Курований маркет «Етніка. Книги. Кіно»: програма і деталі першого заходу
Зовсім скоро, 22–23 червня, на території саду кіностудії імені Олександра Довженка.

Команда Made in Ukraine оголошує про відкриття сезону курованих маркетів «Етніка. Книги. Кіно». Перший захід відбудеться 22–23 червня на території саду кіностудії імені Олександра Довженка.

Упродовж 12 років Made in Ukraine популяризує найкраще з української культури та традицій. У серпні 2021 року проєкт успішно провів масштабний фестиваль «ЕТНІКА» за ініціативи Міністерства культури та Офісу креативних індустрій.

Під час війни Made in Ukraine відкрили попап ETNIKA.Home в ТЦ Gulliver та корнер в Епіцентрі, де відвідувачі можуть придбати автентичні українські бренди у категоріях декору та товарів для дому.

«Етніка. Книги. Кіно» — атмосферний захід, де ретельно відібрані бренди представлять свої товари, відповідаючи концепції та висвітлюючи різноманіття українських традицій і ремесел.

«Наприклад, кролевецьке художнє декоративне ткацтво — це традиційні рушники біло-червоні, їх не вишивають, а тчуть на верстаті. На жаль, через війну це мистецтво втрачається, бо Кролевець опинився під постійними обстрілами, але у нас ви зможете побачити ці вироби на власні очі та дізнатися безпосередньо від майстринь про технологію їхнього виготовлення та символізм малюнків», — додає керівниця команди Made in Ukraine Юлія Савостіна.

На вас чекають ретельно відібрані бренди, кінопоказ легендарних фільмів, екскурсія, великий лекторій про переосмислення історії України та ремесла, майстер-класи, виступи виконавців та диджеїв.

Курований маркет відбудеться на свіжому повітрі, тож для охочих високий рівень гастрономічних задоволень забезпечить фудкорт.

Місце проведення: Київ, територія саду кіностудії ім. О. Довженка.

Коли: 22–23 червня 2024 року.

Час роботи маркету:

22 червня, 11:00 — 22:00.

23 червня, 11:00 — 22:00.

Вартість квитків для ранніх пташок — від 250 грн.

Курований маркет «Етніка. Книги. Кіно» — продовження фестивалю «ЕТНІКА», який команда Made in Ukraine провела до 30-річчя Незалежності України. Ми прагнемо показати, що вироби народних майстрів гармонійно поєднуються із сучасністю та додають особливого колориту як інтер’єру, так і одягу.

Програма «Етніка. Книги. Кіно»

Кінопоказ фільмів: Олександра Довженка «Звенигора» (1928 року) та Сергія Параджанова «Тіні забутих предків» (1965 року) із вступним словом від кінокритика.

Екскурсія «Прогулянка “Українським Голлівудом” — кіностудією ім. О. Довженка». Відбувається за попереднім записом.

Лекції від ремісників

«Традиційний крій борщівських сорочок і адаптація до сучасних трендів» від Вікторії Кривоніс, голови Громадської організації Школа борщівської народної сорочки, членкині Національної спілки майстрів народного мистецтва України, майстрині народних художніх промислів художньої вишивки.

«Історія решетилівської вишивки та килимарства» від Вакуленко Надії Вікторівни, членкині національної спілки майстрів народного мистецтва України, заслуженої майстрині народної творчості України, доктора філософії, художниці-майстрині з вишивки.

«Символізм візерунків Кролевецьких рушників» від майстрині художнього ткацтва Петрова Олена Анатоліївна, членкині Національної спілки майстрів народного мистецтва України, заслуженої майстрині народної творчості України.

«Петриківський розпис — не просто квіточки. Історія виникнення ремесла» від Наталії Рибак, заслуженої майстрині народної творчості України, лауреатки Премії імені Данила Щербаківського, нагородженої відзнакою Президента України «Орденом княгині Ольги ІІІ ступеня».

Лекції від запрошених гостей

«Історія українського кіно за годину» від кінокритикині, яка не називає себе кінокритиком, Інни Гордєєвої. Лекторка, авторка телеграм-каналу про кіно та серіали «Нетфлікс головного мозку», співавторка подкасту «Додивитесь в кіно». Членкиня спілки кінокритиків України та учасниця вибіркової комісії Одеського міжнародного кінофестивалю 2024 року.

«Роль українців у Другій світовій війні. Переосмислення історії» — Роман Кабачій, в. о. завідувача відділу історії бойових дій світових війн ХХ ст. Музею війни.

«Музей війни про війну: Другу світову та сучасну. Про трансформацію закладу та про зміни у способах рефлексії та представлення війни». Юрій Савчук, кандидат історичних наук, гендиректор Національного музею історії України у Другій світовій війні.

Інтерактивна лекція «Найцікавіші маловідомі народні традиції і ремесла України: що не знищили і як зберігати» від журналістки Наталії Фіцич.

«Навіщо ми вишиваємо? Сучасна вишивальниця — хто вона і чого прагне» — відкрита розмова з блогеркою @diva_olivka, авторкою курсу «Оливкова Вишиванка».

Майстер-класи

Плетіння купальського вінка з флористом, декоратором, викладачем Олександром Іваненко — співзасновником школи-студії флористики Flora Class (цьогоріч на 23 червня припадає свято Івана Купала).

Вишивання з Надією Вакуленко технікою білим по білому.

Майстер-клас: «Оливкова вишиванка» від блогерки @diva_olivka у техніці болгарський хрестик.

Ткацтво килимів із майстринями народних художніх промислів Валентиною Ткач, членкинею національної спілки майстрів Київської області, ткалею в третьому поколінні, та Юлією Парійчук, майстринею традиційного решетилівського килимарства.

Створення трав’яного оберега з Єлизаветою Сухоруковою, майстринею бренду SEA MAISERNIA, що створює свічки з бджолиного воску і трав у стародавніх техніках.

Виступи:

  • Марія Квітка;
  • гурт «Бендерики»;
  • DJ ABCD;
  • DJ Michael Bugera.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: