Культурний фронт: книги, фестивалі, експозиції, які наближають перемогу
Ознайомлюйтеся та долучайтеся.

Повномасштабна війна триває, кожен працює на своєму фронті, зокрема культурному. Добірка ініціатив від JS. Пропонуємо ознайомитися та підтримати.

Коля Сєрга на зустрічі з президентом розповів про новий проєкт «Культурного десанту»

У 209-ту річницю від дня народження Тараса Шевченка Президент України провів зустріч із діячами культури та мистецтва. На зустрічі обговорювали шляхи взаємодії між державою та представниками культурної сфери: «Зараз запускаємо новий проєкт. Ми обладнали вантажний бус під імпровізовану студію. І записуємо воїнів на передовій. Передаємо настрій, думки і бачення наших захисників через творчість. Це і терапія, і культурний міст між військовими і цивільними українцями».

Офіційна презентація третього тиражу книги «24.02»

У символічну дату 24 лютого урочисто відбулася офіційна презентація третього тиражу щоденника війни «24.02», автором якого є Андрій Мероник. «24.02» — книга про кожного з нас. Про те, яку руйнівну силу має війна та яку рушійну силу створюють українці. Висвітлені у щоденнику історії мають відвертий характер.

Недарма слоганом цього проєкту стала фраза «Перемагаємо у війні читаючи». Це дійсно так, адже третій тираж щоденника війни з’явився на поличках книгарень і за 2 дні зібрав 130 000 гривень.

У Львові відбудеться фестиваль Ukrainian Song Project–2023

17 червня у Львові на локації FESTrepublic пройде фестиваль Ukrainian Song Project–2023, хедлайнером якого стане гурт TVORCHI. Імена інших артистів організатори повідомлять згодом. Щоб узяти участь, потрібно надіслати заявку.

Україна очима іноземних культурних діячів — Всеукраїнська Асоціація Музичних Подій (UAME) презентує документальне відео про Music Ambassadors Tour 

Відео розповідає про п’ятиденну подорож Україною благодійної ініціативи Music Saves UA та організаторів культурних подій з Європи, Грузії та Канади. Проєкт організувала Всеукраїнська Асоціація Музичних Подій (UAME) у партнерстві з Night Ambassadors.

Серед гостей: Міхал Кащак (організатор найбільшого музичного фестивалю в Словаччині Pohoda), Логін Кочішкі (засновник найбільшого музичного фестивалю TAKSIRAT у Македонії), Давід Лежава (керівник act4culture), Звяд Гелбакхіані (один із засновників клубу BASSIANI та фестивалю ISKRA), Метью Грондін (очільник канадської організації MTL 24/24, що розвиває нічне життя та економіку 24/7 Монреалю), Ільзе Янковська (публіцистка, промоутерка демократії в Fund for Democarcy, волонтерка в Easy to Help) та Ральф Нємчик (журналіст Rolling Stone Germany).

Благодійна експозиція «Не в кольорі війни»

Нову експозицію творів Оксани Брензович «Не в кольорі війни» відкрили  в Ужгороді наприкінці лютого. Під егідою волонтерів-художників упродовж війни придбано декілька автівок швидкої допомоги, пікапи для військових, спорядження для батальйонів та прикордонних загонів, медикаменти для лікарень; організовано передачу гуманітарного вантажу. Основна ціль виставкового проєкту — зібрати кошти на придбання автівки медичної допомоги для військової частини А7333 (1 рота).

 

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: