Kyiv Art Week-2019: екскурсії приватними колекціями
Цінні зібрання Юрія Когутяка та сім'ї Бориса й Тетяни Гриньових, а також персональна виставка Олександра Сухоліта у Березницьких.
П

ід час Kyiv Art Week, окрім головної експозиції, у деяких шанувальників мистецтва була можливість за спеціальним запрошенням потрапити на закриті екскурсії приватними колекціями провідних колекціонерів столиці. Так, першим стало знайомство з колекцією власника компанії Havas Ukraine Юрія Когутяка — він володіє одним із найяскравіших зібрань сучасного українського живопису.

Юрій Когутяк

У колекції  Юрія представлені роботи Олександра Ройтбурда, Максима Мамсікова, Влади Ралко, Арсена Савадова, Анатолія Криволапа, Віктора Сидоренко, Василя Цаголова та інших сучасних авторів. Когутяк цінує й молодих художників, зокрема Романа Мініна, Олексія Сая, Юрія Пікуля.

Діна Воронова

Гості приватної екскурсії

Наступною була колекція Бориса та Тетяни Гриньових, для яких колекціонування ​– ​це спосіб життя. За 20 років вони зібрали вражаючу кількість картин українських митців, які працювали з 1940-х років до наших днів. На актуальне мистецтво подружжя звернуло увагу приблизно десять років тому. У колекції Гриньових​ майже 150 робіт сучасних українських авторів, зокрема Олега Тістола, Олександра Ройтбурда, Анатолія Криволапа, Романа Романишина, Матвія Вайсберга, Віктора Сидоренко, Лесі Хоменко, Назара Білика, Жанни Кадирової та інших. Під час заходу відбулася передача архіву робіт Стаса Волязловського в Фонд Бориса та Тетяни Гриньових від матері художника, Алли Борисовни Волязловської.

Борис Гріньов, професор, представник України в Міждержавній координаційній раді з науково-технічної інформації, колекціонер

Юрій Когутяк

У передостанній день Kyiv Art Week ми відвідали галерею сім’ї Березницьких, яка добре відома киянам своїми культурними ініціативами. Запрошені до Bereznitsky Art Foundation отримали спецтур персональною виставкою Олександра Сухоліта з циклу «Сучасники». Зустрічав гостей та знайомив їх із творами видатного українського скульптора і художника Євген Березницький.

Євген Березницький

 

 

Фото: Веронiка Монакова, Олександр Пiлюгiн

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: