Культурний фронт: рятуємо балет, знімаємо кіно про IT, пробуємо Київ на смак
Велика добірка великих справ!

Культурний фронт працює. Від благодійних концертів, відбудови приміщень до кінострічок про силу українських IT та підтримки молодого покоління музикантів! JS ділиться новинами, вартими вашої уваги, інформаційної підтримки або ж донату. 

Катерина Кухар закликає до відбудови Київського державного фахового хореографічного коледжу

Катерина Кухар, директорка Київського державного фахового хореографічного коледжу, звернулася до всіх небайдужих із закликом відновити найстаріший балетний храм країни. Кошти можна надіслати тут.

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений Ekaterina Kukhar 🇺🇦 (@ekaterinakukhar_official)

The Power of Freedom: INTERTOP та UNITED24 випустили благодійну колекцію 

INTERTOP Fashionshop спільно з фандрейзинговою платформою UNITED24 випустили лімітовану благодійну колекцію, до якої увійшли футболки, худі та шопери зі слоганом UNITED24 The Power of Freedom та вишитим українським прапором. Увесь прибуток із продажу спрямують на підтримку ЗСУ.

«Після того як Президент Володимир Зеленський записав звернення у футболці зі слоганом UNITED24 The Power of Freedom, ми отримали сотні листів від наших донорів та людей, які підтримують Україну. Усі питали, де можна придбати таку саму, щоб висловити свою позицію та розділити з Україною її боротьбу за свободу. Ми вдячні INTERTOP за ідею створення спільної колекції і сподіваємося побачити такі футболки, худі та сумки в багатьох країнах», — говорить координаторка UNITED24 Ярослава Гресь.

Усі речі пошили в Україні. У такий спосіб INTERTOP підтримав вітчизняні виробництва. Вартість худі The Power of Freedom складає 1599 грн, футболки — 399 грн, а шопера — 499 грн. Колекція вже доступна за посиланням, а також у мобільному застосунку і в магазинах мережі.

Ініціатива Івана Дорна для підтримки нового покоління українських музикантів

Іван Дорн започаткував ініціативу «Грант на підтримку нової української музики». Мета програми — відшукати тих, хто рефлексує сьогодення і відчуває майбутнє української пісні; допомогти їхній творчості бути почутою, надати корисні знання з розвитку в музичній сфері, мотивувати їх продовжувати творити, а також підтримати музикантів фінансово.

Відбір музичних творів здійснять у два етапи. У результаті оберуть 5 переможців, які отримають гранти. Чотирьох переможців визначить журі (Іван Дорн, The Lazy Jesus, Ярик Маяк, JAW), одного — аудиторія шляхом онлайн-голосування.

Один грант складається із грошової частини (40 000 грн) та освітньої (консультації від провідних діячів музичної індустрії). Серед менторів-консультантів: Іван Дорн «Музичний продакшн та креатив», Андрій Зайцев «Дистриб’юція на стримінгових сервісах» (колишній програмний директор радіо Miami, консультант французького дистриб’ютора Believe), Ярослав Маяк «Написання та продюсування музики» (саундпродюсер українських гуртів bunht, TОНКА), JAW «Просування своєї музики у Європі» (французький електронний гурт dOP).

Заявку на участь можна подати з 3 до 17 листопада 2022 на сайті www.uamusicgrant.com.

Від перепічки до молекулярної кухні: Міша Кацурін і Антон Птушкін випустили шоу про київські заклади

Минулого року ресторатор Міша Кацурін та тревел-блогер Антон Птушкін запустили спільне фуд-тревел-шоу, щоб показувати світ, людей та культуру через їжу. Але зараз — найкращий час, щоб показувати кухню рідних міст. Почати вирішили з Києва, оскільки це улюблене місто.

У новому випуску, присвяченому їжі Києва, Міша і Антон розповідають, де найкраща шаурма у місті, чому сирники – це суто українська страва, де їсти котлету по-київськи, а де — фісташковий «Київський торт».

Сольний концерт Jerry Heil у Києві

18 грудня у Будинку кіно відбудеться сольний концерт Jerry Heil. Частину прибутку від концерту перерахують на підтримку ЗСУ.

«Українська музика справедливо повинна зайняти своє почесне місце в сучасній світовій музичній індустрії. Бо музика сьогодні — це та м’яка сила, яка може не тільки говорити до інших народів про народ український, але й закохати інших в нашу культуру. Зараз саме час заявити про неї», — каже Jerry Heil.

Коли: 18 грудня, двері відчинять о 17:00, початок о 18:00.
Де: Будинок кіно.
Квитки: тут.

Як готують прем’єра документального фільму про українські ІТ «Перший код»

Попри війну, до кінця 2022 року планують завершити фільмування та постпродакшн документального кіно про зародження і розвиток IT в Україні. Стрічку знімає Європейська асоціація програмної інженерії (EASE). Амбіції проєкту, розпочатого за кілька місяців до повномасштабної війни, зростають, незважаючи ні на що.

EASE почала знімання фільму ще в грудні минулого року та планувала прем’єру у вересні. Через війну прем’єру фільму довелося перенести.

Владислав Савченко

«Це проєкт мрії. Ніхто до цього не робив сторітелінг і не збирав в одному місці всю інформацію про те, як зароджувалися українські IT. Коли ми почали роботу над фільмом, то думали, що початок історії українських IT — це 1991 рік. А насправді стартом був ще аутсорсинг 1985-го. Хто б міг подумати», — розповідає президент EASE, автор дослідження, головний інтерв’юер стрічки Владислав Савченко.

Любов Мочалова

«Починали ми це силами команди EASE, але амбіції зростали разом із проєктом, і ми залучили найкрутіших представників кіноіндустрії — режисера Артура Лермана, головну сценаристку Тетяну Буренко та інших», — каже Любов Мочалова, генеральна продюсерка фільму.

Артур Лерман

Режисер стрічки Артур Лерман: «У кожного героя є своя історія. Мотиви і перешкоди, які гартують характер. Якщо ж герой — ціла індустрія, відповідно мають бути і спільні риси, ключ до розуміння феномену українських IT, код переможця. Саме про нього наш фільм».

Після повномасштабного вторгнення росії фільмування припинилися на довгі місяці, однак у серпні Європейська асоціація програмної індустрії вирішила відновити роботу над стрічкою. До команди запросили професійних кінематографістів.

Попередній бюджет фільму — майже 150 тис. євро. Наразі тривають зйомки. Невдовзі знімальна група вирушить до Барселони, де свою історію розкажуть представники освітньої онлайн-платформи Preply, що об’єднує репетиторів, викладачів зі студентами. Зйомки також пройдуть у VR-студії та будуть зроблені кінематографічні реконструкції. Потім – постпродакшн, озвучка та переклад на різні мови.

Благодійний захід Hilfe für Kinder der Ukraine у Берліні

Подію організувала ГО «Лікарський фронт», засновником якої є головний лікар мережі клінік CALM, лікар вищої категорії Андрій Лисецький. Усі зібрані кошти, фіксовані спеціальною аудиторською компанією, передадуть на потреби Міської дитячої лікарні № 5 Харківської міської ради.

Ольга Сумська

Благодійний аукціон став можливим завдяки активній позиції українських митців, дизайнерів, чемпіонів світу та спортсменів. У якості лотів свої ексклюзивні роботи надали: артмитець Слава Займак, дизайнерка Оксана Полонець, Народна артистка України Ольга Сумська, дизайнерка Ганна Максимчук, художниця Оксана Брензович, ТМ RapidHrom, засновник компанії AncientSmithy Михайло Пересунько, український рок-гурт «БЕЗ ОБМЕЖЕНЬ», багаторазовий переможець, чемпіон змішаних єдиноборств у промоушен Bellator, боєць ММА Ярослав Амосов, футбольний клуб «Шахтар» та інші.

Андрій Лисецький, Солоха, Денис Ткаченко

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: