Культурний фронт: концерти заради дітей, нове життя Донецького театру та кінофестивалі
Розповідаємо про прем'єри, благодійні ініціативи та зйомки майбутніх шедеврів. 

Режисер Любомир Левицький

Кіно, театр, музика — культурний фронт докладає зусиль до боротьби за українську незалежність. Розповідаємо про прем’єри, благодійні ініціативи та старти зйомок нових кіношедеврів. 

Світова прем’єра фільму «Я і Фелікс» Ірини Цілик пройде на Варшавському міжнародному кінофестивалі 

Світова прем’єра фільму Rock. Paper. Grenade (український варіант — «Я і Фелікс») режисерки Ірини Цілик відбудеться на Варшавському міжнародному кінофестивалі. Стрічку представлять у головній конкурсній програмі.

Національна прем’єра фільму теж пройде у Варшаві — на Одеському міжнародному кінофестивалі, національний конкурс якого цьогоріч проходить у межах Warsaw Film Festival, що триватиме з 14 до 23 жовтня.

Цей фільм є екранізацією автобіографічного роману українського письменника Артема Чеха «Хто ти такий?» і щемливою розповіддю про покоління людей, яке в пострадянські хиткі часи було дітьми і підлітками.

У Туреччині відбудеться серія благодійних концертів Save Childhood на підтримку українських дітей за участі гурту THE HARDKISS

Український музичний фестиваль Atlas спільно з благодійним проєктом Childhood Without War у Туреччині організовує серію концертів Save Childhood. Мета — допомогти дітям, які постраждали від війни в Україні.

Перші концерти відбудуться 27 жовтня в Анталії, 29 жовтня — у Стамбулі, 30 жовтня — в Ізмірі за участі гурту THE HARDKISS. Увесь прибуток із концертів перерахують проєкту Childhood Without War.

«Ми плануємо провести 9 концертів, по 3 щомісяця за участі різних українських артистів. Відкривають цей проєкт друзі нашого фестивалю — THE HARDKISS, за що ми їм дуже вдячні. Подібні ініціативи дають змогу нашій команді розвиватися, робите те, що ми вміємо найкраще, а також допомогати тим, хто цього потребує. У межах цього проєкту ми допомагаємо дітям-сиротам, яких евакуювали з небезпечних районів України до Туреччини», — розповіла команда Atlas. Квитки тут.

Проникливий постер до нової роботи Любомира Левицького

Цієї осені відбудеться прем’єра документального фільму Любомира Левицького «Йди за мною». Наразі режисер поділився постером стрічки з глибоким меседжем до світової спільноти. В основі композиції поставлена застигла перед вибухом міна. Це саме той стан, у якому українці живуть щодня. Момент саспенсу. Момент переоцінки та трансформації нас, українців, в інших. Нових.

Гравюра на міні означає пам’ять про тих, кого вже немає. Руки — символ безпорадності звичайних мирних людей перед потужною зброєю ворога. Орнамент символізує адаптивність українців до війни.

«Йди за мною» (Follow Me) — це реальна історія про військову рятувальну операцію за допомогою дронів, яка трапилася кілька місяців тому. Фільм розповідає про сімейну пару цивільних, які на своєму авто потрапили під шквальний обстріл ворожої російської армії на перехресті дороги неподалік Ізюму.

Військові 93-ї бригади «Холодний Яр», яка була на позиціях неподалік, не маючи можливості безпечно підійти до цивільних українців, на відстані 6 кілометрів провели безпрецедентну для світу рятувальну операцію за допомогою дронів. А молодого командира, який брав участь в операції, вже нагородили орденом Богдана Хмельницького третього ступеня.

Українська прем’єра фільму «Як там Катя?»

Сьогодні, 5 жовтня, відбудеться українська прем’єра фільму «Як там Катя?» режисерки Крістіни Тинькевич у межах кінофестивалю Kharkiv MeetDocs, який цьогоріч проходить у Києві.

Стрічка розповідає про лікарку швидкої допомоги Анну, життя якої змінює трагічна подія. Героїня намагається віднайти справедливість у цьому недосконалому світі та не загубити себе.

Евакуйовані театри Маріуполя та Харкова дали вистави на фестивалі у Кропивницькому 

Попри війну, сигнали повітряної тривоги та загрозу обстрілів, у Кропивницькому відбувся 52-й театральний фестиваль «Вересневі самоцвіти». Протягом тижня на сцені Кіровоградського академічного обласного українського музично-драматичного театру виступали запрошені евакуйовані колективи з Маріуполя та Харкова, а також театральні колективи з Чернігова, Вінниці, Києва.

Цього року, в умовах російської агресії проти України, свято відбулося під гаслом «Музи не мовчать». Фестиваль минув без анонсів та афіш, а квитки не продавали у касі. Відкрила фестиваль вистава Донецького академічного обласного драматичного театру (м. Маріуполь) «Крик нації» про життя і долю закатованого радянським режимом поета-дисидента Василя Стуса.

Також глядачі побачили вистави «Хлібне перемир’я» за драмою Сергія Жадана, «Сто тисяч» у постановці Віталія Малахова.

Розпочато зйомки ігрової стрічки Аркадія Непиталюка «Уроки Толерантності»

Днями розпочалися зйомки ігрового повнометражного фільму Аркадія Непиталюка «Уроки Толерантності». В основі стрічки — п’єса Ігоря Білиця «Гей-парад».

Автори сценарію: Аркадій Непиталюк, Людмила Тимошенко, Олексій Гладушевський.
Продюсер — Сергій Лавренюк. У ролях: Олександр Ярема, Олена Узлюк, Кароліна Мруга, Акмал Гурезов, Олександр Піскунов, Борис Георгіївський.

Проєкт став переможцем 17-го конкурсного відбору Держкіно та учасником пітчингу професійної секції 12-го ОМКФ.

Трохи про сюжет. Провінційна шкільна вчителька, бажаючи врятувати свою родину від розпаду та кредитів, умовляє чоловіка та дітей підписатися на державну програму з євроінтеграції «Уроки толерантності», за умовами якої вони мають на певний час оселити в себе вдома ЛГБТ-представника та активіста. Тепер родина вимушена боротися з власною гомофобією та неприйняттям інакшості.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: