завжди буде Межев – альпійське містечко, подароване світові баронесою Ротшильд. Всі мої діти вставали на лижі саме там, і поки їм підходили місцеві пологі схили, кожні новорічні канікули ми вирушали туди. Але… діти підросли, траси їм тепер потрібні складніші, та й глобальне потепління призвело до того, що снігу в Межеві на Новий рік стало менше. Постало питання, куди везти дітей».

Визнаючи переваги Куршевелю, Ольга не відмовляється від експериментів. В цьому сезоні вона відкрила для себе французький Валь-д’Ізер: «Я принципово не їжджу в пік сезону до Куршевеля, який вважаю найкращим з точки зору катання і apres ski. Просто Куршевель для мене добрий в міжсезоння – вільні траси, немає черг на підйомниках і не забиті ресторани. А на Новий рік ми вирішили спробувати Валь-д’Ізер. Мої враження – дуже красиві довгі траси будь-якої складності. Завжди багато снігу. Чудові ресторани на горі, особливо сподобався Panoramic, знаходиться на висоті 3030 м. Але – зовсім нудне і неатмосферне село. Для відпочинку з дітьми підходить чудово, бо вам не захочеться ввечері втекти на шопінг, в ресторан або на диско, як, наприклад, в Куршевелі. Просто нікуди!»

Зимові маршрути Ольги розділяє й її подруга Олена Примак, власниця туристичної агенції для елітного відпочинку.

Ольга Олексенко та Олена Примак у Валь-д’Ізер

А ось ресторатор Діма Борисов надає перевагу українським Карпатам – разом із сім’єю він вирушив до Буковеля.

Для телеведучого Тімура Мірошніченка це вже традіція – відкивати лижний сезон після свят. Вже понад 10 років він катається на лижах, а от його дружина Інна – сноубордистка. Цього сезону вони, як і минулої зими, також обрали Буковель, де провели 9 чудових днів лише удвох, без дочки. До того ж вони щойно відсвяткували річницю весілля, тож був чудовий привід для #ChildFreeTrip.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: